PANDEMİDE YENİDEN SIKI ÖNLEMLER ALINMALIDIR!

PANDEMİDE YENİDEN SIKI ÖNLEMLER ALINMALIDIR!

KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN BİTİRİLMESİ HEPİMİZİN SORUMLULUĞUDUR!

KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN BİTİRİLMESİ HEPİMİZİN SORUMLULUĞUDUR!

BÜTÇE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ!

BÜTÇE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ!

ÖGRETMENLER HAK ETTİĞİ İLGİYİ VE DEĞERİ GÖRMÜYOR!

ÖGRETMENLER HAK ETTİĞİ İLGİYİ VE DEĞERİ GÖRMÜYOR!

ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞIMIZIN TACI OLMAYA DEVAM EDECEKTİR!

ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞIMIZIN TACI OLMAYA DEVAM EDECEKTİR!

BAŞKAN NEHİR’DEN RAKİPLERİNE GÖNDERME:SİYASET VATANDAŞI ALDATMAK DEĞİLDİR!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 12 Kasım 2018 - 13:33:30
BAŞKAN NEHİR’DEN RAKİPLERİNE GÖNDERME:SİYASET VATANDAŞI ALDATMAK DEĞİLDİR!

Samandağ Belediye Başkanlığının düzenlediği CHP’de birlik-beraberlik ve dayanışma kahvaltısı yoğun bir katılıma gerçekleşti. Samandağ Truva Life Otel’de gerçekleşen kahvaltıya; CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB)Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Hatay İl Başkanvekili Eser Yangın,HBB Genel Sekreter Yardımcıları, HBB Daire Başkanları, meclis […]

Samandağ Belediye Başkanlığının düzenlediği CHP’de birlik-beraberlik ve dayanışma kahvaltısı yoğun bir katılıma gerçekleşti.

Samandağ Truva Life Otel’de gerçekleşen kahvaltıya;

CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB)Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Hatay İl Başkanvekili Eser Yangın,HBB Genel Sekreter Yardımcıları, HBB Daire Başkanları, meclis üyeleri, dernek başkanları, kanaat önderleri, muhtarlar, STK’lar,CHP İlçe başkanları,partililer ve yüzlerce vatandaş katıldı.

BAŞKAN NEHİR:SİYASET VATANDAŞI ALDATMAK DEĞİLDİR

Böylesi coşkulu bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan ötürü mutlu olduğunu belirten Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,yaptığı konuşmada:

“ Büyük Atatürk’e çok şey borçluyuz. Eğer bu ülkede insan hakları varsa, kadın erkek arasında eşitlik varsa, eğer hak hukuk adalet dediysek bunu büyük önder Mustafa Atatürk’ün sayesinde yaşıyoruz. Bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. 

Siyaset yapmak isteyen herkese saygılıyız. Herkesin siyaset yapmaya hakkı vardır. Siyaset vatandaşı aldatmak değildir. Siyaset yapamayacağımız işleri vaat etmek hiç değildir.

Siyaseti yaparken birbirimizi inciterek kırarak yapmamalıyız.  Siyaset yaparken neyi talep ettiğimizi bilen bir yerden hareket etmeliyiz. Her kim doğru bir şekilde siyaset yapmak isterse bizler kendilerine saygı duymakla birlikte, üstümüze düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız.  Aday Adayı olan arkadaşlarımın tamamını davet ettim.  Gelenlere teşekkür ediyorum gelmeyenlerle ilgili de mutlaka mazeretleri vardır. Farklı bir gerekçeleri yoksa buradan saygılarımı gönderiyorum.

BAŞKAN NEHİR :BİZLER BU ÜLKENİN ASLİ UNSURUYUZ

Biz yıllarca, on yıllarca devletin unutulmuş yüzüydük. Biz bu ülkenin asli unsuruyuz. Bizim Yemen’de, Çanakkale’de vefat eden şehitlerimiz,  dedelerimiz, atalarımız var. Bu ülkede bir ve eşit olduğumuzu her ortamda haykıracağım. Biz öteki olmak istemiyoruz. 

Özellikle komşu ve kardeş Suriye’de yaşanan bu savaştan kaynaklı eşgüdümlü, eşzamanlı Hatay’ımızı da karıştırmak isteyen bazı unsurlar oldu. Ama elleri boş döndüler,  yarın elleri boş dönecek ve gelecekte de elleri boş dönecekler.

Çünkü biz birlikte yaşamayı öğrendik. Bizim atamız böyle yaşadı, babamız böyle yaşadı. Biz etnik dini ayırımcılık yapmadık. Biz mezhepleri ayırmadık. Bizden ötekinden demedik. Bizler birlikteyiz ve Hatay iyi bir ailedir. Bu partinin bayrağını da her platformda dalgalandırmanın çabası içerisinde olacağız. Siyaset yaparken verdiğimiz sözleri yerine getirmemiz gerekiyor. Siyaset yapan arkadaşlara tavsiyem veremeyecekleri sözleri vaat etmemeleridir.

Çünkü bu görevlere gelirlerse bu sözlerin altında ezilirler.

BAŞKAN NEHİR :DAHA GÜÇLÜ OLMAK İÇİN KENETLENMELİYİZ              “

Hiç kimsenin elinde sihirli değnek yoktur. 3 – 5 günde bu memleketi Cennet yapacak bir olanak söz konusu değildir. Bu ülke koşullarında ilçemizin payına düşeni almak için sizden aldığımız güçle canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Siyasetçinin görevi budur. Biz de bu görevi yerine getiriyoruz.  Biz bir daha seçilirsek böyle yapacağız. Bu göreve bizim dışımızda kim gelirse de ona bu yönde çaba göstermeye devam edeceğiz. Büyükşehir Meclisinde temsiliyet oranımız çok düşük. Bu meclis aritmetiğinden doğru dürüst karar çıkartamıyoruz. Alamadığımız ilçeleri almak için, Büyükşehir meclisinde dengeleri lehimize çevirmek için herkes ama herkes elinden geleni yapmalıdır. Bu sıkıntıları bir sonraki dönemde yaşamamalıyız. Kenetlenelim ve buna izin vermeyelim. Bu mümkün.

Bunu birbirimizi severek başarabiliriz. Biz bu kürsüde, bu makamda olalım ya da olmayalım ama bu partinin genel ilkelerini bu ilçede bu mahallede, bu topraklarda, bu ülkede yaşaması için elimizden ne geliyorsa canla başla çalışacağıma bugün buradan söz veriyorum.’‘Dedi.

BAŞKAN NEHİR :DEĞİŞİM DEVAM EDECEK

Başkan Nehir,konuşmasının sonunda:

Biz bu ilçenin yönetimine geldiğimiz günden bu güne çok şey değiştirdik. Sloganımız “Değişim Şart” tı. O gün değiştirmeye başladık bugün değişim devam ediyor, yarın da değiştirmeye devam edeceğiz.

Toplumu daha rahat, daha refah yaşatmak için bu sürece destek vermeniz lazım. Biz bu sürecin öncüsüydük ve kısmet olursa devam edersek değişim devam edecektir. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ederim.” İfadelerine yer verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz