DEFNE TURUNÇLU’DA YENİ BİR ARITMA TESİSİ DAHA!

DEFNE TURUNÇLU’DA YENİ BİR ARITMA TESİSİ DAHA!

ATAKAŞ HATAYSPOR DEPLASMANDAN PUANLA DÖNDÜ!

ATAKAŞ HATAYSPOR DEPLASMANDAN PUANLA DÖNDÜ!

VATANDAŞLIK ALAN SURİYELİ SAYILARI NEDEN GİZLENİYOR?

VATANDAŞLIK ALAN SURİYELİ SAYILARI NEDEN GİZLENİYOR?

CUMHURBAŞKANI TATAR:BEN HATAY’I GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUM!

CUMHURBAŞKANI TATAR:BEN HATAY’I GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUM!

MOTİVASYON OTOBÜSÜ HATAY’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

MOTİVASYON OTOBÜSÜ HATAY’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

BAKAN TURHAN’DAN HATAY’A 10 MÜJDE!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 31 Aralık 2018 - 00:17:00
BAKAN TURHAN’DAN HATAY’A 10 MÜJDE!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan,geldiği Hatay’da yaptığı açıklamada: “Hatay’ın ulaşım ve iletişimi için 16 yılda hükümetlerimiz 3,5 milyara yakın bir yatırım gerçekleştirdi.”Dedi. Bakan Turhan,sözlerine devamla: ”Bu yatırımların her kuruşuyla Hatay’ın yollarını yaptık, hava alanlarını, demir yollarını yeniledik, limanlarımızı kurduk, iletişim otoyollarını döşedik. Hatay’ı geliştirdik, büyüttük.” dedi. Turhan, Hatay’a yapılan bölünmüş yolun 484 kilometreye ulaştığını […]

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan,geldiği Hatay’da yaptığı açıklamada“Hatay’ın ulaşım ve iletişimi için 16 yılda hükümetlerimiz 3,5 milyara yakın bir yatırım gerçekleştirdi.”Dedi.

Bakan Turhan,sözlerine devamla:

”Bu yatırımların her kuruşuyla Hatay’ın yollarını yaptık, hava alanlarını, demir yollarını yeniledik, limanlarımızı kurduk, iletişim otoyollarını döşedik. Hatay’ı geliştirdik, büyüttük.” dedi.

Turhan, Hatay’a yapılan bölünmüş yolun 484 kilometreye ulaştığını belirtti.

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Hatay’da 10 önemli müjde verdiğini belirterek, müjdelerin Hatay’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yayman, yaptığı açıklamada; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ı Hatay’da ağırlamak için bir süredir AK Parti milletvekilleriyle davet ettiklerini belirtti.

Davetlerini kırmadığı için Turhan’a teşekkür eden Yayman:

“Bizim bir sloganımız var. ‘Onlar konuşur, AK Parti yapar.’ Ulaştırma Bakanımızın ziyareti bu sloganımızın doğruluğunu bir kez daha ortaya koydu. Hatayımız için uzun zamandır bekleyen projeler için somut adımlar atıldı. Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkür ederiz.” Diye konuştu.

Otoban, Antakya üzerinden Cilvegözü’ne ulaştırılacak

Bakan Turhan’ın, Hatay’a müjdelerinin önemli olduğunu vurgulayan Yayman:

“Hassa Tüneli 2019’da yap-işlet-devret ile ihale edilecek. Otoban, Antakya üzerinden Cilvegözü’ne ulaştırılacak.

Antakya-Yayladağı bölünmüş yolu 2019’da tamamlanacak. Antakya-Altınözü bölünmüş yolu 2019 yatırım programına alındı. Hatay sınırları içinde otoban ücretsiz olacak.

İskenderun-Toprakkale devlet yolunun ihalesi yapıldı. 2019 yatırım programına alındı.

Uzun zamandır beklenen Samandağ-Arsuz yolunun yapımı karar altına alındı. Karasu köprüsü-Kırıkhan bölünmüş yolu Nisan 2019’da tamamlanacak.

Hassa-Kırıkhan-Topboğazı bölünmüş yolunun eksik kısımlarının 2019’da tamamlanacağı karar altına alındı. Samandağ çevre yolu ihalesi yapıldı. 2019 yatırım programına alındı.” İfadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz