ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

Bağımsızlık ve Aydınlanma Meşalesini Daha da İleri Taşımalıyız!
  • Ana Sayfa » GÜNDEM
  • 19 Mayıs 2018 - 01:58:40
Bağımsızlık ve Aydınlanma Meşalesini Daha da İleri Taşımalıyız!

Tarihsel dönemde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, milli kurtuluş mücadelesini başlatmak hedefiyle Samsun’a ayak bastığı gün olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Türk milletinin şanlı zaferleri arasında altın harflerle adını yazdırmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğe ışık tutacak gençlerimize özel olarak hediye ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da […]

Tarihsel dönemde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, milli kurtuluş mücadelesini başlatmak hedefiyle Samsun’a ayak bastığı gün olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Türk milletinin şanlı zaferleri arasında altın harflerle adını yazdırmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğe ışık tutacak gençlerimize özel olarak hediye ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizin tüm noktalarında 19 Mayıs’a istinaden çeşitli etkinlikler ve törenler gerçekleştirilir, günün anlam ve önemini en güzel betimleyen sözler paylaşılır.

SAVAŞ:Bağımsızlık ve Aydınlanma Meşalesini Daha da İleri Taşımalıyız

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Lütfü Savaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yayımladığı mesajında 19 Mayıs ruhunun heyecanını aynı kararlılıkla hissettiğini ifade eden Başkan Savaş:

al1“19 Mayıs 1919 ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyen bir milletin ayağa kalkışının şanlı tarihidir. Geleceği eğitimle, bilimle, kültürle aydınlanacak ülkemizin temellerinin atıldığı gündür. 19 Mayıs, karanlığa mahkûm edilmiş bir ülkenin aydınlığa kavuşacağının müjdelendiği gündür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları o gün Türklerin esir edilemeyeceğini, her zaman hür yaşayacağını, bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini, pes etmeyeceğini ve Türk topraklarının işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. O gün Samsun’dan doğan güneş, milli birliğimizi sağlayarak bütün Anadolu’yu ısıtmıştır.”

“Tüm ümidini gençlikte gören ve her şeyini Türk gençliğine armağan eden yüce Atatürk’ün emanetine her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıyız. Atamızın yaktığı bağımsızlık ve aydınlanma meşalesini aynı heyecan ve kararlılıkla daha da ileri taşımalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerimle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz