HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

Bakan Akar,Sınır Hattındaki Birliklerde…
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 21 Ocak 2019 - 02:06:10
Bakan Akar,Sınır Hattındaki Birliklerde…

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hatay’da dün bir takım incelemelerde ve temaslarda bulundu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Zeytin Dalı Harekatı’nın birinci yıl dönümünde sınır hattındaki birliklerde denetleme ve incelemelerde bulundu. Akar, Fırat’ın doğusu ve Münbiç’teki terör hedeflerine ilişkin, “Yeri ve zamanı geldiğinde buradaki operasyonlar da gereken de yapılacaktır” dedi. Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara […]

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hatay’da dün bir takım incelemelerde ve temaslarda bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Zeytin Dalı Harekatı’nın birinci yıl dönümünde sınır hattındaki birliklerde denetleme ve incelemelerde bulundu.

Akar, Fırat’ın doğusu ve Münbiç’teki terör hedeflerine ilişkin, “Yeri ve zamanı geldiğinde buradaki operasyonlar da gereken de yapılacaktır” dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte Hatay’a geldi.

Akar’a, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Üsteğmen Usta’nın ailesi ve harekatta gazi olan Üsteğmen Özgür Ocak’ta eşlik etti.

Zeytin Dalı Harekatı’na katılan komandolarla bir araya gelen Akar, harekatın geçen sene bugün saat 17.00’de başladığını hatırlatarak:

“Harekat çok şükür büyük bir başarıyla 18 Mart’ta sonuçlandı. Bu harekat gerçekten uluslararası hukuka uygun, haklarımızı, hukukumuzu koruyacak şekilde, insan haklarını çiğnemeden, mazlum ve masum insanlara zarar vermeden, çevreye, tarihi, dini yapılara herhangi zarar getirmeden büyük bir başarıyla gerçekleştirildi. Bunu yaparken Mehmetçik sadece askeri yeteneğini göstermedi, aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlılığını da tüm dünyaya ayrıca gösterdi. Yaptığı incelik, nezaket, anlayış, yardım severlikle gerçekten tarihimize yaraşır şekilde, ülkemizi, milletimizi, kültürümüzü de Mehmetçik orada, harekat sırasında temsil etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri bunu yaparken yalnız değildi. Bu faaliyetlerini ÖSO mensupları ile birlikte jandarmamızla, polisimizle, güvenlik korucularıyla omuz omuza, mülki makamlarla büyük işbirliği içinde harekatı gerçekleştirdi. Bütün bu faaliyet de tahminlerin çok aksine 59 gün gibi kısa bir sürede Mehmetçik tarafından tamamlandı. Orada kazdıkları çukurların, hendeklerin, mevzilerin hepsi teröristlerin başlarına yıkıldı. Bu faaliyetin sonunda şu ana kadar toplam 4 bin 608 terörist etkisiz hale getirildi. Mehmetçik yine orada diğer güvenlik kuvvetleriyle beraber dağ, taş demeden çalışmalarını sürdürüyor ve teröristi nerede bulursa etkisiz hale getirmeye devam ediyor” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz