ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

BAŞKAN YAMAN,GAZETECİ ÖZTÜRK’ÜN SORULARINI YANITLADI!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 15 Nisan 2018 - 22:50:33
BAŞKAN YAMAN,GAZETECİ ÖZTÜRK’ÜN SORULARINI YANITLADI!

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman,gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu ‘Günışığı’ adlı radyo gündem programında Defne ilçesine dair 4 yıllık görev süresinde gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı. Yaklaşık olarak 2 saat süren canlı programda gazeteci Öztürk’ün sorularını yanıtlayan başkan Yaman;2018 hizmet yılı içerisinde hayata geçirecekleri ilk ve yepyeni projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Defne’nin kapsamlı alt ve üst yapı çalışmaları […]

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman,gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu ‘Günışığı’ adlı radyo gündem programında Defne ilçesine dair 4 yıllık görev süresinde gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı.

Yaklaşık olarak 2 saat süren canlı programda gazeteci Öztürk’ün sorularını yanıtlayan başkan Yaman;2018 hizmet yılı içerisinde hayata geçirecekleri ilk ve yepyeni projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Defne’nin kapsamlı alt ve üst yapı çalışmaları ile değişen yüzünün yanı sıra, sosyal ve kültürel alanlarda elde ettiği başarı çıtasını yükseltmeye yönelik projelerin start alacağı bilgisini veren Başkan Yaman;

Bu sene 4.sünü gerçekleştirdikleri Futbol Turnuvası’ndan, Gençlik Kültür ve Sanat Evi kurslarına, ilkinin Akdeniz Mahallesi’nde açıldığı Defne Evlerinin devam çalışmalarından, yaz ayı başlarında start alacak yüzme, futbol ve basketbol kurslarına kadar kültürel, sporsal ve sanatsal alanlarda aktif bir yıl geçirmeye devam edecekleri açıklamalarında bulundu.

Üst yapı yapma iznini; Alt Yapı Koordinasyon Kurulundan, yaklaşık 1 ay kadar önce aldıklarını dile getiren Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman; alt yapı hizmetlerinin tamamlandığı bölgelerde sıcak asfalta başladıklarını ifade etti.

İlk çalışmalarını Sümerler mahallesinde gerçekleştirdikleri bilgisini veren Başkan Yaman:

“ Kentin bütün ana arterlerini, ciddi trafiği olan bölgeleri programa aldık. Hepsi sırasıyla asfaltlanacak.  Hedefimiz, asfalt çalışmalarının akabinde kaldırımıyla, refüjuyle, aydınlatmasıyla yüksek standartlarda bir ulaşım ağı sağlamaktır.” İfadelerini kullandı.

Defne’nin; yüzölçümü bakımından en küçük, nüfus olarak ise en yoğun ilçe olarak ulaşım ağı ve trafik düzenlemesine  tüm ilçelerden daha çok ihtiyaçları olduğuna dikkati çeken Yaman, asfalt öncesi zemin düzeltme çalışmalarının sürdüğü bu günlerde işleri hızlandırmak adına firmaların yanında kendi ekiplerince de dört koldan çalışıldığını dile getirdi.

“TURİZM VE GASTRONOMİ FESTİVALİ”

Hatay’ın Unesco tarafından Gastronomi şehri seçilmesinde Defne ilçesinin özellikle Harbiye mutfağının büyük rolü olduğunu düşünen Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman; planlamakta oldukları Turizm ve Gastronomi Festivali ile Defne turizmini canlandırmaya yönelik çalışmalarının olduğunu kaydetti.

Dursunlu eski belediye binasını Gastronomi Merkezi haline getirmek için DOĞAKA’ya proje sunacaklarını belirten Başkan Yaman, Defne’nin Gastronomi Şehri seçilen Hatay’da merkeze oturması gerektiğini ve bunun için özenli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Katılımcı ve çoğulcu bir festival yapacaklarını belirten Yaman; Hatay ve Defne turizmini canlandırma hedefi ile hazırladıkları Gastronomi festivalinde STK’ları, kamu kurum ve kuruluşlarını paydaş yapmak istediklerini ifade ederek; güzelliklerin paylaşıldıkça büyüdüğü vurgusu yaptı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz