YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN SAVAŞ: BİR TANE BİLE AĞAÇ KESMEYECEĞİZ!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 2 Mart 2018 - 22:38:45
BAŞKAN SAVAŞ: BİR TANE BİLE AĞAÇ KESMEYECEĞİZ!

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB)Başkanı Lütfü Savaş, yakın zamanda Atatürk Parkı’nda yapılması planlanan ‘Kültür Merkezi Projesi’ için hafta başında HBB Meclis Salonu’nda basın mensupları ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen basın toplantısına; Başkan Savaş ile birlikte HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin,Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı A.Kadir Teksöz,HBB […]

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB)Başkanı Lütfü Savaş, yakın zamanda Atatürk Parkı’nda yapılması planlanan ‘Kültür Merkezi Projesi’ için hafta başında HBB Meclis Salonu’nda basın mensupları ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen basın toplantısına;

Başkan Savaş ile birlikte HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin,Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı A.Kadir Teksöz,HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, CHP Hatay Eski Milletvekili Hasan Akgöl,HBB daire başkanları,  sivil toplum kuruluşları ve dernek temsilcileri, oda başkanları ve basın mensupları katılım gösterdi.

HATAY’IN KÜLTÜREL VE SANATSAL YÖNÜ GÜÇLENİYOR

Hatay’ın en önemli ihtiyaçlarından birinin kültür merkezi olduğunun altını çizen Başkan Savaş, yeni proje ile Hatay’da tiyatro ve sergi etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği ve konserler için gerekli akustik koşulların oluşturulacağı bir merkez inşa edileceğini ifade etti.

Başkan Savaş, yapılacak olan kültür merkezi ve nikâh salonunun, kentin merkezinde sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılmak isteyen vatandaşların, park sorunu yaşamayarak araçlarını hali hazırdaki otopark alanına park edebilecekleri şekilde projelendirildiğini açıkladı.

BAŞKAN SAVAŞ: “BİR TANE BİLE AĞAÇ KESMEYECEĞİZ”

Hatay için önemli olan proje yapımında hiçbir şekilde ağaç kesilmeyeceğinin altını çizen Başkan Savaş:

“ Hatay’a ayrı bir vizyon katacak bu güzel projede bir tane bile ağaç kesmeyeceğiz. Kültür merkezimizi, yıktığımız yerin haricinde yeşil alan işgal etmeden yapmayı planlıyoruz. Bizim burada yeşil alanı işgal etme durumumuz olsaydı hem Anıtlar Kurulu hem de tabiatı koruma ile ilgili kurumlar projemizi onaylamazdı. Biz izin alınması gereken her yerden izin aldık.” Sözlerine yer verdi.

KÜLTÜR MERKEZİNİN ŞEHRİN MERKEZİNDE OLMASI VATANDAŞLARA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Kültür merkezinin şehrin merkezine yapılmasının herkes için önemli bir ayrıcalık ve kolaylık olacağına dikkat çeken Başkan Savaş, sergi, konser ve tiyatro etkinliklerinin kaliteli bir yerde yapılmasının Hatay için oldukça gerekli olduğunu vurguladı.

YEŞİL ALANLAR KORUNACAK

Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak Hatay’da yeşil alanların koruması konusunda her zaman hassasiyet gösterdiklerinin de altını çizen Başkan Savaş,:

“Yeşil alanlara önem verdiğimizin önemli bir göstergesi de 300 dönümlük alanda EXPO 2021’i gerçekleştirecek olmamızdır. Biz ağaçlara ve çevreye zarar vermeden çok naif bir kültür merkezi yapıyoruz. Salonun akustiği için 10 ay boyunca çalışma gerçekleştirildi. Bu proje iki yıldır sürüyor. Ben bu güzel projeyi zaman zaman dillendiriyorum. Kimseden saklamadım. Ekonominin bu kadar zor olduğu zamanlarda da böyle güzel projeyi yapacak hayırsever bulmak oldukça zor” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz