YOKSULLUK SINIRI 20 BİNE DAYANDI!

YOKSULLUK SINIRI 20 BİNE DAYANDI!

HADO BİLET FİYATLARI DÜŞÜRÜLDÜ!

HADO BİLET FİYATLARI DÜŞÜRÜLDÜ!

AMİK OVASINDA BUĞDAY HASADI BAŞLADI!

AMİK OVASINDA BUĞDAY HASADI BAŞLADI!

ATAKAŞ HATAYSPOR SEZONU GALİBİYETLE KAPATTI!

ATAKAŞ HATAYSPOR SEZONU GALİBİYETLE KAPATTI!

ERZİN İLÇEMİZDE POLİPROPİLEN TESİSİ İSTEMİYORUZ!

ERZİN İLÇEMİZDE POLİPROPİLEN TESİSİ İSTEMİYORUZ!

BAKAN TÜFENKCİ: HATAY İÇİN YENİ ADIMLAR ATACAĞIZ!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 4 Ekim 2017 - 17:31:08
BAKAN TÜFENKCİ: HATAY İÇİN YENİ ADIMLAR ATACAĞIZ!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Hatay’da Cilvegözü Gümrük kapısını, bağlantı yolu, yapımı devam eden aktarma alanı tesisini ve sıfır noktasını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Bakan Tüfenkci’nin Hatay programında adım adım eşlik etti. Cilvegözü Sınırına gerçekleştirilen denetime Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent […]

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Hatay’da Cilvegözü Gümrük kapısını, bağlantı yolu, yapımı devam eden aktarma alanı tesisini ve sıfır noktasını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Bakan Tüfenkci’nin Hatay programında adım adım eşlik etti.

Cilvegözü Sınırına gerçekleştirilen denetime Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’ye;

AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay Valisi Erdal Ata, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, askeri erkan, protokol üyeleri, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda basın mensubu eşlik etti.

Cilvegözü sınır kapısında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Tüfenkci;

“Ülkemizin Suriye’ye açılan sınır kapılarından ikisi Hatay’da. Birisi Cilvegözü diğeri de Yayladağı’ndaki kapımız.

Bu kapıların işlerliğini arttırmak için neler yapılabilir, hangi eksiklikler var yerinde görebilmek için bugün Sayın Valimizle ve milletvekillerimizle buraya geldik.

Burada bildiğiniz gibi Suriye’deki gelişmelere paralel olarak güvenlik nedeniyle gümrük hizmetlerini yavaşlatmıştık. Bazı kalemlerde de durdurmuştuk. Şimdi yeniden bir değerlendirme imkânımız oldu.

Bu değerlendirme neticesini Ankara’ya gittiğimizde bakan arkadaşlarımızla, Sayın Başbakanımızla paylaşıp neler yapabiliriz, yeni adımlar atabilir miyiz bunları konuşacağız.

Cilvegözü’nün özellikle Türkiye’nin ihracatındaki, Hatay’ın ve bölge ekonomisindeki rolünü düşündüğümüzde burada birkaç adım atılması gerektiğini görüyoruz. Bu adımları da atacağız.” Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz