ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

BAŞKAN KİMYECİ:LÜTFÜ SAVAŞ’I Göreve Davet Ediyorum!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 2 Temmuz 2018 - 00:12:23
BAŞKAN KİMYECİ:LÜTFÜ SAVAŞ’I Göreve Davet Ediyorum!

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya’nın iki çok önemli sorunu hakkında görüşlerini ifade ederek Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a sitem etti. Asi nehrinin ıslah problemi ve Sebze hali konusunda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kimyeci, şu görüşlere yer verdi; “ Asi nehri, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında. Ancak sorumluluk almak istemezseniz, bu iş benim değil […]

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya’nın iki çok önemli sorunu hakkında görüşlerini ifade ederek Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a sitem etti.

Asi nehrinin ıslah problemi ve Sebze hali konusunda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kimyeci, şu görüşlere yer verdi;

“ Asi nehri, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında. Ancak sorumluluk almak istemezseniz, bu iş benim değil dersiniz. Büyükşehirin temel görevleri içerisinde derelerin, temizliği, bakımı, onarımı, ıslahı bulunur.

Bunun yanısıra kanalizasyonlar da temel görevidir. Bir defa görevden kaçılmaz. Milletin emanetine sahip çıkmak lazım. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin somut olarak Asi nehri sorununda sonuca ulaşacak bir projesi yok. Daha önceki mevcut projeyi tamamlama imkanında da olmadı. Görsellik yaparak teknik sıkıntıyı çözmeyince asi nehri şu anda açık bir fosseptik görünümüne gelerek sivrisinek yuvası halini haldı. Bunları bir bütün olarak çözme basireti göstermeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi, halkımızı aldatarak zaman kazanmaya çalışıyor.

Asi nehri konusunda somut, kayda değer, sonuca ulaşacak bir yatırım yapılmadığı gibi mevcut kaynaklar da heba edildi.

Aynı şey sebze hali için de geçerli. 60 yıldır şehrimize hizmet veren sebze hali artık Antakya’mızın ihtiyacını karşılayamaz hale geldi. Bu kapsamda büyük sebze hali için bizden ödenek onayı alındı ve 50 milyon tl ödenek onayı çıkarıldı. Yer konusunda dağın başında yapmak istediler ancak bunun uygun olmadığını söylememize rağmen, ısrarla burda yapmak istedikleri için biz de izin ve ödenek verdik ancak yapamadılar. Şu ana kadar bir çivi çakılmadı.

İlaveten ikinci bir talep olarak Güzelburç mahallemizde ikinci bir sebze hali olsun istedik, ancak bunun için de bir çivi çakılmadı. Mevcut sebze hali artık ihtiyacı karşılamıyor, bunu Büyükşehir meclisinde söylemekten dilimizde tüy bitti. CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanını göreve davet ediyorum. Antakya’nın ihtiyaçlarına kulak versin.”Dedi.

Başkan Kimyeci, ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kaynak sarfiyatı yanı sıra borç batağında bulunmasının sebebinin pahalı malzemeler kullanmak, gereksiz yatırımlar yapmak ve israf yapmaktan kaynaklandığını bu nedenle acil ihtiyaç olan hizmetlerin yerine getirilmediğini belirtti.

Başkan Kimyeci,açıklamasının devamında;

“Ayrıca hükümet yatırımları ile yapılan Büyük Karaçay Barajı’nın su dağıtımı için ithal boru malzemeleri tercih ettiler ki ülkemiz Hatay’ımız çelik boruda lider konumdayken, kendi mühendisimiz, kendi işçimizden mal edebilecekken, ithal boruların getirtilmesi kaynak sarfiyatından başka bir şey değildir. Kaldı ki kullanılan borular en küçük depremde ayrılabilecek hassasiyette iken çelik borular kaynakla tutturularak uzun ömürlü olmaktadır. Bu maliyeti arttırmaktadır.

Özetle Büyükşehir Belediyesi iflas etmiş durumda. 1,5 milyar lira borcu bulunuyor. Tüm geliri düşünülürse, hiçbir personeli maaş almazsa, hiçbir aracı çalışmazsa bu borçları ancak 3 yılda öder. Laf kalabalığı ve mazeretlerle bu iş olmaz. Bunun hesabını vakti geldiğinde vatandaş size keser, nerden geldiğini anlamazsınız.” Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz