BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ARTIK BARAJ SORUNUMUZ YOK BİZİ SEÇİN!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 30 Mayıs 2018 - 00:26:11
ARTIK BARAJ SORUNUMUZ YOK BİZİ SEÇİN!

Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler öncesinde Hatay Milletvekili adaylarını Antakya’da düzenlediği iftar yemeğinde basın mensuplarına tanıttı. Gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına geniş bir katılım olurken, Saadet Partisi Hatay 1. Sıra Milletvekili adayı Necmettin Çalışkan,çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gerçekleşen toplantı da Milletvekilleri adaylarının kendilerini tanıtmasının ardından konuşan Saadet Partisi Hatay 1. Sıra Milletvekili Adayı Necmettin […]

Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler öncesinde Hatay Milletvekili adaylarını Antakya’da düzenlediği iftar yemeğinde basın mensuplarına tanıttı.

Gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına geniş bir katılım olurken, Saadet Partisi Hatay 1. Sıra Milletvekili adayı Necmettin Çalışkan,çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gerçekleşen toplantı da Milletvekilleri adaylarının kendilerini tanıtmasının ardından konuşan Saadet Partisi Hatay 1. Sıra Milletvekili Adayı Necmettin Çalışkan;

AK Parti ile ittifak görüşmelerinde kendilerine ‘dükkanı kapat gel’ dediklerini ve bunun mümkün olmayacağını dile getirerek millet ittifakı ile baraj engelini ortadan kaldırdıklarını vurgulayarak “bu yılda her yıl olduğu gibi geleneksel basın iftarını planlamaktaydık.

Ancak ani bir baskın seçimle karşı karşıya geldik. Bu nedenle bu manevi atmosferi bozmak istemedim arkadaşlarla yaptığımız istişare sonucunda basın mensupları ile her yıl ki iftarımızı yapalım dedik. Hatay’ımızın Saadet Partisi listesi bu defa farklı. Önemli farklardan bir tanesi 2 adayımız gazeteci. Abdullah Aydın Demir, ulusal bir gazete de görev yapıyor, kendisi yayın yönetmeni olarak çalışmalarını sürdürüyor. Ben ise hem basın emekçisi, köşe yazarı olarak hem de basın işvereni olarak sizlerle birlikteyim.

Saadet Partimiz öncelikle olarak AK Parti ile ittifak görüşmeleri gerçekleştirdi. AK Parti’den partimize yöneltilen teklif ‘dükkanı kapat gel’ oldu. Has Parti’ye yapıldığı gibi partinin kapatılıp kendileri ile bütünleşmemiz yönünde bir telkinde bulunuldu. Tabi ki partimiz ayrı dünya görüşünce mensup bir parti olarak böyle bir teklifi kabul etmesi mümkün değildi. Bunun sonucunda da 16 Nisan referandumunun getirdiği bir yenilik olarak yeni bir seçime gidiyoruz.

Bu seçimde hem Cumhurbaşkanı seçeceğiz, hem de parlamentoyu oluşturacağız. Bugün bu çerçevede yapılan düzenleme ile bir ittifak yasası çıkartıldı. Bu yasayı çıkaranlar belki de kendilerini hesap etmişlerdi ‘bu yasadan yalnızca biz yararlanırız, başka kimse yararlanamaz’ düşüncesi içerisindelerdi.

ARTIK BARAJ YOK

Ama Saadet Partimize de yaradı, Saadet Partisi bu seçimde ‘Millet İttifakı’nı oluşturarak önünde ki en büyük bariyer olan baraj engelini kaldırdı. Yıllardan beri tüm seçimlerde ‘en iyi adaylar sizde, en iyi parti sizsiniz ama baraj var’ diyenlere diyoruz ki ‘artık baraj yok.’ Bu ittifakın getirdiği bir güç olarak çok az sayıda bir seçmen desteği ile de Milletvekili seçme şansı var. Bu ittifakın kendi içinde oluşturduğu bir durum.

Umuyoruz ki Saadet Partimiz ülke genelinde olduğu gibi Hatay’da da bu ittifakın getirdiği barajın dışında ki o küsurat oyların toplanması neticesinde de bazı milletvekillerini meclise gönderecek.

Özellikle ifade etmek isterim ki yapılacak seçim ile birlikte artık başkan seçilecek ve başkanın kendisi hükümeti oluşturacak. Yalnız parlamento ise halkın kendisini temsil edeceği kişilerin vekaletlendirmesi olacak. Bunun içinde halkımız, kendisi gibi yaşayan, düşünen, her zaman halkın içinde olan temsilcilerini seçecektir.

Partimizin, aday listeleri ve parti programı hususunda fevkalade göz doyurucu bir şekilde diğer rakiplerine fark attığını gözlemlemekteyiz. Umuyorum ki seçimlerde de halkımız gereken desteği vererek Saadet Partimizin mecliste en iyi şekilde temsil edilmesini sağlayacaktır” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz