HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

BAŞKAN SAVAŞ:SAMANDAĞ HALKINA HAYIRLI OLSUN!
  • Ana Sayfa » GENEL
  • 11 Kasım 2021 - 23:11:40
BAŞKAN SAVAŞ:SAMANDAĞ HALKINA HAYIRLI OLSUN!

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Samandağ ilçe merkezindeki katlı otopark ile üstündeki meydan ve yeşil alan düzenlenen törenle hizmete açıldı. HBB Fen İşleri ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar daire başkanlıklarının ortak yürüttüğü çalışma ile tamamlanan proje Samandağlılar’ın hizmetine sunuldu. Açılışta konuşan HBB Başkanı Lütfü Savaş, pandemi şartları devam etmesine rağmen Hatay’ın her noktasında […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Samandağ ilçe merkezindeki katlı otopark ile üstündeki meydan ve yeşil alan düzenlenen törenle hizmete açıldı.

HBB Fen İşleri ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar daire başkanlıklarının ortak yürüttüğü çalışma ile tamamlanan proje Samandağlılar’ın hizmetine sunuldu.

Açılışta konuşan HBB Başkanı Lütfü Savaş, pandemi şartları devam etmesine rağmen Hatay’ın her noktasında projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

SAVAŞ,SAMANDAĞ’A YAPILAN HİZMETLERİ SIRALDI

HBB’nin 7 buçuk yılda Samandağ’a yaptığı hizmetleri sıralayan Savaş:

7 buçuk yılda ilçemize 102 kilometre beton asfalt, 167 kilometre sathi kaplama, 590 bin metrekare parke yaptık. Köprüler, taş ve beton duvarlar, sosyal tesisler yaptık. Eğitim kurumlarımızda, mezarlıklarda ve ibadethanelerde bakım onarım gerçekleştirdik. Meclis’te çoğunluk olmamamıza rağmen birçok çalışmanın altına imza attık. Bize destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

SAVAŞ: MERKEZDEKİ İÇME SUYU ŞEBEKE ÇALIŞMALARIMIZ BİTMEK ÜZERE

İlçeye yapılan altyapı hizmetlerinden de bahseden Savaş:

İlçemize 76 milyon liralık altyapı çalışması yaptık. 2022 yılında 22 milyon liralık daha yatırım yapacağız. Merkezdeki içme suyu şebeke çalışmalarımız bitmek üzere. Önümüzdeki yıl başından itibaren Samandağ merkezde su sorunu kalmayacak. Bugüne kadar çekilen sıkıntılar yakında son bulacak. Tesisimiz ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Ekonomik kriz içindeki ülkede her şeye rağmen hizmet ürettiklerinin de altını çizen Lütfü Savaş, açılan tesisin Samandağ halkına hayırlı olmasını diledi.

ÜÇ KATLI OTOPARK 210 ARAÇ KAPASİTESİNE SAHİP

HBB Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Ziya Hamidioğulları, tesis hakkında bilgi verdi. Üç katlı otoparkın 210 araç kapasiteli olduğunu söyleyen Hamidioğulları, otoparkta akıllı aydınlatma ve yangın koruma sistemine sahip olduğunu ifade etti.

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Murat Bayram, otoparkın üstündeki alanın 2 bin 700 metrekare olduğunu ve her yaştan vatandaşın gönül rahatlığıyla kullanabileceğini belirtti.

Konuşmaların ardından HBB’nin ilçeye kazandırdığı modern tesis Başkan Savaş ve katılımcılar tarafından hizmete açıldı.

İlçe merkezindeki trafik yoğunluğunu büyük oranda rahatlatacak otopark ve meydanın açılışına Lütfü Savaş’ın yanı sıra Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Duran, HBB yöneticileri, Millet İttifakı Samandağ ilçe teşkilatı temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz