BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

ARSUZ-SAMANDAĞ YOLU AÇILSIN!ARSUZ VE SAMANDAĞ ÇIKMAZ SOKAK OLMASIN!
  • Ana Sayfa » ARSUZ
  • 1 Aralık 2017 - 01:01:15
ARSUZ-SAMANDAĞ YOLU AÇILSIN!ARSUZ VE SAMANDAĞ ÇIKMAZ SOKAK OLMASIN!

Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Arslan ile dernek ikinci başkanı Metehan Sakallı ,Samandağ Belediye Başkanı Mithat  Nehir’i ziyaret ettiler. Arsuz ve Samandağ turizmine yapılabilecek projeler ve hizmetler konusunda fikir alışverişinde bulundular. Başkan Nehir ,Samandağ-Antakya çevre yolunun tamamlanmasıyla birlikte Çevlik’ten-Arsuz’a uzanan bir yolun her anlamda iki ilçeye  katkısı olacağını belirtti.Bu kampanyayı desteklediğini ifade ederek imzasını attı. […]

Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Arslan ile dernek ikinci başkanı Metehan Sakallı ,Samandağ Belediye Başkanı Mithat  Nehir’i ziyaret ettiler.

Arsuz ve Samandağ turizmine yapılabilecek projeler ve hizmetler konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Başkan Nehir ,Samandağ-Antakya çevre yolunun tamamlanmasıyla birlikte Çevlik’ten-Arsuz’a uzanan bir yolun her anlamda iki ilçeye  katkısı olacağını belirtti.Bu kampanyayı desteklediğini ifade ederek imzasını attı.

Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Arslan,konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

”Ulaşımın yeryüzünde ülkeler arası iller ve ilçeler arasında ilişkilerin kurulmasında rol allan önemli bir etkendir.

Ulaşımın çeşitleri arasında karayolu önemli bir coğrafi görünüm üzerinde etkilidir. Arsuz ile Samandağ yolunun açılması iki ilçe arasında ki yolu kısaltacağı gibi iki ilçe arasında ekonomiye katkısı ve turizmde evrensel sevginin yakalanmasında önemli yer teşkil edeceği kuşkusuzdur.İki ilçenin doğal ve tarihi değerlerinin yeterince tanıtımı yapıldığı takdirde turizme olumlu katkılarının olacağı gerçeğini göz önünde bulundurmalıyız. Bunun sonucunda inanç turizmi canlanacak ve yöre halkına ekonomik olarak dönecektir.Yolun açılmasının olumsuz etkileri doğal yaşam alanlarının olumsuz etkileneceği ama belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının duyarlı davranıp kamuoyu oluşturduğunda bu olumsuzluklar asgariye inecektir.

Arsuz şu an çıkmaz sokaktır. İlçemize gelen konuklarımız Samandağ ve Yayladağı’na gitmek için tekrar İskenderun’a dönmek Belen üzeri gitmek zorundalar. Samandağ’dan gelen tarım ürünleri uzak mesafe katetmek zorundalar. Çıkmaz sokak olmaktan kurtulduğumuzda tüm bu olumsuzluklar ortadan kalkacaktır.

Biz, Arsuz Turizm ve Kültür Derneği olarak bize ulaşan yoğun talepler karşısında “Arsuz çıkmaz sokak olmak istemiyor” imza kampanyası açtık. İmza kampanyasına katılım ilgi her gün artmakta.Belediyelerin,,Sivil toplum örgütlerinin,siyasilerin,halkımızın bu kampanyaya destek olmasını bu kampanyanın birer paydaşı olmasını arzu ediyoruz.” Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz