Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:DEFNE BELEDİYE MECLİSİNİN ALDIĞI KARAR DEFNE HALKININ BÖĞRÜNE HANÇERDİR!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 3 Ekim 2021 - 12:22:56
BAŞKAN SAVAŞ:DEFNE BELEDİYE MECLİSİNİN ALDIĞI KARAR DEFNE HALKININ BÖĞRÜNE HANÇERDİR!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Harbiye ve Dursunlu mahallelerinde, vatandaşların Asi Nehri’ne deşarj ettiği atık suları arıtmak ve kanalizasyon sorununu çözmek için Defne Belediyesinden talep ettiği terfi merkezi yerinin Defne Belediye Meclisi tarafından reddedilmesine ilişkin duyuru yayımladı. HBB’den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: “Defne ilçesi Harbiye ve Dursunlu mahalleleri atık sularının herhangi bir arıtmaya tabi olmadan […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Harbiye ve Dursunlu mahallelerinde, vatandaşların Asi Nehri’ne deşarj ettiği atık suları arıtmak ve kanalizasyon sorununu çözmek için Defne Belediyesinden talep ettiği terfi merkezi yerinin Defne Belediye Meclisi tarafından reddedilmesine ilişkin duyuru yayımladı.

HBB’den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Defne ilçesi Harbiye ve Dursunlu mahalleleri atık sularının herhangi bir arıtmaya tabi olmadan vatandaşlar tarafından yapılan bağlantılar ile Asi Nehri’ne deşarj edildiği tespit edilmiş gerekli tedbiri almak üzere HATSU Genel Müdürlüğü atık su arıtma tesisi yapmayı planlamıştır.

Favvar Deresi’ne verilen atık sulardan kaynaklanan sorunların özellikle yaz aylarında oluşan koku ve sivrisineklerin yok edilmesine yönelik olarak, Favvar Deresi’ne paralel atık su kolektör hattı yapılması işinin ihalesi yapılmış ve yapımına başlanmıştır. Bu proje ile Favvar Deresi çevresinde bulunan yerlerin kanalizasyon sorunu çözülmüş olacaktır.

Böylelikle daha sonra Favvar Deresi islah edilmek suretiyle modern bir görünüm kazanacaktır.

Favvar Deresi’ne verilen atık suların, kollektör hattı ile toplanıp arıtma işlemine tabi tutulduktan sonra alıcı ortama verilmesi amacıyla atık suyun, planlanan arıtma tesisine terfi edilmesi için Defne Belediyesinden terfi merkezi yerinin HATSU Genel Müdürlüğünün kullanımına tahsisi talep edilmiştir. Ancak Defne Belediye Meclisi 1 Ekim 2021 tarihli toplantısında terfi merkezi yerinin HATSU’ya tahsisini oy birliği ile reddetmiştir.

Üzülerek belirtmek isteriz ki; mevcut sorunu bilmeyen bazı kimselerin ve kendi siyasi ikbali uğruna sosyal medya aracılığı ile algı oluşturan bazı kimselerin etkisinde kalınarak bu kararın alındığına tanık olunmuştur.

Bu karar ile Defne halkımızın sorunlarının çözümüne yönelik HATSU tarafından yapılan faaliyetlerin önüne set çekilmeye ve Defne ilçemize hizmet etmemiz engellenmeye çalışılmaktadır. Defne Belediyesi Meclis üyelerinin, Defne ilçemiz üzerinden oynanan bu oyunu ve oluşturulmaya çalışılan algıyı görmeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”denildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz