HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

BAŞKAN ERYILMAZ’DAN DİKKAT ÇEKEN KONUŞMA!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 4 Haziran 2021 - 18:40:25
BAŞKAN ERYILMAZ’DAN DİKKAT ÇEKEN KONUŞMA!

Samandağ Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 4 haziran Cuma günü (bugün) gerçekleşti. Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’in başkanlığında gerçekleşen Haziran ayı olağan meclis toplantısının gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Karara bağlanan maddeler şu şekilde: 1. Bir önceki meclis toplantısı tutanak özetini görüşülerek oy çokluğu ile karara baglandi 2. Denizde bulunan parkın yapımı için kredi […]

Samandağ Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 4 haziran Cuma günü (bugün) gerçekleşti.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’in başkanlığında gerçekleşen Haziran ayı olağan meclis toplantısının gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Karara bağlanan maddeler şu şekilde:

1. Bir önceki meclis toplantısı tutanak özetini görüşülerek oy çokluğu ile karara baglandi

2. Denizde bulunan parkın yapımı için kredi talebi işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı.

3. Belediyemizce ihalesi yapılan Samandağ Atatürk Sahil Parki Peyzaj Düzenleme yapım işinde kullanılmak üzere iller Bankası, kamu veya özel bankalardan 5.500.000,00 TL kredi alınması için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı.

4. Belediyemiz Meclisinin Temmuz ayında yapacağı toplantinin gün ve saati oy çokluğu ile 1 Temmuz 2021 Perşembe Günü olarak belirlendi.

 

Gündem dışı konuşmasında açıklamalarda bulunan Samandağ bediye başkanı Eryılmaz,şunları söyledi:

Biz bu memlekette iki yıl boyunca hiç parsel satmadık. Bu kadar borçlu bir süreçte imar planın olmadığı pandemi sürecinde biz parsel satmadık. Bu çok önemli. Öyle bir yaygara kopanıyorlar ki sanki her gün biz bir parsel satıyoruz. Memleketi satmışız da haberimiz yok. Bunu kim söylüyor biliyor musunuz? İşin garip tarafi 438 parsel satan yani bir önceki dönem memleketin arazilerini haraç, mezat ve yandaşlarına kendi akrabalarına, kendi kendilerine devreden arkadaşlar söylüyor.

Dediler ki işte bu memleketin yoksul ailelerine biz ev ev yapıyoruz için biz onun i biz bu konutları yaptık. Bunları fakir ailelere dağıtacağız. Tabi ki biz göreve geldikten sonra dedik ki arkadaşları getirin bu konutlardan daire alan bu fakir arkadaşları görelim.

Hepsini ya yandaşlarına ya da akrabalanna devretmişler. Hem de apar topar.

Dediler ki bu memleketin çocuklarına Arapça kursu vereceğiz. Yolu belediyeye düşen kim olursa hepsini haraca bağladılar. Vakıf binası yapacağız diyerek topladılar bağışları,bir baktik kolej olmuş. Biz bu memleketin insanlarının paralarini toplayıp çocuklara eğitim vereceğiz deyip vatandaşları kandırsaydık başımıza neler neler gelirdi. 438 parseli sattınız ne yaptınız?

Gittiler bir belediye binası yaptılar. Bu belediye binası halkımızın parasıyla yapıldı. Kimseye danışmadan paylaşmadan bu parayı oraya gömdüler. Mevcut Belediyenin yıkılması gerekiyor dedik “Belediye binasını satıyorlar” diye yaygara kopardılar. Bizim hesap veremeyeceğimiz hiçbir şey yok.Her ay düzenli olarak gelir gider tablomuzu paylaşıyoruz.Paylaşmaya da devam edeceğiz. Bu zor süreçte bile personel maaşları dahil olmak üzere ilçemizde ki hizmetleri aksatmadan sürdürüyoruz.Şimdiye kadar ki en şeffaf yönetim olduğumuzu düşünüyorum.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz