ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATSO’DAN PROJEYE TAM DESTEK!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 24 Ocak 2018 - 01:29:00
ATSO’DAN PROJEYE TAM DESTEK!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Büyükşehir Belediyesinin ‘Deniz Otobüsü Seferleri Projesi’ni çok olumlu bulduğunu ve kentimiz için yararlı olacağını bildirdi, projeyi desteklediğini açıkladı. ATSO adına başkan Hikmet Çinçin’in açıklaması şöyle: “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı 19.01.2017 Cuma günü ziyaretimiz esnasında, bizlere, ilimizin ulaşımına katkı sağlayacak yeni bir […]

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Büyükşehir Belediyesinin ‘Deniz Otobüsü Seferleri Projesi’ni çok olumlu bulduğunu ve kentimiz için yararlı olacağını bildirdi, projeyi desteklediğini açıkladı.

ATSO adına başkan Hikmet Çinçin’in açıklaması şöyle:

“Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı 19.01.2017 Cuma günü ziyaretimiz esnasında, bizlere, ilimizin ulaşımına katkı sağlayacak yeni bir projenin müjdesini verdi.

Samandağ ve İskenderun’dan Mersin Marina’ya, Kıbrıs Gazimağusa ve Lübnan Beyrut’a Deniz Otobüsü Seferleri düzenleneceğini, seferlerin izin süreci ve liman planlamalarının tamamlanmış olduğunu bizlere aktardı.

Ayrıca, seferlerde kullanacak deniz otobüsünün 45 Knot ile Türkiye’nin en hızlı deniz otobüsü olacağını bizlere bildirdi.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclis’inin onaylamasının ardından Ulaşım A.Ş.’nin kurulması ile beraber 23 Nisan 2018 tarihinde başlanması planlanan seferlerle, Mersin Marina’ya 1 saat 48 dakika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet Gazimağusa Limanı’na 2 saat 50 dakika ve Lübnan Beyrut Limanı’na ise 3 saat 25 dakikada ulaşılması planlanmaktadır. Deniz otobüsünde, kargo ve restaurant hizmetleri de verilecektir.

hikmet_eks-300x125

Bizler, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu tür ulaşım projelerine çok fazla önem verdiğimizi bildirmek isteriz. Bu projelerin, ilimize gelen turist sayısının artmasına büyük katkı sağlayacağını, bunların sadece İskenderun ve Samandağ limanlarına değil, ilimizin geneline yararlı olacağını düşünmekteyiz. Bu proje sayesinde Samandağ ve İskenderun Limanları güzel bir ivme kazanacak ve limanlar, turizme açılarak daha da işlevsel hale gelecektir.

Bu projeyi Hatay’a kazandıran, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve emeği geçen herkes sonsuz teşekkür ediyoruz. ATSO olarak bu projenin sonuna kadar arkasında olduğumuzu belirtmek isteriz.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz