2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

Başkan SAVAŞ Açıkladı!AKP Hatay’a Hizmete Ret Dedi!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 12 Ağustos 2018 - 19:49:21
Başkan SAVAŞ Açıkladı!AKP Hatay’a Hizmete Ret Dedi!

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Olağan Toplantısı Sonrasında Konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,AK Partili meclis üyelerini topa tuttu. Başkan Savaş,şunları kaydetti: ‘‘Hatay Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında daha önce bütçede onaylanmasına rağmen Hatay’a hizmet (asfalt, kaldırım ve belediyecilik hizmetleri) için talep ettiğimiz finansman, siyasi hırsları uğruna asıl amaçları hizmetlerimizi sekteye uğratmak ve […]

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Olağan Toplantısı Sonrasında Konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,AK Partili meclis üyelerini topa tuttu.

Başkan Savaş,şunları kaydetti:

‘Hatay Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında daha önce bütçede onaylanmasına rağmen Hatay’a hizmet (asfalt, kaldırım ve belediyecilik hizmetleri) için talep ettiğimiz finansman, siyasi hırsları uğruna asıl amaçları hizmetlerimizi sekteye uğratmak ve halkı cezalandırmak olan AKP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi.

30 Mart 2014 kuruluş tarihi itibariyle 200.000.000,00 (İkiyüzmilyon) TL Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne, yaklaşık 800.000.000,00 (Sekizyüzmilyon) TL HATSU’ya olmak üzere toplam 1.000.000.000,00 (Bir milyar) TL borç tarafımıza devredilmiştir. Biz bugüne kadar tüm borçları zamanında ödedik. Üstelik yaptığımız altyapı ve üstyapı yatırımlarına rağmen borçlanma limitimizin yalnızca yüzde 21’ini kullandık.

15 ilçeye hizmet eden Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne 10 Milyon TL borçlanma yetkisi veren anlayış, Antakya Belediyesi’ne 34 milyon TL borçlanma yetkisi vererek Hatay’a hizmet noktasındaki samimiyetsizliğini ortaya koymuştur.

Şahsım ve kurumum adına ilk günden beri çamur atan, ancak hiç birinde haklı çıkmayan ama bu arada aynaya bakmayı ihmal edenler bilsinler ki yaptığımız her icraat yargı yoluna açıktır. Zira kurum olarak yaptığımız her işlem Sayıştay denetimindedir.

Dayanağı olmayan bir tutum sergileyerek borçlanma yetkisine ret oyu veren, fitne ve fesattan medet uman AKP’li meclis üyelerinin gerçek yüzlerine Hatay Halkı bir kez daha şahitlik etmiştir.

darbe_dd

AKP’den Hatay’a hizmete bir kez daha ret verilmiştir.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz