HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

Asıl Hedef Türkiye’nin Barışı ve Aydınlık Geleceğiydi!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 10 Ekim 2021 - 11:37:42
Asıl Hedef Türkiye’nin Barışı ve Aydınlık Geleceğiydi!

Ankara’da 10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşen barış mitinginde canlı bomba saldırısı sonucu 103 kişinin hayatını kaybetmesinin üzerinden altı yıl geçti. HDP Hatay il yönetim kurulu adına eş başkanlar Kerem Nalbant ve Aysel Eşiyok  konuya ilişkin yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Acımız ve öfkemiz ilk günkü gibi tazeliğini ve yakıcılığını koruyor.10 Ekim 2015 yılında dünyanın en […]

Ankara’da 10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşen barış mitinginde canlı bomba saldırısı sonucu 103 kişinin hayatını kaybetmesinin üzerinden altı yıl geçti.

HDP Hatay il yönetim kurulu adına eş başkanlar Kerem Nalbant ve Aysel Eşiyok  konuya ilişkin yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdi:

Acımız ve öfkemiz ilk günkü gibi tazeliğini ve yakıcılığını koruyor.10 Ekim 2015 yılında dünyanın en karanlık ve en barbar terör örgütü DEAŞ militanları tarafından gerçekleştirilen intihar saldırısı sonucunda 103 barış savunucusu hayatını kaybetti. 10 Aralık 2015 yılında hedef alınan sadece 103 yurttaşımız değildi. Asıl hedef alınan, Türkiye’nin barışı ve aydınlık geleceğiydi.

2015 seçiminde HDP ilk kez %10 barajını aşarak, tüm halkları,renkleri ve inançları temsil edecek 80 millet vekilini parlamentoya göndermeyi başardı. Ancak akabinde parlamentodaki çoğunluğu kaybeden AKP iktidarı siyasi darbe gerçekleştirerek 7 Haziran seçim sonuçlarını iptal ettirdi ve kendisinin bile ön göremediği karanlık bir sürece ülkeyi soktu.

Suruç’ta yitirdiğimiz 33 düş yolcusunun gerçek katillerini bulup bağımsız yargı karşısına çıkartılabilinseydi bugün ne, Ankara gar katliamı yaşanacaktı nede 15 Temmuz da çeteler darbe teşebbüsünde bulunmaya cesaret edeceklerdi. Geldiğimiz bu aşamada bu yaşanan tüm hukuksuzlukların bizatihi sorumluları,AKP,MHP ve Saray iktidarıdır.

Başkanlık gelecek ülke uçacak dediniz. Fakat, söylediklerinizin aksine ülke uçmadı,tam aksine çakıldı.İçerde ve dışarıda sizin gibi düşünmeyen başta, Kürtleri, Aleviler, Ermenileri, gençleri,kadınları, çevrecileri,emekçileri ve lgbti+ları düşmanlaştırarak, kamplara ayırarak gerginlik üzerinden algı yaratıp ülkeyi korku ve sindirme ile ilelebet yöneteceğinizi sandınız, ancak gelinen son aşamada sizin için deniz kurudu.Halklar artık yalanlarınıza ve kof vaatlerinize kanmıyor. İlk seçimde gereken postayı koyacaktır.

Kuzey Suriye’nin kobani kentinde DAİŞ çetelerinin yarattığı yıkımı bir nebze de olsa hafifletmek için topladıkları oyuncakları götürürken,İŞİD katil sürüleri tarafından katledilen SGDF’li 33 düş yolcusunu ve Ankara Gar’da ki 103 barış savunucusunu ölümlerinin 6.yıldönümlerinde, özlem, rahmet, minnetle anıyor ve gerçek katiller yargı önüne çıkartılıp hesap verinceye dek mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi kamu oyuyla paylaşıyoruz.”denildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz