YAYLADAĞI KÜLTÜR MERKEZİ VE MİLLET KÜTÜPHANESİ HİZMETE HAZIR!

YAYLADAĞI KÜLTÜR MERKEZİ VE MİLLET KÜTÜPHANESİ HİZMETE HAZIR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DA DİKKAT ÇEKEN DÜŞÜŞ!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DA DİKKAT ÇEKEN DÜŞÜŞ!

MECLİSTE VE YERELDE EŞİT TEMSİL İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK!

MECLİSTE VE YERELDE EŞİT TEMSİL İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK!

HER BİRİMİZ BİR ENGELLİ ADAYIYIZ!

HER BİRİMİZ BİR ENGELLİ ADAYIYIZ!

ATATÜRK ANITININ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ!

ATATÜRK ANITININ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ HALKINA NE SÖZ VERDİYSEK YERİNE GETİRECEĞİZ!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 7 Aralık 2020 - 17:17:45
BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ HALKINA NE SÖZ VERDİYSEK YERİNE GETİRECEĞİZ!

Samandağ Belediyesi,vatandaşa daha etkin ve hızlı bir şekilde hizmet vermek amacıyla araç filosuna 4 adet çift kabin kamyonet, 2 adet binek tip kamyonet, 1 adet kazıcı yükleyici, 1 adet sepetli vinç, 1 adet dal ogutme makinesi, 1 adet damper tip kamyon, 1 adet pat pat, 1 adet makam aracı, 6 adet motorsiklet ve 1 adet […]

Samandağ Belediyesi,vatandaşa daha etkin ve hızlı bir şekilde hizmet vermek amacıyla araç filosuna 4 adet çift kabin kamyonet, 2 adet binek tip kamyonet, 1 adet kazıcı yükleyici, 1 adet sepetli vinç, 1 adet dal ogutme makinesi, 1 adet damper tip kamyon, 1 adet pat pat, 1 adet makam aracı, 6 adet motorsiklet ve 1 adet açık tip çekici dorse olmak üzere toplam 18 yeni araç dahil etti,

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, yaptıgı açıklamada;

Göreve geldiğimizde belediye olarak özellikle alanda çok ciddi anlamda araç ve ekipman eksigimiz olduğunu tespit ettik ve bu eksikliğimizi giderme konusunda bir çalışma yaptık. 72 milyon borclu devraldığımız bu belediyede eksik olan ekipmanlarımızı almak kolay değil.

Ancak,sıkı bir kemer sıkma politikası ile yaptığımız tasarruflar sayesinde bu araçların tamamını belediyemize kazandırdık. Bu araçlarımızı belediyemize kazandırırken hiçbir şekilde kredi kullanmadik, parsel satıp araç da almadik. Bu araçların tamaminı peşin para ile Samandag Belediyesine ve dolayısıyla halkımızın hizmetine kazandırdık.

Pandemi sürecinde, ekonomik kriz içerisinde, belediyenin ciddi anlamda borç batağı içerisinde olduğu ve 2 yıldır imar Planı olmayan bir ilçede bu araçların çok önemli olduğunu ve küçümsenmemesi gerektiğini ifade etmek istiyorum.

Zabıta ekiplerimizin alana inecek motorsikleti yoktu, Fen işleri Müdürlüğünde, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve imar Müdürlüğünde çalışan arkadaşlarimızın alana inebilecek aracı yoktu. Bu eksikliklerimizin tamamını tespit ettik ve bu eksikliklerin giderilmesi için yeni araçları halkimizın hizmetine kazandırdık.

Bizimle beraber mücadele eden başta Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarım olmak üzere, bütün belediye personeline, çalışmalarından ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bu araçlarımızın ilçemize ve belediyemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Biz Samandağ halkına ne söz verdiysek hepsini tek tek yerine getireceğiz. Ne yapıyorsak Samandağ halki için yapıyoruz. Halkımız ilçemiz bunların hepsini hak ediyor. Her şey Samandağ için” ifadelerine yer verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz