2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

ATSO’DAN BAŞKAN SAVAŞ’A YANIT GECİKMEDİ!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 12 Mayıs 2020 - 21:30:42
ATSO’DAN BAŞKAN SAVAŞ’A YANIT GECİKMEDİ!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,katıldığı bir televizyon programında Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO)’nın ABİGEM projesi ile ilgili bir takım iddialarda ve yolsuzluk imasında bulunmuştu. ATSO yönetimi başkan Hikmet Çinçin önderliğinde yaptığı açıklamada kamuoyunun dikkatine dayalı yazılı bir yanıt verdi. ATSO başkanı Çinçin,açıklamasında şunları söyledi: “Sayın başkan; Siz seçilmiş Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanısınız ve biz […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş,katıldığı bir televizyon programında Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO)’nın ABİGEM projesi ile ilgili bir takım iddialarda ve yolsuzluk imasında bulunmuştu.

ATSO yönetimi başkan Hikmet Çinçin önderliğinde yaptığı açıklamada kamuoyunun dikkatine dayalı yazılı bir yanıt verdi.

ATSO başkanı Çinçin,açıklamasında şunları söyledi:

“Sayın başkan; Siz seçilmiş Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanısınız ve biz her makama her daima saygı duyarız. İma ettiğiniz yolsuzluk konusunu da makamınıza yakıştıramadım. Siz şehr-i eminsiniz. Büyükşehir belediye başkanlığı gibi önemli bir makamın başkanı olarak soyut beyanlarla değil, elinizdeki somut verilerle iddiada bulunmanız beklenir. Sizlerin elinizde hiçbir somut veri olmadan, bir takım kişilerce ve ne amaçla dile getirildiği de malum olan iftiraları bir canlı yayında dile getirmenizi, temsil ettiğiniz makamınıza yakıştıramamaktayız. Söz konusu büyük projenin küçük ortağı olduğunuzu da size hatırlatmak isterim. Hatırlarsanız şehrimize büyük katma değer kazandıran bu projemizin imza töreni için Mardin’e beraber gitmiştik. Projenin ortağı olduğunuzu dahi unuttuğunuzu da belirterek; söz konusu projeden ATSO Hesaplarına 1 Avro dahi girmemiştir. Tüm ihaleler Sanayi Bakanlığı gözetiminde Ankara’da gerçekleştirilmiş ve ödemeler yine bakanlık üzerinden alacaklılara ödenmiştir.

Eğer elinizde yolsuzluk belgeleri ya da duyumunuz varsa, proje ortağı olarak ilgili makamlara suç duyurusunda bulunmalısınız. Bu hem Ceza Kanunu’na göre yükümlülüğünüzdür (TCK 279, Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi), hem de şehrin emini olarak sizden beklenendir. Ayrıca projemizin adı ANMOGEP yani Antakya Mobilyacılığını Geliştirme Projesi’dir.

ABİGEM’le ya da Doğu Akdeniz ABİGEM A.Ş. ile herhangi bir alakası bulunmamaktadır. ABİGEM’in kasasına bugüne kadar 6,5 milyon Avroluk bir hibe girmemiştir. Sizleri yönlendiren danışmanlarınızdan ya da size bilgi verenlerden daha doğru bilgi vermeleri konusunda uyarmanızı ve iyi araştırmalarını talep etmenizi tavsiye ederim. Lütfen yapıldığını iddia ettiğiniz yolsuzluklarla ilgili belgeleri yetkili mercilere iletiniz. Bizler ortağı olmanıza rağmen unuttuğunuz ANMOGEP’i başarıyla tamamladık ve mobilya esnafının hizmetine sunduk. Kurumunuz da bu tip projeler tasarlarsa, edindiğimiz yüksek bilgi ve tecrübeyi hiçbir karşılık beklemeden sizlere aktarmaktan memnuniyet duyarız.

Ayrıca hazır olduğunu ifade ettiğiniz sebze ve meyve hali projenizi bir an önce tamamlamanızı bekleriz. Sağlıklı gıda ürünlerinin ne derece önemli olduğunu şu günlerde daha iyi anlıyoruz. Bunun da haricinde, orada ticaret yapan ve bu durumdan şikayetçi olan birçok üyemiz bulunmaktadır. Üyelerimizin hak ve menfaatlerine korumak, bizim asli görevimizdendir.

Buradan kamuoyuna duyarlı bir vatandaş ve STK Başkanı olarak bir kez daha belirtmek isterim ki; seçilmiş Belediye Başkanlarımızla memleketimizin yararına olan tüm projelerde ortak çalışmak, yükünüzü hafifletmek ve ilimizin kronikleşmiş olan sorunlarına çözüm bulmak için her makama destek olmak bizim asli görevimizdir.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz