YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN SAVAŞ,GAZETECİ ÖZTÜRK’ÜN SORULARINI YANITLADI!HDP KESİN BARAJI AŞIYOR! YENİDEN BİR ERKEN SEÇİM OLABİLİR!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 4 Haziran 2018 - 00:14:46
BAŞKAN SAVAŞ,GAZETECİ ÖZTÜRK’ÜN SORULARINI YANITLADI!HDP KESİN BARAJI AŞIYOR! YENİDEN BİR ERKEN SEÇİM OLABİLİR!

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Mazman Medya Grup radyolarında yayınlanan Günışığı adlı gündem programının canlı yayın konuğu oldu. 1 Haziran Cuma günü yayınlanan ve gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu programda Başkan Savaş, kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ MASAYA YATIRILDI Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile ilgili düşüncelerini paylaşarak […]

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Mazman Medya Grup radyolarında yayınlanan Günışığı adlı gündem programının canlı yayın konuğu oldu.

1 Haziran Cuma günü yayınlanan ve gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu programda Başkan Savaş, kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİ MASAYA YATIRILDI

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile ilgili düşüncelerini paylaşarak programa başlayan Lütfü Savaş, seçimlerin nezaket ve saygı çerçevesinde gerçekleşmesi temennisinde bulundu.

Özellikle liderlerin bu konuda çok hassas davranması gerektiğini de ifade eden Başkan Savaş, ülke demokrasisi açısından hayırlara vesile olmasını diledi.

Programın sunucusu gazeteci Mihat Öztürk’ün cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin performansı ile ilgili sorusuna da samimiyetle cevap veren HBB Başkanı:

“Sayın İnce, söylenmesi gereken her şeyi söylüyor, dokuması gereken her şeye dokunuyor. Bence seçimin sonucunu iki önemli kavram belirleyecek: Kitleler ve liderlerin vaatleri.”diyerek sandıktan çıkacak sonuçların Türk halkının lehine olmasını dilediğini belirtti.

Lütfü Savaş, liderlerin seçim meydanlarındaki vaatleri ile ilgili de bazı açıklamalarda bulundu.

Liderlerin vaatlerinin bazılarının ülke gerçekleriyle uyuşmadığını ifade eden Başkan Savaş:

“Liderler bu vaatlerin bazılarını futbol takımı tutar gibi siyasi partiye gönül veren seçmenler için veriyor. Bunların bazıları ülke gerçekleriyle uyuşmuyor. İnşallah eğitim seviyemiz yükseldikçe, kültürel birikimimiz arttıkça siyasiler de kendilerini geliştirecek ve ona göre hareket edeceklerdir”dedi.

BAŞKAN SAVAŞ’TAN SEÇİM TAHMİNLERİ

Lütfü Savaş, cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili son olarak tahminini de açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalacağını tahmin ettiğini belirten Başkan Savaş, ikinci turda da Muharrem İnce ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yarışacağını düşündüğünü ifade etti.

Parlamento seçimleri ile ilgili Hatay milletvekili adaylarını da değerlendiren Başkan Savaş,bugüne kadar özellikle iktidar partisi milletvekillerinin Hatay için verimli çalışmalar gerçekleştirmediğini söyledi.

“İKTİDAR PARTİSİNİN HATAY’DAKİ TEMSİLCİLERİ HEMŞEHRİLERİMİZİN HİZMET ALMASINI ENGELLEDİ”

Özellikle Suriye savaşından dolayı bozulan kent ekonomisinin moral ve motivsasyon kaybına sebep olduğunu, bunun da üstünden gelmek için yıılardır çaba gösterdiğini söyleyen HBB Başkanı:

“Bu süreçte biz siyasilere önemli görevler düştü. Vatandaşlarımızın ve kentimizin bu süreçten sağlıklı çıkabilmesi için biz siyasilerin ortak hareket etmesi gerekiyordu; ancak bunu yapamadık.

İktidar partisinin buradaki temsilcileri hala Büyükşehir’i kazanamanın acısını yaşıyorlar. Bundan dolayı geçmişe ait borçlar çıkartarak Hazine’den gelen paramızı sorgusuz sualsiz kestiler. Biz borçtan kaçmıyoruz ama madem öyle o zaman 4 yıl önce pay edilen gayrimenkuller neden hep iktidar partisinin belediyelerine devredildi? Hatta en son geçen günlerde Narlıca’da bulunan ve bize ait olan dekoratif taş fabrikası Antakya Belediyesine devredildi.

Hatta HADO için belirlediğimiz yer de İskenderun Belediyesine verilerek Hatay halkının hizmet alması engellendi. Borçlandırma çıkartmamak için haziran ayında Meclis’i tatile soktular. Ancak Hak ve Hatay halkı bunu biliyor. Hemşehrilerimiz her şeyin farkında”dedi.

Gazeteci Öztürk’ün,bazı çevreler tarafından Büyükşehir Yasası yönelik ciddi eleştiriler var.Sizce yasa değişmeli mi sorusuna karşılık başkan Savaş:

”Belediyelerde ekonomik tablo en çok şikayet edilen konu. Bu benim değil Ak Partili Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı’nın sözleri. Onlar iş yükünün kaçta kaçının ilçelerde kaçta kaçının büyükşehirde olduğunu biliyorlar.

Kendisi yaklaşık 2  yıl önce Çukurova Belediyeler Birliği’ne davet edilmişti ve şu sözleri söylemişti: ‘Büyükşehir belediyeleri işin %83’ünü yapıyor, ekonomik tablonun %60’ı onlara veriliyor. İlçeler işin %17’sini yapıyor, ekonomik tablonun da %40’ı onlara veriliyor. Bu açıdan bakıldığı zaman işin fazlasını yapan büyükşehir ama  paranın azını da alan büyükşehir.

Ak Partili meclis üyeleri benim ekonomik anlamda elimi kolumu bağlamanın yanı sıra bazı kanunları iktidar tarafı yanlış kullanabiliyor. Bunlar kanunen yanlış ama şikayette bulunduğumuz idare mahkemeleri maalesef bu işi çözemiyor.

Bazı ilçeler otogarları bazıları sebze hallerini ve bazıları ise mezbahaneleri aldı. Birincisi bütçe yapıldıktan sonra  o bütçenin aleyhine bir şey yapılamaz. Biz o bütçeye göre insan çalıştırıyoruz.

Bütçe yapıldıktan sonra çeşitli birimleri bizden hukuksuz bir şekilde aldılar. Bağımsız mahkemeler tarafından bana ceza aldırdılar. Bu nedenle bağımsız mahkemelerle karşı karşıya kalmamak için onların meclise getirdiği her türlü absürt ve kanun dışı önergeyi alıyorum. Bu benim suçum değil bu kararı kim veriyorsa onun suçu. Bizim belediyemizde çalışan birçok çalışanımız bu sonuç ile boşa düştü. Bu devletin ekonomisini iflasa götürür.

Hem büyükşehirde işçi çalışıyor hem de ilçeler yeni işçi aldılar yani bir işi 2 kişiye yaptırıyorsunuz. İnşallah bu arkadaşlar önümüzdeki seçimlerde kendilerine verilen hakları yanlış kullandığı için seçilemezler ve bir daha bu kadar ezici bir üstünlükte onları mecliste görmeyiz. Hedefimiz, çalışmamız o yönde” açıklamalarında bulundu.

BAŞKAN SAVAŞ: YENİDEN BİR ERKEN SEÇİM OLABİLİR

24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerle ilgili görüşlerini paylaşan Başkan Savaş:

” Yaptırdığım anketlerde HDP %11-12 bandında olup barajı kesin aşıyor.Seçimlerden AK Parti birinci,CHP ikinci,üçüncü İYİ Parti,Dördüncü HDP,Beşinci MHP ve diğerleri şeklinde olur. Ben bu seçimlerde taşların yerli yerine dengeli bir şekilde oturacağını düşünmüyorum. Yeniden bir erken seçim var.

Yeni anayasal düzenlemeye göre yeniden bir seçim olursa hem cumhurbaşkanı hem de meclis aynı anda yeniden seçilmek zorundadır.

Diyelim ki bu seçimlerde cumhurbaşkanlığı Cumhur İttifakı kazandı, Millet İttifakı ve HDP ise muhalefetten iktidara taşındı ve sayısal üstünlüğü yakaladı. O zaman 2019 Kasım ayına kadar gitmesi planlana sistemi oturtma şansınız yok. Mutlaka bir erken seçim olacak. 2 önemli öge var burada, biri çok kritik bir seviyede olan ekonomik tablo. Yeni gelecek hükümetin işi çok zor.

İkincisi mevcut cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve bakanlar kurulu sinsilesi geçmişten gelen refleks ile bugünkü tablo örtüşmeyeceği için büyük ihtimalle bir daha seçim olacak” dedi.

SAVAŞ:“BENİM LİSTEYE MÜDAHALE ETMEYE HAKKIM YOK AMA CHP’Lİ BİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK FİKRİMİ SÖYLERİM”

Gazeteci Öztürk’ün; ‘Seçim prosedürü gereği 21 Mayıs saat 17.00’a kadar siyasi partilerin seçim listelerini YSK’ya sunmaları gerekiyor. 20 Mayıs akşamı bir liste konuşuldu ve arından liste tepe taklak oldu. İlk yayınlanan listede bulunan isimler, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin önünde bir protesto gerçekleştirdi. Listeye müdahale ettiğiniz, ‘FETÖ’cü başkan ve istifa et’ gerektiği gibi birçok söze maruz kaldınız. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz? demesi üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Savaş:

 “Sonuç itibari ile üzücü bir tablo. Bundan ötürü kırgınım. CHP, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri ve onun Türk Milleti’ne  hediyesidir. Tüm siyasi partilerden çok daha köklü bir parti. Bu parti ana muhalefet partisinin bir tüzüğü var. Bu tüzük çerçevesinde bu yapılan hareketin Ankara tarafından değerlendirileceğini düşünüyorum. Burada enteresan olan başka bir şey daha var. Bir tüzel kişiliğe mensubiyet demek mahremiyet gerektirir ve o mahremiyet çerçevesinde masumiyeti beklersiniz. Baktığınız zaman diğer siyasi partilerin hiçbirinde bu mahremiyet bozulmamış. Atatürk’ün kurduğu bu köklü partide Ankara’da bu listelelerin açığa çıkması bana çok enteresan geliyor. Nasıl oluyor da basına yansıyor? Bir defa bu sorumluluk bana ait değil. Bu liste var mıydı yoksa bir siyasi baskı üzerine mi hazırlandı bilemiyoruz. Şimdi bir insanın itiraz edip hakkım yendi demesi için YSK’ya verilen listenin üzerinden 24 saat geçmesi gerekiyor. Daha ne olduğu belli olmadan bu listenin üzerine konuşmalar mesajlaşmalar var. Ben bu işin o tarafında hiç olmadım.

Şu bir gerçek ki 70 civarında aday vardı. Bu adayların da kendince Ankara’da ulaşacak mercileri vardı. Benimle ilgili o cümleleri kuran arkadaşlar da Ankara’daydı. Ben CHP’ye mensup bir belediye başkanıyım. Bu konuda bana fikrimin sorulması kadar doğal birşey yoktur. Ben de fikrimi söylerim. Ankara’da en  küçük bir partinin bile aday adaylarının ismi çıkmazken, bizim arkadaşlarımızın ele geçirmeleri şaşırtıcı ve üzücü. Bizim genel merkezimizin bu konuda önlem alması lazım. Ya bu liste doğru değildi ya da bu liste doğruysa neden dışarıya sızdı. Arkadaşların düşmüş olduğu durum üzücü. Ama 70 arkadaşımız da kendisini ilk 5’te görmek istiyor. Bu verilmiş bir hak değildi.Kendinizi yeterli görür aday olursunuz ve Sayın Genel Başkanımız takdir ederse sizi listeye koyar. Listeye benim müdahale etme şansım yok ama fikrimi tabi ki söylerim.

CHP’ye mensup olan herkes söyler. Kaldı ki sadece CHP değil, bir sürü kurum ve kuruluşun temsilcisi de birçok arkadaşımız için tavassutta bulunmuş. Genel başkanımızın göndermiş olduğu listede kim varsa ben çalışırım. Siz bir partinin il başkanısınız. 3 ay önce seçilmişsiniz ki seçilirken de problem oldu, ama sonunda istediği listeyi çıkardı bu arkadaşımız. Hiçbirimiz karşı gelmedik, parti bölünmesin amacıyla yardımcı olduk. Parti bir bütün olarak seçime girsin ve çıksın, seçime yakın bir problem olmasın istedik. Siz parti iyi yönetilemiyor diye il başkanı oluyorsunuz ama 3 ay sonra da istifa ederek millet vekili olmak istiyorsunuz. Şimdi şu var, partinin bütün kademeleri tek bir şahsa ait olamaz. Bu kaçıncı problem. Ben büyükşehir belediye başkanıyım ama benim mensubiyetim CHP” ifadelerine yer verdi.

Gazeteci Mithat Öztürk’ün,bir il başkanının istifa ederek milletvekili olmak istemesinin doğru olup olmamasının sorması üzerine görüşlerini paylaşan Başkan Savaş:

“İl başkanı olanların bir beklentisi olacaktır elbette. Ama seçimin üzerinden 3 ay geçmiş ve siz 6 belediye başkanı ile birlikte istifa ediyorsunuz. Şu anda seçime kim çalışacak? Mevcut il başkanı arkadaşımız da mesaj çekiyor. O il başkanı 70 adayın başkanı, sadece Servet Bey’in başkanı değil” açıklamalarına yer verdi.

SAVAŞ:BU ÜLKEYE CUMHURİYET HALK PARTİSİ GİBİ GÜÇLÜ BİR PARTİ LAZIM

Geçtiğimiz haftalarda, CHP Hatay milletvekili aday listelerine karıştığını söylenen Başkan Savaş, konuk olduğu radyo programında konuya açıklık getirdi. 

Başkan Savaş;

“Cumhuriyet Halk Partisi Hatay milletvekili aday listesi genel başkanımız tarafından yapıldı.

Bana fikrimi sorduklarında, düşüncelerimi belirttim ancak liste hazırlamak benim haddim değildir. Şu bir gerçek ki belediyenin önünde şahsıma yapılan hareketleri hiç doğru bulmuyorum.Yapılanlara cevap vermeme sebebim şehrime, partime duyduğum saygıdır.

Atatürk’ün kurduğu bu parti birkaç kişinin tekelinde olamaz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yetkili kurumlarında olan bu arkadaşlarımız, partinin tüzel kişiliğine uygun davranmalıdır.

Servet bey beni birçok konuda suçluyor. Öncesine kadar her gün sosyal medyalarında beni övüyordu. O listeye 500 kişi müdahale etmiştir onlardan bir tanesini bendim. Diğer karışanlar dile getirilmiyor, ben Büyükşehir belediye başkanı olarak fikir beyan edince rahatsızlık duyuyorlar.

Cumhuriyet Halk Partisi ciddi bir partidir. Her gün ekonomik sıkıntılar ve zamlarla, dış politikadaki sıkıntılarla, eğitimdeki hatalarla yaşamaya çalışırken milletimiz kurtarıcı bir lider arıyor. Cumhuriyet Halk Partisi şu anda ipi göğüsleyecek durumda. Kim olursa olsun bu şartlarda küstüm oynamıyorum deme hakkına sahip değildir. Ülkemizdeki sıkıntıları gidermek için birlikte çalışmak varken birbirimizi karalamamalıyız.  Biz diğer partiler gibi ithal adaylar getirmedik, adaylarımızın hepsi yerli ve milli. Bunca zaman partiye hizmet etmiş insanlar şuan ilimizi temsilen milletvekili adayı gösterildi. Bundan rahatsızlık duymak yerine daha da birleşerek partimiz için çalışmalıyız.

Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu yıllarda ki gibi günümüzde bu ülkeye lazım bir parti. Sağdan gelen bir birey olarak söylemek istiyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi iktidara yakın bir partidir. 

Cumhuriyet Halk Partisi sevdalıları ve partililerin bunu ülkeyi yeniden ivme kazandıracak bir parti olarak görenlerin, başka bir tarafa gitmesini istemiyorum. Partimize sahip çıksınlar, biz buradan Ankara güçlü bir şekilde omuz verelim. 

Kaosu kendi içimizde yaşamazsak biz iktidarız. Birlikte bu şehri, ülkeyi kurtarıp daha iyi yerlere getirelim. Biz birbirimize düşersek kimse bize oy vermez. Biz güven umut verelim.” Açıklamalarında bulundu. 

SAVAŞ:HATAY’DA 5 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIRIZ

Program sunucusu gazeteci Mithat Öztürk’ün kaç milletvekilli çıkar sorusunu Başkan Savaş, “Hatay’dan Cumhuriyet Halk Partisini temsilen 5 milletvekili çıkartırız” diyerek yanıtladı.

SAVAŞ:MUHALİFLERE RAĞMEN HİZMETLERİMİZİ YAPIYORUZ

Defne bölgesi ve Harbiye  mahallesindeki vatandaşların şikayetlerine yanıt veren Başkan savaş;

“ Harbiye Şelalesi bizim önemli turist noktalarımızdan bir tanesidir. O bölgede heyelanı önlemek adına zor bir proje çizdik ve hayata geçirdik.  İlerleyen zamanlarda şelalenin etrafında da bir takım çalışmalar gerçekleştireceğiz. Bunların yanı sıra içme suyu şebekelerini yeniledik.

Doğalgaz ve Telekom çalışmaları da tamamlandı ve bizde bu saatte yaz yolların asfalt çalışmalarını bitireceğiz.

Bölgeye spor Kompleksi de kazandıracağız. Bu konuda projemizi hazırladık. Ağustos ayı itibariyle başlayacağız ve yaklaşık olarak 2 yıl içerisinde olimpik yüzme havuzunun, büyük spor salonunun olduğu kompleksin yapımını tamamlayacağız. Her fırsatta bizi yormaya çalışan muhaliflere rağmen hemşehrilerimize verdiğimiz sözü tutarak, kentimize önemli projeleri kazandıracağız.

Meclisteki muhalefetin Ankara’sı var ise bizim de Allah’ımız var. Spor kompleksi projemizi kıymetli bir iş adamımızın desteğiyle yapacağız. İnsanların spor alanlarını arttırmak bizim en önemli görevimizdir. Esentepedeki spor kompleksimiz günde 1500 kişiyi ağırlıyor. Okulların turnuvalarına ev sahipliği yapıyor. Bunları görünce mutlu oluyorum. Defne bölgesinin de sportif faaliyetlerini yapabileceği güzel bir kompleksi bölge halkımızdaki kullanımına açacağız” dedi.

SAVAŞ:“İHTİYAÇ OLAN YERLERDE ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLAYACAĞIZ ”

Başkan Savaş:

” Samandağ’da 52 dönümlük alanda eski çöp sahasında çok güzel bir park yapacağız. Samandağ’ın altyapısına da en yakın zamanda başlayacağız. Oraya da hibe bulduk. Mağaracık halkı çok sitem ediyorlardı bana kanalizasyonları olmadığı için. Mahallenin kanalizasyon projesi hazır durumda.

İnşallah bu yaz oraya da başlamış olacağız. Sadece Mağaracık’a değil birçok ihtiyaç olan yerlerde çalışmalarımıza başlayacağız. Bizi çok zor şartlarda makama getiren hemşehrilerime hizmetin kralını yapacağım” dedi.

SAVAŞ:“ HÜKÜMETTE GÜÇLÜ OLURSAK HİZMETLERİMİZİ ÇOK DAHA SERİ VE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YAPARIZ”

Başkan Savaş:

” Hizmet vermek için Avrupa Kalkınma Bankası’ndan kredi aldık. Ama mevcut iktidarın buradaki temsilcileri Arsuz’a, Samandağ’a ve Dörtyol’a hayır dediler. Diğer ilçelerimiz için hayır demediler. 

Muhalefetler partiler diye hizmet yapılsın istemediler.Bizim yarın sandığa gidip de oy veren hemşehrilerimiz bunları da düşünsünler ve bizi güçlü kılsınlar. Biz Ankara’da öksüz çocuk gibi olduğumuz için bize mecliste istediklerini yapıyorlar. Ankara bizim lehimize olmuyor ve Ankara’ya gönderdiğimiz evrakların %95’i gelmiyor. Bizim daha fazla hizmet verebilmemiz için birbirimizi kırmaya ve sorgulamaya değil birbirimizle omuz omuza el ele verip yarınları beraber inşa etmeye ihtiyacımız var.

Bunu da yapabilmek için 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin güçlü çıkması lazım.

Ankara’da hükümette güçlü olursak hizmetlerimizi çok daha seri ve güçlü bir şekilde yaparız.

Şimdiye kadar bütün büyükşehirlerden fazla hizmet verdik. 7 tane iktidar partisinin büyükşehir belediyesi ile bizi karşılaştırdığımızda biz mevcut varlıklarımızı yatırıma dönüştürme konusunda çok öndeyiz.

Varlıkların %43’ünü biz hizmete dönüştürmüşüz. İktidardakiler ise %38’ini hizmete dönüştürmüş durumda. Biz bu kadar yokluğa rağmen onlardan 5 puan daha öndeyiz. Ayrıca Samandağ, Defne, Antakya, Arsuz veya diğer ilçelerimiz olsun dört yıl öncesine kadar hükümetten almış oldukları hizmetlere ve belediyelerden almış oldukları hizmetlere bir baksınlar daha sonra da dört yıl elimizi kolumuzu bağlayan unsurlara rağmen yapmış olduğumuz hizmetlere baksınlar. Eleştirmek ve beklemek kolay ama yapmak çok zor” ifadelerine yer verdi.

SAVAŞ:“HİÇBİR KUL BANA ADALET VE EŞİTLİK DIŞINDA BİR ŞEY YAPTIRAMAZ”

Hatay’ın her ilçesine eşit hizmet verdiğinin altını çizen Başkan Savaş:

Hizmet konusunda vicdanımı kaybettiğim gün şerefimi ve haysiyetimi kaybedeceğimi bilirim ve siyaseti bırakırım. Hiçbir kul bana adalet ve eşitlik dışında bir şey yaptıramaz. Adaletin ve eşitliği olmadığı yerde insanlık yoktur. İnsanlığın olmadığı yerde de ben olmam. İhtiyaçlar doğrultusunda hizmette öncelik veriyoruz.

Bugüne kadar hiçbir şekilde din, mezhep, etnik köken ve siyasi duruşa göre iş yapmadım. Bu şehirde başka türlü belediye başkanlığı yapılmaz. İşte bu adalet ve eşitliğin tüm Türkiye’ye yayılması için Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na gelmiş en önemli fırsat 24 Haziran seçimleridir.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan olduğunda Hatay’ın her ilçesinin adalet, eşitlik ve terazi sorunu olmayacaktır. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu bana eşitlik ve adalet konusunda nasıl talimat verdiyse kendisi de herkesi o şekilde kucaklayacaktır” dedi.

SAVAŞ:“BİZ ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ”

Hatayspor hakkında da bilgi veren Başkan Savaş:

” Hatayspor’a biz Gökhan Zan’ı getirdik. Güzel bir proje yapmaları, iyi takım oluşturmaları, birbirlerini sevmeye ve birbirlerine sağlıklı gözlerle bakmalarını istiyoruz. Bu arkadaşlarımız bu mevkide takımımızı zirveye taşıyacaklar. Plan ve proje içinde olmaları gerekmekte. Şimdiden aralarına fitne sokmak isteyenler var. Biz bu genç sporcularımızı var edeceğiz ki onlar da başarı elde edebilecekler. Sporcularımızı da var edebilmek için tüm Hataylı sporseverlere de çok iş düşüyor. Önümüzdeki günlerde transferlere başlayacağız.

Biz şampiyon olmak istiyoruz. Benim lügatimde idare etmek yoktur başarılı olmak vardır.

Başarmak için de ne gerekiyorsa onu yapacağız. Hem kadın basketbolda hem de futbolda da başarılı olmaya devam edeceğiz. Kadın basketbol takımımızda da daha iyi bir takım kuruyoruz. Bu sene şampiyonlar liginde oynayacağız. İnşallah orada finallere kalmayı da başaracağız. Bu sene de iddialıyız. Daha iyi bir kadroyla daha yüksek bir performans sergileyeceğiz” dedi.

SAVAŞ:“SAYIN KİMYECİ ÇANTA TAŞIMA YERİNE İŞ YAPMAYI YEĞLESEYDİ”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin yeni yapılan stadyumun yerine milli park yapılması konusunda yaptığı açıklamaya cevap veren Başkan Savaş:

” Sayın Kimyeci o stadyum TOKİ’ye verilirken çanta taşıyordu. O zaman mani olacaktı. Kuş kafesten kaçmış durumda sayın Kimyeci’nin elinde bir şey yok . Stadyum şuanda TOKİ’nin malı. Keşke çanta taşıma yerine iş yapmayı yeğleseydi stadyumu TOKİ’ye verilmeden kurtarsaydı” ifadelerini kullandı.

“DEVLET DE BELEDİYELER DE MİLLETİNE HİZMET İÇİN VARLAR”

Hatay’a kazandırdığı birçok projeleri açıklayan Başkan Savaş:

”Teleferik işi şu anda ihalede. Yakında çalışmalara başlayacağız. Bir tarihi evde de Gastronomi Evi yapıyoruz. HADO için de gemi yarın yola çıkacak. Biz devlet büyüklerimizden İskenderun limanından yer istiyoruz. devlet de belediyeler de milletine hizmet için varlar” dedi.

“OYLARIMIZI BÖLMEYELİM VE SAHİP ÇIKALIM”

Başkan Savaş:

”Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki tüm yol arkadaşlarımıza ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne güzel bakan tüm dostlarımıza bu seçimde sayın genel başkanımızın başbakan olma ihtimali çok yüksek olduğundan dolayı bir oyla bile olsa destek vermelerini istiyoruz. Oylarımızı bölmeyelim ve sahip çıkalım. Provakasyonlara , dedikoduya ve fitneye set çekelim. Partimize sahip çıkalım.

Partimize sahip çıkmak demek ülkemize sahip çıkmak demek. Yarınlarımıza, çocuklarımıza ve torunlarımıza sahip çıkmak demek. Şu anki liste partimizin ve genel başkanımızın listesidir.

Partimizin buradaki temsilcilerine sahip çıkalım. Yarın da onlar parlamentoda hem belediyemize hem de hemşehrilerimize sahip çıksınlar” açıklamalarında bulundu.

SAVAŞ:“HATSU’DAKİ PERSONELLERİN MAAŞLARININ DÜŞÜŞÜ İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR”

HATSU’daki personellerin maaşlarının düşüklüğün büyükşehir belediyesi ile hiçbir ilgisi olmadığını belirten Başkan Savaş:

” Hükümetin çıkarmış olduğu yasalardan dolayı maaşlarda bu şekilde olmuş. İki ay mecburi sigorta primi kesiliyormuş. Bunun bizim kurumumuzla alakası yok. Tamamen hükümetin vermiş olduğu kararlarla alakalı. Biz hükümetin çıkarmış olduğu kararlara uymak zorundayız. Bizim gibi diğer bütün kurumların bu kurallara uyması lazım. Bu kesintiler de bundandır. Önümüzdeki ayda da bir kez daha kesilecek ondan sonra da kesilmeyecek. İki sigorta primi de banka ile görüşüldüğü zaman geri ödenebiliyormuş” dedi.

SAVAŞ:“HATAY HALKINI MAĞDUR ETMEME ADINA HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALACAĞIZ”

Hatay’da ulaşımın daha güvenli ve konforlu bir şekilde sağlanması amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Savaş:

” Biz Hatay halkını mağdur etmeme adına her türlü önlemi alacağız. Dönüşüme girmek istemeyenleri zorlamıyoruz. Biz kendimiz yeni otobüsler koyacağız. Dönüşüme katılanlar olursa da seve seve biz dönüşümü yapacağız. Çünkü tüm Türkiye’de yapılan bu dönüşümlerde halkın hem güvenliği hem de konforu ön planda tutuluyor. Şehrin hava kirliliği, trafik düzeni ve gürültü kirliliğini azaltmak ön planda tutuluyor” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN SAVAŞ İSKENDERUNDAKİ BATTI ÇIKTI PROJESİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

İskenderun’a kazandırılan dev projelerden biri olan battı çıktı projesi hakkında bilgi veren Başkan Savaş:

” Şu anda asfalt çalışmalarına başladık. Yaklaşık 10 gündür asfalt yapıyoruz. 24 Haziran’da çalışmalarımızın büyük bir kısmı tamamlanmış olacak. Biz de inşallah 23 Temmuz Hatay’ın kurtuluşunda battı çıktımızı trafiğe açmış olacağız. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Savaş,program sonunda böylesi bir söyleşiyi hazırlayıp-sunduğu için başta gazeteci Mithat Öztürk’e ve Mazman medya’ya teşekkür ederek ilk fırsatta ‘Günışığı’ programına tekrar katılmak istediğini ifade etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz