HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

BALIK ÖLÜMLERİ HALÂ DEVAM EDİYOR!
  • Ana Sayfa » DÖRTYOL
  • 19 Aralık 2021 - 00:57:14
BALIK ÖLÜMLERİ HALÂ DEVAM EDİYOR!

İskenderun Çevre Koruma Derneği(İÇKD) Başkanı Nermin Yıldırım Kara,Dörtyol’da son süreçte yaşanan balık ölümlerini yerinde inceleyip gündeme taşıdı. Kara,konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bugün Dörtyol Yeniyurt mahallesi Güney Tatil Sitesi‘ne giderek geçen hafta Çarşamba günü itibari ile başlayan balık ölümlerini yerinde incelemek üzere mahalle sakinleri ile bölgede incelemelerde bulunduk. Görünen o ki kısmi […]

İskenderun Çevre Koruma Derneği(İÇKD) Başkanı Nermin Yıldırım Kara,Dörtyol’da son süreçte yaşanan balık ölümlerini yerinde inceleyip gündeme taşıdı.

Kara,konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bugün Dörtyol Yeniyurt mahallesi Güney Tatil Sitesi‘ne giderek geçen hafta Çarşamba günü itibari ile başlayan balık ölümlerini yerinde incelemek üzere mahalle sakinleri ile bölgede incelemelerde bulunduk.

Görünen o ki kısmi olarak balık ölümleri hala devam ediyor.Bölge sakinlerinin İlçe Tarım müdürlüğüne, Valiliğe Kaymakamlığa ve belediyeye bilgi verdiği bilgisi net.

Hatay Büyükşehir belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından bolca miktarda Göl’e oksijen sağlamak ve su seviyesini yükseltmek amacıyla su basıldı.Bugün rica ettik su basma işlemi tekrar devam edecek.

İlçe tarım müdürlüğü tarafından analiz yapılmak üzere alınan numunelerin henüz sonuçları belli olmadığı Pazartesi ya da Salı günü sonuçlanmasını umut ediyoruz.

Burada önemli olan husus;

Göletin bir kanal ile bağlantısı sonucunda mevcut kirliliğin denize doğru akması ve canlı ölümlerinin yaşanmasıdır.

-Kirliliği nereden ve hangi endüstri tesisinden veya hangi bölgeden kaynaklanarak doğa ve canlı yaşamı için ölüme sebebiyet verdiğinin net olarak bilinmesidir.

-Kanalın göl ile bağlantısının kesilmesi bundan sonraki süreç için daha sağlıklı olacaktır.

-İlgililerden beklentimiz analiz raporunun sonuçların çıkması ve gerekli denetimlerin yapılarak ekosistemin ve canlı yaşamının tehdit altında bırakılmamasıdır.

Bizleri bugün Dörtyolda misafir eden mahalle sakinlerinden Sinem hanıma ve ailesine çok teşekkür ediyorum.İyi ki varlar ki bu sorunu kamuoyu ile paylaşmamıza sebep oldular.

İlgili kurumların yetkilerini kullanarak ivedi olarak denetimleri yapmaları ve sonuçlarını kamuoyuyla paylaşılmasını hepimizin tek temennisidir.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz