HAS TURİZM YİNE FARKINI GÖSTERDİ!

HAS TURİZM YİNE FARKINI GÖSTERDİ!

KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ÇOK SAYIDA ÇALIŞMAYI AK PARTİ YAPTI!

KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ÇOK SAYIDA ÇALIŞMAYI AK PARTİ YAPTI!

CHP HATAY İL KADIN KOLLARI:KADIN CİNAYETLERİ POLİTİKTİR!

CHP HATAY İL KADIN KOLLARI:KADIN CİNAYETLERİ POLİTİKTİR!

DEFNE BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ TEMİZLİK HİZMETİ!

DEFNE BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ TEMİZLİK HİZMETİ!

ÖĞRETMENLERİN YÜZDE 83 Ü YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR!

ÖĞRETMENLERİN YÜZDE 83 Ü YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR!

ASKF 29.UNCU GURUR YILINI KUTLUYOR!
  • Ana Sayfa » SPOR
  • 27 Temmuz 2020 - 14:14:39
ASKF 29.UNCU GURUR YILINI KUTLUYOR!

Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), 29. kuruluş yıldönümünü kutluyor. 29 yıldır ASKF  Hatay’ın yapısı ve çalışmalarını değerlendiren Genel Başkan Mehmet Öztürk ve Genel Sekreter Abdulhalik Görün, 1991’den 2020 yılına kadar geçen çeyrek asırdan uzun sürede, sporun her kademesinde, kulüp ve sporcuların arttırılması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını açıkladılar. ASKF’nin ilk yıllarında müsabakaların zımpara gibi toprak […]

Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), 29. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

29 yıldır ASKF  Hatay’ın yapısı ve çalışmalarını değerlendiren Genel Başkan Mehmet Öztürk ve Genel Sekreter Abdulhalik Görün, 1991’den 2020 yılına kadar geçen çeyrek asırdan uzun sürede, sporun her kademesinde, kulüp ve sporcuların arttırılması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını açıkladılar.

ASKF’nin ilk yıllarında müsabakaların zımpara gibi toprak sahalarda oynatılırken, yapılan çalışmalar ve işbirlikleri sonucunda günümüzde sentetik ya da doğal çimden modern tesislerde oynatılmakta olduğunu anımsatan açıklamada;

İlk yıllarda birinci küme, ikinci küme ve gençler kategorilerinden az sayıda kulüple, az sayıda müsabaka oynatılırken, bugün 95’i futbol, 130’u salon ve diğer spor dallarında olmak üzere toplamda 225 spor kulübünde, iki bine yakın lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Özellikle futbol kulüplerinde, 2019-2020 spor sezonunda 31.05.2020 tarihi itibariyle 5.500 lisanslı futbolcumuz ilimizin muhtelif sahalarında; Bölgesel Amatör Lig, Süper Lig, 1. Amatör Küme, 2. Amatör Küme, Kadınlar Ligi ve İşitme Engelliler Ligi ile U-11, U-12 , U-13, U-14, U-15, U-16, U-17, U- 18 ve U-19 kategorilerinde top koşturmaktadır. Genç ve yetenekli sporcuların bazıları ulusal liglerde ve milli takımın değişik kategorilerinde yer alırken, 2019-2020 sezonu bitimine doğru dünyayı tehdit eden pandemi salgınından dolayı birçok kategori yarıda kalmıştır” denildi.

Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Sümerler Mahallesi’nde tahsis ettiği yeni idare binasından dolayı başta sayın Savaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eden Öztürk, dün olduğu gibi bugün de yarın da kulüp yöneticileri, sporcular ve sporseverler ile yönetim kurulu, denetim kurulu, gençlik kurulu ve onur kurulu üyelerinin İl Spor Müdürlüğü ile Futbol İl Tertip, İl Disiplin ve İl Hakem Kurulları ile işbirliği içinde çalışmasından mutlu olduklarını söyledi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz