2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 12 Ağustos 2022 - 17:13:15
BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,dün İskenderunlu hemşehrileri ile bir araya geldi. Karayılan, Meydan, Şekere, Cırtıman, Pınarbaşı mahalle sakinleri ve İskenderun Küçük Sanayi Sitesi esnafı ile buluşan Savaş, talepleri yerinde dinledi. Savaş, ziyaretlerinde altyapı ve üstyapı  çalışmalarından HBB meclisinde yaşanan  sorunlara kadar birçok başlıkta konuştu.  SAVAŞ: BÜYÜKŞEHİR’DEN BAŞKA HATAY’DA HİZMET YAPAN KİMSE YOK Hatay Büyükşehir […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,dün İskenderunlu hemşehrileri ile bir araya geldi.

Karayılan, Meydan, Şekere, Cırtıman, Pınarbaşı mahalle sakinleri ve İskenderun Küçük Sanayi Sitesi esnafı ile buluşan Savaş, talepleri yerinde dinledi.

Savaş, ziyaretlerinde altyapı ve üstyapı  çalışmalarından HBB meclisinde yaşanan  sorunlara kadar birçok başlıkta konuştu. 

SAVAŞ: BÜYÜKŞEHİR’DEN BAŞKA HATAY’DA HİZMET YAPAN KİMSE YOK

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin tüm engellere rağmen hizmetlerine devam ettiğine dikkat çeken Savaş:

Şu anda HBB’den başka Hatay’da yatırım yapan kurum yok. Meclis’te reddeden bir zihniyet var. Niye reddediyorsunuz, hizmeti neden engelliyorsunuz? Gücümüz millet diye geldiniz, işiniz hizmetse neden hizmeti engelliyorsunuz” söylemleri ile yapılan engellere tepki gösterdi.

“HER ŞEYE RAĞMEN DURMADAN HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Hizmetleri engellemek için yapılanları anlatan Savaş:

“Cumhur İttifakı meclis üyeleri arıtma tesisi yapmayalım diye ret verdi. Ağustos ayı meclis toplantısında bir kez ret verdiler. Hangi vicdan bunu kabul eder. Sadece ovada 5 tane arıtma tesisi yaptık. Türkiye’deki ekonomik tablo nasılsa bizde de aynı.Ama her şeye rağmen durmadan hizmet etmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hatay’ın ödediği vergiye oranla çok düşük seviyede bütçeden faydalandığını belirten Savaş:

2020 yılında Hatay ili olarak 12 milyar 518 milyon vergi ödedik. Ancak sadece 540 milyon liralık yatırım ayrılmış” dedi.

Başkan Savaş, mahalle sakinlerinden gelen sorulara da yanıt verdi. İlaçlama konusunda Türkiye’nin kullandıklarını en kaliteli sinek ilacının soyleyen Savaş:

Cumhurbaşkanlığı araçlar konusunda tasarruf tedbirleri yayınladı. Biz de bu tedbirlere uygun hareket ediyoruz. Araç sayılarımız yarıya düştü. Bunun için sinek ile mücadelede iki günde bir girdiğimiz mahallelere haftada bir girmek zorunda kaldık” açıklamalarında bulundu.

EXPO 2021 Hatay alanlarını bugüne kadar 1 milyon 350 bin kişinin ziyaret ettiğini ifade eden Savaş:

EXPO organizasyonu turizmimize büyük katkı sağladı. Esnafımıza olumlu desteği oldu ve olamaya devam ediyor. Antakya’daki alanda yer alan ve Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Ortak Varoluş Mozaiği’ni turistler görmeye geliyor” diyerek EXPO’ya gösterilen ilgiye dikkat çekti.

Lütfü Savaş’a ziyaretlerinde; CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir eşlik etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz