2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

BAŞKAN NEHİR,GÜNIŞIĞI’NDA KONUŞTU:BÜYÜKŞEHİR YASASI DERHAL DEĞİŞMELİDİR!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 20 Mayıs 2018 - 17:14:53
BAŞKAN NEHİR,GÜNIŞIĞI’NDA KONUŞTU:BÜYÜKŞEHİR YASASI DERHAL DEĞİŞMELİDİR!

Samandağ Belediye başkanı Mithat Nehir,bir önceki gün Mazman Medya Grup Radyoları’nın canlı yayın konuğu oldu. Mazman Medya Grup Radyolarında yayınlanan ve gündeme ışık tutan,gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu “Günışığı” adlı gündem programının konuğu olan Başkan Nehir, Samandağ’a sunduğu hizmetler hakkında ve yapılacak projelerle ilgili bilgiler paylaştı. Başkan Nehir,Gazeteci Mithat Öztürk’ün sorularını yanıtladı. Gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan […]

Samandağ Belediye başkanı Mithat Nehir,bir önceki gün Mazman Medya Grup Radyoları’nın canlı yayın konuğu oldu.

Mazman Medya Grup Radyolarında yayınlanan ve gündeme ışık tutan,gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu “Günışığı” adlı gündem programının konuğu olan Başkan Nehir, Samandağ’a sunduğu hizmetler hakkında ve yapılacak projelerle ilgili bilgiler paylaştı.

Başkan Nehir,Gazeteci Mithat Öztürk’ün sorularını yanıtladı. Gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Nehir, Belediye hizmetleri,Çevre yolu,Dil okulu ,Samandağ’a gel adlı şehir kampanyası gibi bir çok konuda konuştu.

Yeni Belediye Hizmet Binasının hafriyat çalışmalarının başladığını,teknik açıdan bütün hazırlıklarının tamamlandığını belirtti.Dil okulunun Arapça başta olmak üzere diğer dillerinde eğitiminin verileceği ve çok yakında (10 Ağustos gibi –Ağustosun ikinci Haftası )faaliyetlerine başlayacağını ifade etti.

İpek Baharı Festivalinin başarıyla gerçekleştirildiğini ve ülke çapında tanınmış isimlerin ilçeye gelerek katkı sunduğunu belirtti.İpek köyü projesinin istihdam yaratmak ve unutulmaya yüz tutmuş bir zanaatı canlandırmak amacıyla emin adımlarla ilerlediğini belirtti.

Samandağ İlçesinin tarihi ve doğal zenginliklere sahip bir ilçe olduğunu Dünyanın ve Türkiye’nin bir çok yerinden ilçeye gelinmesi için bir çok neden olduğunu ifade etti.

Samandağ’a gel adlı şehir kampanyasının bu potansiyeli arttırmak amacıyla mikroblog sitesiyle birlikte daha görünür olmasını hedeflediklerini ifade etti.

Antakya-Samandağ-Arsuz’a kadar uzanacak bir çevre yolunun tamamlanması halinde bu bölgeye can suyu olacağını, halkın ekmeğe ulaşmasına, istihdama, ekonomiye katkı sunacağını ifade etti.

NEHİR:BÜYÜKŞEHİR YASASI DERHAL DEĞİŞMELİDİR

Başkan Nehir, program akışında gelen soruların sonrasında ,belediyeciliğin hayatın her alnına dokunmayı gerektirdiğini belirtti.

Büyükşehir yasasının ilçe belediyelerine kısıtlı yetkiler,kısıtlı bir bütçe ,kısıtlı imkanlar getirdiğini bütün bunlara rağmen mevcut imkanlar kullanılarak en iyi şekilde görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti.

Büyükşehir yasasının değişmesinin elzem olduğunu ,mevcut hükümetin ve CHP’nin de bu konuyu gündeme getirmesi gerektiğini,gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini vurguladı.

Samandağ ilçesine büyük bir keyifle hizmet üretmek için çalıştıklarını,daha iyi bir Samandağ’ı hakediyoruz anlayışıyla ,daha aydınlık bir gelecek vizyonuyla hizmet ürettiklerini ifade etti.

TÜRKİYE’NİN BELKİ DE SON ÇIKIŞI

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimi ile ilgili soruya cevap veren Başkan Nehir,bu seçimin çok büyük önem taşıdığını ,belki de Türkiye’nin son çıkışı olduğunu belirtti.

Türkiye’nin mevcut siyasi anlayış (ötekileştirici,kutuplaştıcı) yerine birlikte yaşam iradesini ortaya koyan,kimseyi öteki görmeyen bir anlayışın hakim olması gerektiğini ifade etti.

Başkan Nehir,program sonunda gazeteci Mithat Öztürk’e böylesi bir program hazırladığı için teşekkür ederek;

”Barışın,hukukun,adaletin,tecelli etmesi , o iradenin sandıklara yansıması ümidiyle 24 Haziran’da Aydınlık günler diliyorum.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz