BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

ATIÇ: AK PARTİ BİR AŞKTIR, AŞKIN İSTİFASI OLMAZ!
ATIÇ: AK PARTİ BİR AŞKTIR, AŞKIN İSTİFASI OLMAZ!

AKP Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Atıç, son günlerde sosyal medyadan partisi ve kendisine yönelik yöneltilen iddialara cevap vererek oynana oyunun farkında olduğunu ve planlar yapanların “avuçlarını yalayacaklarını” söyledi. Başkan Atıç, AK Parti’nin bir aşk olduğunu belirterek, “Aşkın istifası olmaz” dedi. AK Parti İl Binası’nda çok sayıda partilinin katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştiren […]

AKP Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Atıç, son günlerde sosyal medyadan partisi ve kendisine yönelik yöneltilen iddialara cevap vererek oynana oyunun farkında olduğunu ve planlar yapanların “avuçlarını yalayacaklarını” söyledi.

Başkan Atıç, AK Parti’nin bir aşk olduğunu belirterek, “Aşkın istifası olmaz” dedi.

AK Parti İl Binası’nda çok sayıda partilinin katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştiren Atıçözellikle merak edilen konulara açıklık getirdi.

ATIÇ:HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ SAVUNUYORUZ

Son günlerde kamuoyunda bazı kişilerin, devam eden bir yargılama sürecine AK Parti’nin müdahale etmek istediği iddialarının asılsız olduğunu bir avukat olarak her zaman hukukun üstünlüğü ve yargının bağımsızlığından yana olduğunu vurgulayan Atıç:

“Kıymetli basın mensupları, özellikle gündeme dair yaşanan süreçle ilgili şahsım ve partiyi ilgilendiren konuları sizlerle paylaşmak istiyorum. Amacımız, iki noktayı vurgulamak için, ilki hukukun üstünlüğü ve yargının bağımsız ve tarafsız olduğuna inancımın her zamankinden fazla olduğunu paylaşmak istiyorum.

Hukukun üstünlüğünü, adaletin tecelli etmesi konusundaki inancımız her kim olursa olsun aynı şekilde devam edecektir.  Son günlerde yargının baskı altına alınmak istendiği, yargıya kafa karıştırıcı cümlelerin asla ne benim, nede partimizin diğer temsilcilerinin yer bulmayacağını, her zamanki gibi yargının bağımsızlığına güvendiğimizi bir kez. Adalet bir ülkenin insanın vücudundaki kanı gibidir. Nasıl kan vücudu çalıştırırsa, adalette bir toplumda sıhhatli işlemesi o toplumun ayakta kalmasını sağlayan noktadır” dedi.

ATIÇ: İFTİRALARA ASLA İTİBAR EDİLMEMELİ

Devam eden yargılama süreci ve yargılanan kişinin mal varlıklarıyla ilgili sosyal medyada dolaşan iddiaların gerçekle yakından uzaktan ilgisi olmadığını kaydeden Atıç, bu iftiralar üzerinden bir algı operasyonu yapılamaya çalışıldığını söyledi.

Atıç, şöyle devam etti:

“İkinci bir amaç ise, malumunuz yargıya konu olmuş bir mevzudan dolayı partimizi karalamak isteyenlerin, tüm parti temsilcilerimizi töhmet altında bırakıcı bilgi kirliliğine sebep olan karalama ve iftiralara asla itibar edilmemelidir.

Yargısal bir süreç var, bu sürece asla söz söyleme ve müdahale etme telaş ve endişemiz yok, ama bir yargısal süreci bu partiye nasıl zarar veririm diye düşünenler varsa avucunu yalasınlar. Dosyayla ilgili gizlilik kararı varken, birisi çıkıp yargılaması devam eden kişinin mal varlığıyla ilgili çamur at izi kalsın diyerek iftira atıyor. Partinin kuruluşundan bu yana ben bu partinin en alt biriminden gelerek buralara ulaştım. 40 milyon dolarlardan bilmem ne kadar TL ve arsalara, ofislere varan ağır alçak, bir tanesini ispatlasın, binde bir mal varlığını söz konusu arkadaşla ilgili olarak biz bağışlamaya hazırız. Ailesinden talep ettik, hesaplara bakılmasını istedik, İş Bankası hesabında 17 bin, Al Baraka  Türk Şubesinde 2 bin 500 lira para çıktı.

FETÖ kumpasına benzer bir yaklaşımla masum insanlara oynanan oyunlar, birileri sosyal medya üzerinden partimize, hassas insanlara karşı bu haince yapılan saldırıya asla tahammül etmeyeceğiz. Bu karalama kampanyasının özellikle son dönemde yapılmasına çok üzülüyorum. Zamanlaması manidar kampanyanın, mekanı, kişileri irtibatları, hedefi, sonuca bakılınca siyasi kumpas içinde olanlar avucunu yalasınlar. 15 Temmuz’un üzerinden bir miktar zaman geçmiş, AK Parti’de kongre hazırlıkları var, hesabi kaygılarla 2019’un seçim kongresinde Ahmet Atıç olmamalı diyenler var, bu durum onlara yarayacak sonuçta.”Dedi.

ATIÇ: ABDESTİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK

Atılan iftiralara yönelik cevap veren Atıç:

“Bunlara baktığımızda tablo çok net ortada, hedefimiz ülkümüz yükümüz büyük, yolumuz ağır ve zor şartlar altında gidiyor, sosyal medya üzerinden başlatılan karalama kampanyalarına lütfen karşılık vermeyin. Teşkilata gönül verenler asla ve asla bunlarla ağız dalaşına girmek, onların seviyesine inmek bize göre değil. Bizim kapı kapı vatandaşı dolaşarak ülke meselelerini vatandaşlarımıza anlatmamız lazım. 2014 Aralık ayından bu yana sürdürdüğüm bu kutsal görevi, çok zor süreçlerde devam ettirdim.

Bu alçak FETÖ ile ilgili bir açıklamamı, paylaşımımı, bağlantımı bilen varsa gelsin yüzleşelim, abdestimizden şüphemiz yok, lütfen şahsım üzerimden partime zarar vermeyin. Partime ne olursunuz benim üzerimden bir leke getirmeyin. Bu davayı bu bayrağı yere indirmeyeceğiz inşallah. Şuanda yapmamız gereken, yargı işini yaparken yargı işine saygı duyacağız, özellikle FETÖ’le mücadele konusunda elimizden gelen ne iyilik varsa sunacağız, Türk İslam tarihinin en büyük fitne girişimini yapan hain FETÖ’le mücadeleye devam edeceğiz. Yol arkadaşlarımdan bir ricam daha var, yükümüz ağır ve kıymetli, kısa vadede 2019’daki seçimler var önümüzde, bu ülkede milletimizin üzerimize yüklediği ağır bir yük var, yükü ağır olanların takındığı tavrı takınalım” şeklinde konuştu.

ATIÇ:KAVGAYA, FİTNEYE ASLA YER YOK

Kendi ismi üzerinden partiye zarar verilmesine müsaade etmeyeceğini, sosyal medyadan atılan iftiralara asla cevap verilmemesi gerektiğini aktaran Atıç:

“Kavgaya, fitneye asla yer vermeden daha sıkı birbirimize sarılarak bu aziz millete hizmet etmeye devam edelim, sizlerin boyununu bükecek, alnını karartacak hiçbir iş ve işleme hiç kimse girmeyecek, bu partide asla ihanet olmadı, başınızı dik tutun ama bu yolla ilgili bir yeise kapılmayın. Bu yük hedefe ulaşana kadar yürüyüşümüz devam edecek” diye konuştu.

ATIÇ: AK PARTİ BİR AŞKTIR, AŞKIN İSTİFASI OLMAZ

İstifa edip etmeyeceği iddialarına duygusal bir konuşmayla cevap veren Başkan Atıç, şunları söyledi:

“Bu bir siyasi parti değil aynı zamanda bir dava ve aşktır, aşkın istifası olmaz, aşkın davanın her noktası kutsaldır, Allah bize bu davanın neferi olmayı nasip etsin, davanın istifası olmaz. Yargı her zaman işini yapabilir, zamanlamasıyla ilgili sözümüz yok, hele FETÖ gibi bir alçaklık iddiasının affı olmaz, ancak bunun üzerinden, buradan yüklenebilir miyiz, o bu, şu gider mi, kartlar yeniden dağıtılır biz bunun üzerine gidelim gibi anlayışlara sahip olanlar manidar bir zamanlama seçti. Ama bunlar istediklerini alamayacak.”Dedi.

GEREKLİ BAŞVURULAR YAPILDI

Sosyal medyadan konuya ilişkin açıklama yapan kişiyle ilgili gerekli başvuruların yapıldığını sözlerine ekleyen Atıç:

“Hukuk bu milletin tamamı içindir, zira T.C’de mahkemeler karar verirken Türk Milleti adına diye başlar, hukuksal mücadeleyi, hakkımızın yendiği her konuda, sözde mal varlıklarıyla ilgili avukatlar aracılığıyla suçlamalar başvurular yapıldı. Atılan iftiranın izi kaldıktan sonra o kişiye ceza verilse ne anlamı var, zaten cezası 2-3 yıl sonra geliyor.

Allah’a havale ettik bunları. Partimiz iç tüzüğünü gerektiğinde çalıştıran bir sisteme sahip, bu değerlendirmelere her zaman oluyor, somut anlamda Hatay’la ilgili bize yansıyan istifa talebi söz konusu değil” dedi.

ATIÇ:HUKUKUN KARARLARINA SAYGILIYIZ

Hukukun verdiği kararlara saygılı olduklarını anımsatan Atıç:

“Biz özellikle FETÖ davalarının takibi konusunda bırakan, serbest bırakan kimdir diye bireysel bakmıyoruz, tüm davaları şahsımızın davası gibi takip ediyoruz. Kurşun geçirmez ofislerden bahsediliyor, kurşun geçirmez bir yer varsa iman dolu göğsümüz var, merak edenler varsa, yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta ofis var, 30’ya yakın çalışanımızın olduğu bir yer, merak eden gidip orada bakıp çay içebilir, orada ne özel bir görüşme nede özel bir çalışma olmuştur, her şey ortada milletimizin önündedir” ifadelerine yer verdi.

İDDİALAR FETÖ BAĞLANTISI YÖNÜNDE

Asya Hukuk Bürosu ortaklarından Av. Erman Solağan’ın tutuklanmasına neden olan iddilara açıklık getiren Atıç:

“ İddialar FETÖ bağlantısı yönünde iddialar var, yargıya güveniyoruz, yorum getirip savunma yapmak partinin yargıya bir tesiri olarak değerlendirilir, bunun için konuyla ilgili yorum yapmak bize düşmez” bilgilerini paylaştı.

Düzenlenen basın toplantısına, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Okay, Kadın Kolları İl Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, İlçe Teşkilat Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz