2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

Arapça Eğitim Öğretimi Adına…
  • Ana Sayfa » GENEL
  • 18 Aralık 2018 - 01:55:50
Arapça Eğitim Öğretimi Adına…

UNESCO Yürütme Kurulunda 2012 yılında alınan karar üzerine bu yılda tüm dünyada Dünya Arapça Günü kutlanacak. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, 18 Aralık Dünya Arapça Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Nehir,mesajında; “ Arapça günümüz itibarı ile din, sanat, kültür, edebiyat, medya, turizm, sağlık ve birçok sektörde en çok aranan temel diller arasında bulunmaktadır. Çoğunluğu Ortadoğu […]

UNESCO Yürütme Kurulunda 2012 yılında alınan karar üzerine bu yılda tüm dünyada Dünya Arapça Günü kutlanacak.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir18 Aralık Dünya Arapça Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Nehir,mesajında;

ahilik“ Arapça günümüz itibarı ile din, sanat, kültür, edebiyat, medya, turizm, sağlık ve birçok sektörde en çok aranan temel diller arasında bulunmaktadır. Çoğunluğu Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yaşayan 450 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Birleşmiş Milletlerin 6 resmi dilinden biridir.

Arapçanın öğretilmesi, öğretiminin geliştirilmesi, konuşulması ve günlük hayatta var olması büyük bir önem taşımaktadır. Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim Kültür örgütü UNESCO yürütme kurulunda 8 Ekim 2012 tarihli 190. Oturumda her yıl 18 Aralık gününün Dünya Arapça Günü olarak kutlanması karara bağlanmıştır.

18 Aralık Dünya Arapça Gününün kamuoyuna duyurulması ve Arapçanın daha yaygın bir şekilde gündeme gelmesi için bu çerçevede yapılan bütün çalışmaları destekliyoruz.

Dil, değerlerimizin taşıyıcısı, varlığımızın garantisi, kültürümüzün aynasıdır. Yerel dinamikleri, toplumun kültürünü, geleneklerini, örf adetlerini, ritüellerini gelecek nesillere tanıtmak aktarmak önemli bir görevdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Aralık Dünya Arapça Gününün, Arapça eğitim öğretimi adına ülkemiz genelinde daha iyi yerlere gelmesine vesile olmasını dilerim.” İfadelerine yer verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz