2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ’DAN BAŞKAN SAVAŞ’A DESTEK!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 19 Mart 2022 - 17:21:30
BAŞKAN ERYILMAZ’DAN BAŞKAN SAVAŞ’A DESTEK!

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Suriyelilerle ilgili açıklamasına karşın hakkında suç duyurusunda bulunmasına tepkiler artarak devam ediyor. Bir tepki de Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’dan geldi. Başkan Eryılmaz,şu görüşleri ifade etti: “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’ın Suriyelilerle alakalı yapmış olduğu açıklamaya istinaden İçişleri Bakan […]

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Suriyelilerle ilgili açıklamasına karşın hakkında suç duyurusunda bulunmasına tepkiler artarak devam ediyor.

Bir tepki de Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’dan geldi.

Başkan Eryılmaz,şu görüşleri ifade etti:

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’ın Suriyelilerle alakalı yapmış olduğu açıklamaya istinaden İçişleri Bakan Yardımcısının soruşturma açılması konusunda talimat vermesini büyük bir üzüntü ve hayretle karşıladığımızı ifade etmek istiyorum.

Biz İçişleri Bakanlığı’ndan Türkiye ve bölge açısından risk oluşturan Suriyeliler konusunun kalıcı bir çözüme kavuşturulması için çaba sarf etmesini beklerken, bu konuya parmak basmaya çalışan Büyükşehir Belediye Başkanımız hakkında soruşturma açılması talebinde bulunulması toplumda büyük bir tepkiye ve hayal kırıklığına yol açmıştır. İçişleri Bakanlığı tarafından valiliğe verilen talimatla yapılacak suç duyurusu başvurusundan süratle vazgeçilmesini bekliyoruz. Ülkemiz ve bölgemiz açısından her geçen gün biraz daha sosyal bir risk haline gelen Türkiye’deki Suriyelilerin durumunu çözüme kavuşturmak ve uygun yöntem ile ülkelerine geri dönmesini sağlamak için adımlar atmasını bekliyoruz.

Hatay’da doğan Suriyelilerin sayısı konusunda farklı rakamlar telaffuz edilse de gelecekte demografik yapıyı ciddi bir şekilde etkileyecek bir nüfus artışının olduğu açıktır. Bölgemizin ve ülkemizin güvenliği ve geleceği açısından bu kadar önemli bir konunun Türkiye’nin gündemine getirilmesinden hükümetin rahatsız olması yerine bu önemli soruna çözüm bulmasını bekliyoruz.

Bu konuyu Türkiye’nin gündemine getiren Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanında olduğumuzu belirtiyor, Sayın Lütfü Savaş’ın yalnız olmadığını da ifade etmek istiyorum.“dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz