HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

BAŞKAN SAVAŞ:İKTİDAR PARTISİNIN BELEDİYELERİNİN DE DENETLENMESINI İSTİYORUZ!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 24 Mayıs 2021 - 20:03:01
BAŞKAN SAVAŞ:İKTİDAR PARTISİNIN BELEDİYELERİNİN DE DENETLENMESINI İSTİYORUZ!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu 2021 mayıs ayı olağan toplantısı bugün HBB Meclis Salonu’nda toplandı. Başkan Savaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 14 gündem maddesi ve bir önerge görüşüldü. Meclis başında Israil’in Ramazan Ayı’nın arifesinde Filistin halkına gerçekleştirdiği menfur saldırı ve Doğu Türkistan’daki masum insanlara yapılan katliamı HBB meclisi oy birliği […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu 2021 mayıs ayı olağan toplantısı bugün HBB Meclis Salonu’nda toplandı.

Başkan Savaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 14 gündem maddesi ve bir önerge görüşüldü.

Meclis başında Israil’in Ramazan Ayı’nın arifesinde Filistin halkına gerçekleştirdiği menfur saldırı ve Doğu Türkistan’daki masum insanlara yapılan katliamı HBB meclisi oy birliği ile kınadı.

Ak Parti grubunun pandemi sebebiyle su fiyatlarında değişikliğe gidilmesi ile ilgili hazırladığı önerge, Başkan Savaş tarafından gündeme alınarak Tarife Komisyonu’na havale edildi.

Bu arada önergede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli için ‘Sayın’ ifadesi kullanılırken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve lyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in isimlerine dahi yer verilmeyip ‘Sayın’ yazılmaması büyük tepki topladı.

Başkan Savaş,önerge üzerine yaptığı konuşmada:

Bu insanlar partilerinin genel başkanı ve iktidara gelmek için mücadele veriyor. Bu kelimelerde saygısızlık gizlidir. Genel başkanlar Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’in bu durumu hak ettiğini düşünmüyorum. Biz düşman değiliz. Sadece Hatay halkı ve Türk milletine daha iyisini yapmak için mücadele eden rakipleriz” dedi.

TOPLANTIDA HATSU ÇALIŞMALARI 2020 FAALİYET RAPORU SUNUMU YAPILDI

Faaliyet raporu hakkında bilgi veren HATSU Genel Müdürü İkbal Polat, 2020 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri projeler hakkında bilgiler verirken yapılması planlanan birçok projenin 2021 yılında gerçekleştirileceğini ifade etti.

DEVLETİMİZİN BİZİ DENETLEMESINDEN RAHATSIZ DEĞİLİZ”

HATSU’nun kiraladığı araçlar üzerine iktidar partisi temsilcilerinin yaptığı eleştirilere yanıt veren Başkan Savaş:

Bizim kanunlar önünde boynumuz kıldan ince. İtirazı olan ve kafasında soru işareti olan arkadaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin savcılık makamına başvurabilir. Biz bütün yapmış olduğumuz işlemleri devletimizin savcısına açanız. Bu Bu konuda müsterihiz. Devletimizin bizleri denetlemesinden rahatsız değiliz. İktidar partisinin belediyelerinin de denetlenmesini istiyoruz. Balıkesir, Ordu ve Kayseri gibi büyükşehir belediyelerinin araç kiralama şeklini paylaşırsanız size teşekkür edeceğim. İktidar partisinin mensubu olan arkadaşımızın kendi iktidarda olduğu büyükşehir belediyelerinin araç kiralamalarını tekrardan gözden geçirmelerini rica ediyorum. Ancak öyle mukayese edebiliriz. Bu konuyu tek tarafli mukayese etme şansımız yok. Lütfen Kayseri, Ordu ve Balıkesir belediyelerini inceleyin bu konuyu öyle tartışalım” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz