YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN SAVAŞ’IN BU MECLİSLE İŞİ ZOR!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 13 Nisan 2018 - 21:23:49
BAŞKAN SAVAŞ’IN BU MECLİSLE İŞİ ZOR!

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Nisan Ayı Olağan Toplantısı, bu hafta başında HBB Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının başında günden dışı maddeler oylandı. Arsuz ve Defne Belediyelerinin adres ve numarataj işine ilişkin yetkilerini HBB’ye devretmeleri ile ilgili İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı teklifi oy birliği ile kabul edildi. 64 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Nisan Ayı Olağan Toplantısı, bu hafta başında HBB Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının başında günden dışı maddeler oylandı.

Arsuz ve Defne Belediyelerinin adres ve numarataj işine ilişkin yetkilerini HBB’ye devretmeleri ile ilgili İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı teklifi oy birliği ile kabul edildi.

64 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda öne çıkan maddeler ve alınan kararlar şu şekildedir:

Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığının 5216 Sayılı Kanununun 16’ncı maddesi ile Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20’nci maddesi uyarınca 5 adet Encimen Üyesi seçildi. Şemsettin Günay, Halil Polat, Ayhan Cunedioğlu, Ahmet Uçar ve Halil Akıncı Encümen Üyesi seçildi. 

Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.03.2018 tarihli toplantısında 80 sayılı karar ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen 2018 mali yılında Belediyemiz bütçesi dahilinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılması planlanan proje ve yatırımların finansmanı için 250.000.000,00 TL(iki yüz elli milyon) borçlanma yapılması ile ilgili komisyon raporu, 10.000.000,00 TL (on milyon) borçlanma yapılmasını uygun gördü.

Büyükşehir Belediye meclisinin 11.01.2018 tarihli toplantısında 08 sayılı karar ile Ulaşım Komisyonuna havale edilen Hatay Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki 15 ilçede yeni açılacak ticari taksi duraklarında taksi işletmeciliğinin gerçek/tüzel kişilere ihale edilerek 10 yıl süre ile kiralanabilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi ile ilgili komisyon raporuyetki verilmemesi yönünde karara bağlandı.

Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.03.2018 tarihli toplantısında 79 sayılı karar ile Sosyal Hizmetler, Halkla İlişkiler ve Adlandırma Komisyonuna havale edilen Antakya İlçesi Atatürk Bulvarı Küçük Sanayi Sitesi girişindeki döner kavşağa “Alparslan Türkeş” adının verilmedi ile ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Mayıs ayı olağan meclis toplantısının 10 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’te gerçekleştirilmesine karar verildi.

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz