2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

BAŞKAN SAVAŞ:ADAYLAR…
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 18 Ekim 2018 - 17:31:59
BAŞKAN SAVAŞ:ADAYLAR…

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, dün Mazman Medya Grup Radyolarında Gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu ‘Günışığı’ adlı gündem programının canlı yayın konuğu oldu. Yerel Seçimlerin startının verildiği ve siyasi partilerin hummalı bir çalışma içinde oldukları bu günlerde ilimiz Hatay’da belediye başkanlarının hangi isimlerden oluşacağı ve hangi aday belirleme yönteminin geçerli olacağı merakla beklenirken HBB Başkanı […]

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, dün Mazman Medya Grup Radyolarında Gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu ‘Günışığı’ adlı gündem programının canlı yayın konuğu oldu.

Yerel Seçimlerin startının verildiği ve siyasi partilerin hummalı bir çalışma içinde oldukları bu günlerde ilimiz Hatay’da belediye başkanlarının hangi isimlerden oluşacağı ve hangi aday belirleme yönteminin geçerli olacağı merakla beklenirken HBB Başkanı Savaş,katıldığı ‘Günışığı’ radyo programında CHP Hatay Belediye seçimleri adına dikkat çeken bir öneride bulundu.

Başkan Savaş,çokça merak edilip beklenen ADAY BELİRLEME YÖNTEMİNİN ne olacağı husunda özellikle Defne,Samandağ ve Arsuz İlçeleri için Belediye Başkanı Aday belirlemede BİR YÖNTEM sundu.

Seçim öncesinde adayların mahalle halkı tarafından seçilmesi gerektiğini savunan Başkan Savaş, konuyla ilgili;

asa“Genel seçimlerden ders alarak yolumuza devam etmeliyiz. Hatay’da bir ilki yapmamız lazım. Uzun dönem belediye başkanlığı yapan en avantajlı 3 ilçe (Defne,Samandağ ve Arsuz) belediyemiz var.

Bu üç ilçemizde sırayla bir hafta arayla olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisinin adaylarını belirlemek üzere siyasi parti gözetmeksizin tüm HALKIMIZI davet edelim.

Her mahalleye sandık kurup, başına da mahalle muhtarı ve diğer ilçelerden güvendiği yöneticiyi sandık başkanı atasın. Her adayın da bir müşahitti sandık başlarında bulunsun. Sabah 8 de başlayıp akşam 5 de bitirelim. Seçimin ardından sandıkları açalım. Sandık başkanı, muhtar ve bütün müşahitlerle çıkan sonucu tutanak haline getiriyoruz.

Burada birinci çıkanı da Ankara’ya önereceğiz. İl başkanı, mevcut ilçe başkanı, büyükşehir belediye başkanı ve milletvekilleri hepimiz imza atacağız.

Sayın genel başkanımız, Ankara’daki genel başkanlığımızdaki yöneticilerimizi, il başkanımızı, ilçe başkanımızı, milletvekillerimizi ve beni zan altında kalmaktan kurtarır.

Defne, Samandağ ve Arsuz halkı kendi kaderini kendi belirleyecek.

Parti içinde kırgınlık, kavga olmayacak ve kimse kimseyi suçlamayacak. En önemlisi de ilçe halkı ben bu adayı seçtim diyecek ilçe halkı ve sahip çıkacak. Demokrasinin de kendisi budur.

Lütfü Savaş, kimseye yakın veya uzak değil. Benim için hepsi değerlidir ama halkın nezdinde hangisi daha ön plana çıkıyorsa biz burada il başkanı, ilçe başkanı, milletvekilleri ve şahsım buna imza atarız ve genel başkanımıza sunarız” açıklamalarında bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz