HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

BAŞKAN SAVAŞ: SEÇİMİN ADALET VE EŞİTLİK ÇERÇEVESİNDE GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 4 Ocak 2019 - 23:54:37
BAŞKAN SAVAŞ: SEÇİMİN ADALET VE EŞİTLİK ÇERÇEVESİNDE GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 31 Aralık Pazartesi günü Mazman Medya Radyolarında yayınlanan ve sunuculuğunu gazeteci Mithat Öztürk’ün yaptığı ‘Günışığı’ adlı programın canlı yayın konuğu oldu. Yaklaşan yerel seçimler hakkında görüşlerini paylaşarak ve Hatay’ın gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, 2019 yılının yepyeni bir başlangıç olduğunu ve güzel bir geleceğin bizimle olması temennisinde bulundu. “HER […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 31 Aralık Pazartesi günü Mazman Medya Radyolarında yayınlanan ve sunuculuğunu gazeteci Mithat Öztürk’ün yaptığı ‘Günışığı’ adlı programın canlı yayın konuğu oldu.

Yaklaşan yerel seçimler hakkında görüşlerini paylaşarak ve Hatay’ın gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, 2019 yılının yepyeni bir başlangıç olduğunu ve güzel bir geleceğin bizimle olması temennisinde bulundu.

“HER İKİ TARAFIN DA EMPATİ VE SEMPATİ KANALLARINI AÇMASI GEREKİR”

Gazeteci Öztürk’ün; ‘Son zamanda gazetecisinden sanatçısına farklı düşüncelerini koyan insanların bir takım soruşturmalar geçirdiğini görüyoruz. Bununla ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz?’ sorusuna cevap veren Başkan Savaş:

” Sanatçıların mihenk noktasında toplumun beklentileri doğrultusunda ve gelecekle ilgili kaygı taşıdıklarında söylemleri bulunmaktadır. Bunları söylerken nezaket kuralları çerçevesinde yapmakta fayda var.

Bizleri yöneten büyüklerimizin de empati ve sempati kanallarını tıkamaması lazım. Yani toplumun ahenk içinde yönetilmesi ve yönlendirilmesi lazım. Yönetmesi gerekenler daha çok seçilmişler ve bürokratlar ama yönlendirmesi gerekenler de toplumun kanaat önderleri, bunların içinden de sanatçılar geliyor.

Sanatçılarımızın bizim söyleyemediklerimizi beklentilerimizi ve özlemlerimizi söylemeleri kadar doğal bişe yok. Ama ne yöneticiler ne de sanatçılar sempati sınırını aşmamalı. Toplumumuz ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya. Eğitimde bir çok problemler var. Bu şartlarda yöneticilerimizin biraz daha sempatik olması lazım. Bu demek değildir ki biz her şeyi her yerde söyleyeceğiz.

Konuşurken de kelimelerimizi doğru seçmemiz lazım. Bu hem kendimiz için hem de toplumdaki sanatçılarımız için geçerli. Bu tablo iki açıdan da üzücü. Hepimizin sağduyulu hareket etmesi lazım. Çünkü Tükiye çok sıkıntılı günlerle mücadele ediyor. Ekonominin bu derece kötü olduğu günlerde insanlarımıza daha çok pozitif yön çizdirmeliyiz. Yani birbirimizi kıracağımıza birbirimize yardım etmemiz lazım. Her iki tarafın da empati ve sempati kanallarını açması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Öztürk’ün ‘Geçmiş siyasetçilerin kendilerini eleştirenlere karşı daha müsamahakar davrandıklarnı gördük. Günümüz siyasetçilerinden sizce neden bu yok? sorusuna yanıt veren Başkan Savaş:

“İktidar 17. yılında. İlk 7 yılında güzel işler yaptı belki ama daha sonra yorgunluk ya da üretmede tıkanıklık mı desek başka bir faza geçti ve yönetirken zorlanmaya başladı. Hal böyle olunca istiyor ki herkes onlar gibi düşünsün herkes onlara evet desin, her yapılanı tasdiklesin. Böyle bir şey dünyada yok. Burada bazı şeylerin sebeplerine bakılması lazım.

Geçmişteki hükümetler daha fazla empati yapabiliyordu. İktidarın duruşuna bakarken muhalefetin de bu 17 yıl içerisinde yaptığına bakmak lazım. Yani demokrasideki, dış politikadaki, eğitimdeki, hukuk sistemindeki ve bürokrasideki sınavları nelerdi? Bunlara bakmak lazım ve o günlerle bu günleri karşılaştırmak lazım.

Eğer iktidarı beğenmiyorsanız onun yerine gelmesi gereken kimlerse onları hazırlamanız lazım. Daha çok çalışmanız ve daha çok üretmeniz lazım. Toplumla da paylaşarak onların olurunu almanız lazım. Seçimler zaten bunun için. Mevcut iktidarın almış olduğu 10 puanlık oy, ‘ Onaylamıyoruz ama kime verelim?’ diyen insanların oyu. Bu onaylamıyoruz diyen insanların oyunu aldığınız zaman iktidar el değiştirir” açıklamalarında bulundu.

BAŞKAN SAVAŞ: SEÇİMİN ADALET VE EŞİTLİK ÇERÇEVESİNDE GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM

Öztürk’ün yönelttiği , ‘Halk size karşı nasıl yaklaşıyor Lütfü Savaş’ı kucaklıyor ve yeniden büyükşehir belediye başkanı olarak görüyor mu? sorusunu yanıtlayan Başkan Savaş:

” Misyonumuzu tamamladığımızı düşünseydik ben bir daha aday olmazdım. Aday mısınız diye çok soruldu. Bugüne kadar ben hiçbir yere aday olmadım, bunu hep söylüyorum. Aday adayı olmadım, genel başkanımız ve yetkili kurullarımızı bizi layık görüyorlarsa zaten atarlar dedim. Çok şükür tereddütsüz olarak bizim adaylığımızı tescil ettiler. Bize de hem belediye başkanı olarak daha fazla çalışma hem de önümüzdeki seçime hazırlanma fırsatı doğdu.

İnsanlarımız bizim son 10 yılda yaptığımızı biliyor. Bu performansımıza bir de söyle bakmak lazım; 17. yılına girmiş bir hükümet var. Bu hükümetin Hatay’a yaptığı ile Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’a yapmış olduğu hizmetleri karşılaştırdıklarını da görüyorum. Bu güne kadar dokunulmamış atıl bırakılmış beldelerimizde sıkıntıların giderdiğimizi görüyoruz. Hepsine giderememiş olabiliriz tabi ki.

Biz büyükşehiri alırken hem HATSU hem de büyükşehiri bir sürü borç ile almışız. Hem bunları öderken hem 50-60 yıllık hem de 17 yıllık sorunları bizim 4,5 yılda çözme imkânımız yok. Ama samimiyetle doğru teşhis koyarak doğru noktalarda hizmete başladığımızı insanlarımız görüyor. Bir de en önemlisi şu, biz hizmet ederken kimsenin rengine, etnik kökenin , mezhebine, dinine ve siyasi duruşuna bakmıyoruz. Bizim baktığımız tek şey bu ülkede iyi bir vatandaş mı ve bu vatandaşımız hizmet almaya layık mı. Bunun için de hemşehrilerimiz teveccüh gösteriyor. Sadece CHP’ye oy veren hemeşhrilerimiz değil diğer partilere oy veren hemşehrilerimiz de bizim kardeşimiz, abimiz ve amcamız Lütfü Savaş diyerek bize oy veriyor.Allah’a çok şükür seçim çalışmalarımız bizim beklediğimiz doğrultuda gidiyor. Hangimiz daha hayırlıysak bu şehire rabbim onu nasip etsin. Tabi ki kendimi ve partimi daha şanslı görüyorum. Ve çalışmalarımız da tempomuz da her geçen gün artacak.

İlçe belediye başkanı adaylarımız ve meclis üyelerimiz de belli olduktan sonra tempo daha da artacak. Biz bu seçimin centilmence, adaletin, eşitliğin, hakkın ve hukukun ön planda olduğu bir seçim olmasını istiyoruz. Eşit şartlarda yapılamayan hiçbir yarışta sonuç istediğiniz gibi olmaz. Konuşulan çok şey var. Hatay’ın kendine yakışır bir tarzı, nezaket kuralları, medeniyet ve tarih birikimi var. Bugüne kadar bu şehirde seçimler davulla zurnayla yapılırdı, taşla sopayla yapılmazdı. Bir de belli organları elinde bulundurulan erk, o organları kendi siyasi geleceği için kullanmazdı.

Bu çerçevede bu seçimin gerçekten adalet ve eşitlik içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tüm kurumlarının bütün siyasi partilerine seçim süreci ve seçim sonuçları konusunda eşit ve adaletli davranmasını temenni ediyorum. Çünkü hangi siyasi partinin amblemine bakarsanız bakın ay yıldızlı Türk Bayrağı’nın koruması altında olması lazım. Ay yıldızlı bayrağı da en çok koruması gereken Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir ve Türk Milleti’dir. Hem devletimizin hem milletimizin bu bayrağın altında kendini güvencede hissetmesi lazım. Güvence altında olan siyasi partilerin adalet ve eşitlik anlamında beklentileri de gayet doğaldır” ifadelerine yer verdi.

Hizmetler konusuna kısaca değinen Başkan Savaş:

“İcraatlarımızı, devam eden projelerimizi ve Allah nasip ederse önümüzdeki 5 yıl içerisinde yapmayı düşündüğümüz projelerimizi Ocak’ın 2. haftası hemşehrilerimiz ile paylaşacağız. 10 yıllık icraatlarımız zaten beğeniliyorsa yeniden seçileceğiz. Yaptığımız 163 projeyi ve yapacağımız majör projeleri paylaşmaya çalışacağız. İnşallah o zamana kadar ilçe belediye başkan adaylarımız da atanır ve bu sunumu hep birlikte yaparız” dedi.

Yaklaşan seçimler çerçevesinde hizmetlerde bir aksama olup olmadığını soran Öztürk’e yanıt veren Başkan Savaş:

” Hizmetlerimiz 4 nala yürüyor. Ben daha önce adalet bakanımızla yarışırken hiçbir gün hizmetlerimiz aksatmadım. Şu anda da aynı noktadayız. Arkadaşlarımız hizmet etmeye devam ediyor. Özellikle yol ve kaldırım çalışmalarımız biraz sekteye uğruyor. Her şeyimiz hazır ama rahmet bol. 1-1,5 aydır çok güzel yağmur yağıyor. Yağmur yağarken asfalt çalışması gerçekleştirilemez. Tabi ki yağmur dindiğinde sözünü verdiğimiz hizmetlerimize devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Yağmur nedeniyle ev ve iş yerlerini su basan insanların yaşadıkları endişelere değinen Öztürk, Başkan Savaş’a bu sorunun sebebini sordu.

Başkan Savaş, Hatay’ın çok uzun yıllardır ihmal edilmiş bir altyapısı olduğunu ifade ederek bu sorunların tamamının 5 yıl gibi kısa bir sürede çözülmesinin imkânsız olduğunu ama göreve geldikleri günden bugüne kadar altyapı çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi.

“ALTYAPI OLMADAN MEDENİYET OLMAZ”

Altyapı çalışması gerçekleştirmenin asfalt yapmaktan daha önemli olduğunun altını çizen Başkan Savaş:

“Hatay’ın her yerinde asfalt çalışması gerçekleştirilebilir. Ama kanalizasyon, içme suyu hatları, yağmur suyu kanalları olmadan medeniyet olmaz” açıklamalarında bulundu.

Samandağ, Defne ve Arsuz ilçelerinde belediye başkan adaylarının belirlenme yönteminin nasıl olacağını Başkan Savaş’a soran Öztürk, halkın adayları belirleme sürecine dahil edilip edilmeyeceğinin merak konusu olduğunu söyledi.

Başkan Savaş:

”CHP Genel Başkanımıza ziyarette bulundum. Sayın genel başkanımızdan sonra MYK üyelerimizle de görüştüm. Ve aday tespitinde halka gidilmesi gerektiği görüşünü paylaştım. Bu görüşüm olumlu karşılandı. Buraya bir milletvekilimizi gönderdiler. Ve vekilimiz burada bir araştırma yaptı. Seçimin nerelerde yapılabileceğini istişare ettik. Ancak bunun zor olacağı görüşüne varıldı. Büyük ihtimalle halka sorulmayacak. Fakat ben halka sorulmasa bile aday belirleme işleminin bir seçimle tamamlanması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“SURİYELİLERİN GELECEĞİMİZE KARAR VERMESİ KABUL EDİLEMEZ”

Başkan Savaş’ın, Suriyeli mültecilerle ilgili yaptığı açıklamaların Hatay’ın hoşgörü iklimine yakışmadığını iddia eden İbrahim Güler’e Başkan Savaş:

”Gezi olaylarının neden Türkiye’de 3 ay Hatay’da 6 ay sürdüğünü açıklasınlar. Seçim sürecinde yaşananları, bayrak ve su krizini giden vali Celalettin Lekesiz ile birlikte kim yaptı? İnsanları kamplaştırma çalışmalarını ben mi yaptım?

Biz 10 yıldır kentteki hoşgörü ikliminin devamı için çalıştık. Ben Suriyeli vatandaşların eğitim, su, barınma ihtiyacının karşılanmasından yanayım. Bu konuda herhangi bir olumsuz söylemim olmadı. Benim sorum neden 2-3 aydır Suriyelilere nüfus hızla kimlik veriliyor? Biz bunu merak ediyoruz. Geçmişimde hiçbir emeği olmayan Suriyelilerin benim geleceğimi belirlemelerini istemem elbette” şeklinde yanıt verdi.

“KENDİ VATANDAŞLARINA GÜVENMEYİP DEVŞİRME OYLARDAN MEDET UMUYORLAR”

Başkan Savaş, iktidar partisinin Hatay temsilcilerinin Suriyelilere seçim kaygısıyla nasıl Türkiye Cumhuriyeti kimliklerini vereceklerinin hesaplarını yaptıklarını ifade ederek:

“Kendi vatandaşlarına güvenmeyip devşirme oylardan medet umuyorlar” açıklamalarında bulundu.

Asi Nehri konusunda büyükşehiri eleştirenlere nehrin sorumluluğunun DSİ’ye ait olduğunu hatırlatan Başkan Savaş:

”Karaçay Barajı 2011’de, Reyhaniye Barajı 2013’te bitecek deniyordu, 2012’de Dostluk Barajı’nın temelini attılar. Karaçay Barajı hala bitmedi ama 1 yıl önce açılışını yaptılar. Su an gövdede 1 dakikada 250 lt kaçak var. İsale hatları da bitmedi. Barajın müteahhidinin 12 milyon alacağı var ama alamadığı için işi bıraktı. Dostluk Barajı’nın temelini Beşar Esad ve Sayın Cumhurbaşkanımız temelini kardeşçe attılar ama baraj bitmedi. Asi Nehri de DSİ’nin sorumluluğunda. Biz çivi bile çakacak olsak DSİ’den izin alıyoruz” şeklinde yanıt verdi.

“HATAY’A TEŞVİK VERİLMESİ KONUSUNDA KİMSE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMIYOR”

Hatay’ın ekonomisinin düzelmesi adına iktidar partisinin gereken hiçbir şeyi yapmadığını ifade eden Başkan Savaş:

“İl başkanlığı yapan arkadaşımız bu kadar vergi veriyoruz Hatay’a yapılan yatırımlar neden bu kadar az diye sormadı mı? Esnafımız siftah yapmadan kepenk kapatıyor. Genel bütçeden aldığımız payda 56. sıradayız. İbrahim Güler önce bunu açıklamalı. Kilis, Kahramanmaraş,Osmaniye 5. Teşvik bölgesinde biz 4. teşvik bölgesindeyiz. Yatırımcı Hatay’a gelir mi? Suriyelilerin nüfusu çok yakında bizi geçecek 10 yıl sonra ne ben ne İbrahim Bey aday olamayız” dedi.

“HATAY’A HİZMETİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Başkan Savaş, Ak Partili meclis üyelerinin Hatay’a hizmet ulaştırılmasını engellediğini vurgulayarak:

“Büyükşehir belediyesinin 90 tane otobüs almamız için gereken hibeye bile hayır dediler. Altyapı için borçlanma isteğimize de hayır dediler. Ak Parti’ye oy veren ilçelerimizde de altyapı çalışması gerçekleştirmek için kredi almamıza hayır dediler. İller Bankası’ndan alacağımız krediyi geciktirip seçime yakın bir zamanda kabul ettiler. Amaçları Hatay’a hizmeti engellemek” açıklamasında bulundu.

“AMACIMIZ HATAY’A HİZMET, RANT SAĞLAMAK DEĞİL”

Başkan Savaş,HADO’nun kiralama sürecindeki iddiaları yanıtlayarak ve AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan İbrahim Güler’in söylediği “Başkanlığı alınca HADO projesini ben yapacağım, nasıl yapılır görsünler” sözlerini eleştirdi.

“Bu arkadaşımız, HADO nasıl yapılmaz diye çalıştı. Ticaret Odalarımızda yaptığı toplantısında da tecrübeli olduğunu, RORO seferlerinin başkanı olduğunu da belirterek HADO’nun Hatay’a yapılamayacağını söyledi.

Kamuoyunun yoğun baskısıyla bu cümlelerini değiştirerek, HADO’yu istiyoruz ama nasıl olmaz pozisyonuna geldi.

Şu anda da HADO’nun finans konusunu konuşuyor. Öncelikle şunu belirteyim, Hadoyla ilgili kimseye 5 kuruş para vermedik. HADO projesini yapmak için ufak çaplı bir bütçe verildi. Ancak bu bütçeyle hiçbir şey yapamazdık. Bu nedenle kiralama yoluna gittik. Bizim projemizi onlardan farklı bir parti olduğumuz İçin engellediler.

Madem öyle: 17 yıldır iktidarlar olan bu partinin Hatay temsilcileri, neden projeyi kendileri yapmadı? Kıbrıs’ta yaşayan hemşehrilerimiz ve öğrenci çocuklarımız başta olmak üzere Mersin’e ve Orta Doğu’ya uygun bütçeyle ulaşım imkânı sağlamak istiyorduk. Biz Hatay’ı finans, ticaret ve turizm merkezi yapmak istedik. Ulaşım sağlamak istediğiniz kentlerdeki sorumlularla da görüştük ve bu projeyi çok beğendiler. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak Kel Dağın eteklerinden Erzin’deki sınıra kadar tüm sahili 85 kişilik ekiple, denizi de tekne yardımıyla temizliyoruz.

Ancak benim Büyükşehir Belediyesi olarak 1 metrekare yerim yok. Olmamasına rağmen temizlik çalışmalarını yapıyoruz. Bu projeyi yapmak istediğimizde de yerimiz olmadığı için engellemelerine maruz kalıyoruz. Amacımız, Hatay’a hizmettir. Benim yapmak istediğim HADO projesine dil uzatacağına, kendisinin almış olduğu İkinci RORO’nun Rusya’dan nasıl alındığını ve buraya nasıl getirildiğini İbrahim bey anlatsın. “ dedi.

“HATAYSPOR’A 5 KURUŞ KATKISI OLMADI”

İbrahim Güler’in Hatayspor’a prim söz vermesi ve ardından böyle bir girişimde bulunmamasını konusundaki düşüncelerini dinleyicilerle paylaşan HBB Başkanı Lütfü Savaş:

“Bu arkadaşımız tesise gidip çocuklara, şampiyon olursanız pirim vereceğim diyerek söz vermiş. Şampiyonluk maçını da benimle birlikte izledi. İsterdim ki, şampiyonluk kutlamalarını benimle ve sporcularımızla yapsın. Ancak maçın sonunda apar topar ekibiyle birlikte stattan çıkıp gittiler. Bu işi kucaklayan bir insan, oradaki sevince ortak olurdu.

Öte yandan bu arkadaşlarımızın Hatayspor’a 5 kuruş katkısı yoktur. Sayın Kimyeci’ye Hatayspor’a maddi destek olalım dediğimde, baklava gönderirim demişti ancak onu bile görmedik. Biz sportif anlamda tüm takımlarımıza destek veriyoruz. Ancak iktidar partisinin buradaki temsilcileri, spora değer vermiyor. Kültüre, ekonomiye, esnafa değer vermiyorlar sonrada sivil toplum örgütleriyle Büyükşehir’i karşılaştırıyorlar. Herkese tepeden bakan bir zihniyet var karşımızda. “ Açıklamalarında bulundu.

“SPORTİF BAŞARILARI SAĞLAMAK VİZYON VE KABİLİYET GEREKTİRİR”

Hatay’ın sportif başarılarla anılmasını istediğini belirten Savaşbu doğrultuda sağlam hamleler yaptığını dile getirdi.

Sözlerine Hatayspor takımının ligdeki durumunu değerlendirmekle başlayan Savaş, takıma yeni bir forvet kazandıracaklarının da müjdesini verdi.

“ Hatayspor’umuza yeni yılda bir tane forvet oyuncusu kazandırmayı hedefliyoruz. Bunların yanı sıra ikinci yarıda oynamak üzere sakladığımız oyuncularımız var. Kapalı spor salonunda da sportif etkinliklerinizi gerçekleştiriyoruz.

Daha verimli olması adına bir kaç defa oranın tadilatını yaptık. Hatayspor’un mevcut stadyumunun da tadilatını yaptık. Lige yetişebilmek ve taraftarlarımızın da maçlara katılabilmesi için ekonomik anlamda bayağı destek olduk.

Buna rağmen Hatayspor’u düşmekten kurtaran bize, zulüm olsun diye 100 bin lira borcunuz var diyerek sürekli baskı yapan ve bu borcu ödememizi isteyen iktidarın maşalarıyla karşı karşıyayız. Bu borçta, maçlarda ödenmesi gereken paraların birikimidir. Biz bu kadar destek olurken, bize yapılan bu muamele reva mı? Takımımıza yaptığımız katkılar sayesinde şuan ligde iyi bir sıralamaya sahibiz. Öte yandan en başarılı takım seçildik ve herkes bizi konuşuyor.

Basketbol takımımız sayesinde Avrupa’nın en iyi takımlarını izleyebiliyoruz. Tüm bu başarıları sağlamak,vizyon ve kabiliyetle gerçekleşir. Şunu bilmeleri lazım, cesur insanlar asla geri dönmezler. 

Cesur insanlar mazeret üretip şikayet etmezler. Cesur insanlar ezmez, ezdirmezler. O yüzden lütfen cesaretimizi koruyalım.” İfadelerinde bulundu.

“YENİ YILDA PAYIMIZI ALMAK İSTİYORUZ”

Başkan Savaş, 2019 yılının umut dolu olması temennisinde bulunarak Hataylı hemşehrilerinin yeni yılını kutladı.

Savaş, sözlerinin devamında ise;

“Bir yılı bitiriyor ve yeni bir yıla giriyoruz. Biz bu şehri ve insanlarımızı seviyoruz. İnsanlarımızın mutlu, huzurlu olmasını ve gelecekle ilgili kaygılarının olmamasını temenni ediyoruz. Bu güne kadar başkanlık görevim boyunca ben demedim, ‘biz’ dedim.

Tüm renklerimize eşit ve adil yaklaştım. Güzel projeler bitirdik ve devamını da yapacağız .

Hatay’ımızın her şeye rağmen mutlu, umutlu, birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Siyasi hırslar için bu ülkeye zarar vermeden adil bir seçim geçirelim. Kamu vicdanının görüntüsü ve ruhu herkesin yanında olsun. Bu ülkede demokrasi var ve bu demokrasinin tecellisi de 31 Mart’ta gerçekten de iyi olsun istiyoruz. Biz centilmence seçimden yanayız. Doğruları savunmaya devam edeceğiz. Yeni yılın,Hatay’ımıza huzur, sağlık, barış ve bol kazanç getirsin. Tüm hemşehrilerimin yeni yılını tebrik ediyorum “ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz