2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 23 Aralık 2020 - 17:40:32
BAŞKAN ERYILMAZ:TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM!

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Samandağ halkına seslenerek, salgına yönelik tedbirlerini elinden bırakmamalarını istedi. Eryılmaz,mesajında, şu görüşlere yer verdi: “Değerli Vatandaşlarım; Küresel çapta başlayan Pandemi sürecinin ülkemizde 2. Dalgasını yaşadığımız şu günlerde ilimiz ve ilçemiz özelinde yayılım hızına baktığımızda maalesef ciddi bir tabloyla karşılaşıyoruz. Belediye olarak, dezenfekte ekiplerimizle sürecin başından beri aralıksız çalışmalarımızı sürdürdük. Kamu […]

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Samandağ halkına seslenerek, salgına yönelik tedbirlerini elinden bırakmamalarını istedi.

Eryılmaz,mesajında, şu görüşlere yer verdi:

Değerli Vatandaşlarım; Küresel çapta başlayan Pandemi sürecinin ülkemizde 2. Dalgasını yaşadığımız şu günlerde ilimiz ve ilçemiz özelinde yayılım hızına baktığımızda maalesef ciddi bir tabloyla karşılaşıyoruz.
Belediye olarak, dezenfekte ekiplerimizle sürecin başından beri aralıksız çalışmalarımızı sürdürdük.

Kamu Kurum ve Kuruluşlar, Okullar, bankalar, ATM’ler, parklar, caddeler, toplu taşıma araçları, taksiler ve ortak kullanım alanlarının tümünde dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarımızı yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza ayni ve nakdi yardımlarımızın yanında gıda yardımlarında bulunduk.

STK ve Derneklerimiz aracılığıyla da vatandaşlarımıza yardım elimiz uzattık.

Sokak hayvanlarımıza süreç boyunca mama ve pişirilmiş kırıntı hizmeti de verdik. On binlerce maske, binlerce temizlik paketi dağıttık. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Türkiye’de önlemleri uygulamaya sokan ilk belediyelerden biri olduk ve süreci her aşamasıyla yakından takip ettik.

Ancak geldiğimiz durum maalesef Haziran ayında başlayan normalleşme süreçlerinin etkisi ve vatandaşlarımızın tedbirleri erkenden bırakmasıyla daha kötü bir hale gelmiştir.

Gerek ilimizde gerek İlçemizde vaka sayılarında ciddi artışlar ve ölümler olmakta ve olmaya devam etmektedir.
Merkezi Hükümete her platformdan Hatay için tam karantina olması ve tedbirlerin daha da sıkılaştırılması talebimizi defalarca ilettik.

Bu durumda Hatay’ın 14 günlük tam kapanma ihtiyacı vardır. Vaka sayılarının ve ölümlerin önüne geçmenin maalesef başka bir çözümü görünmüyor.

Saygı değer vatandaşlarım; ilçemiz özelinde vaka ve ölüm sayıları o kadar arttı ki, bizler eyer önlem almazsak ölmeye devam edeceğiz. Bu yüzden sizlere seslenmek istiyorum.

Lütfen!Acil bir durum olmadıkça ve gerekmedikçe kimseyle temas etmeyin, dışarı çıkmayın, maske takmayı, ellerinizi yıkmayı, sosyal mesafeyi korumayı ihmal etmeyin. Aşı ve kullanılan ilaçlarla ilgili yalan ve yanlış bilgilere itibar etmeyin.
Tekrar Sağlıkla kucaklaşabildiğimiz günlere dönebilmemizin tek çaresi budur.

Tüm vatandaşlarıma sağlıklı günler diliyor, tedavi gören vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, vefat eden vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet, sevenleri ve yakınlarına da baş sağlığı diliyorum.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz