2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

BAKAN TÜFENKCİ: HATAY İÇİN YENİ ADIMLAR ATACAĞIZ!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 4 Ekim 2017 - 17:31:08
BAKAN TÜFENKCİ: HATAY İÇİN YENİ ADIMLAR ATACAĞIZ!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Hatay’da Cilvegözü Gümrük kapısını, bağlantı yolu, yapımı devam eden aktarma alanı tesisini ve sıfır noktasını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Bakan Tüfenkci’nin Hatay programında adım adım eşlik etti. Cilvegözü Sınırına gerçekleştirilen denetime Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent […]

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Hatay’da Cilvegözü Gümrük kapısını, bağlantı yolu, yapımı devam eden aktarma alanı tesisini ve sıfır noktasını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Bakan Tüfenkci’nin Hatay programında adım adım eşlik etti.

Cilvegözü Sınırına gerçekleştirilen denetime Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’ye;

AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay Valisi Erdal Ata, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, askeri erkan, protokol üyeleri, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda basın mensubu eşlik etti.

Cilvegözü sınır kapısında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Tüfenkci;

“Ülkemizin Suriye’ye açılan sınır kapılarından ikisi Hatay’da. Birisi Cilvegözü diğeri de Yayladağı’ndaki kapımız.

Bu kapıların işlerliğini arttırmak için neler yapılabilir, hangi eksiklikler var yerinde görebilmek için bugün Sayın Valimizle ve milletvekillerimizle buraya geldik.

Burada bildiğiniz gibi Suriye’deki gelişmelere paralel olarak güvenlik nedeniyle gümrük hizmetlerini yavaşlatmıştık. Bazı kalemlerde de durdurmuştuk. Şimdi yeniden bir değerlendirme imkânımız oldu.

Bu değerlendirme neticesini Ankara’ya gittiğimizde bakan arkadaşlarımızla, Sayın Başbakanımızla paylaşıp neler yapabiliriz, yeni adımlar atabilir miyiz bunları konuşacağız.

Cilvegözü’nün özellikle Türkiye’nin ihracatındaki, Hatay’ın ve bölge ekonomisindeki rolünü düşündüğümüzde burada birkaç adım atılması gerektiğini görüyoruz. Bu adımları da atacağız.” Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz