DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

ARAPÇA DİLİNİ ÇOCUKLARIMIZA SEÇELİM!
  • Ana Sayfa » GENEL
  • 2 Şubat 2018 - 22:37:29
ARAPÇA DİLİNİ ÇOCUKLARIMIZA SEÇELİM!

Samandağ alevi kültürünü araştırma derneği başkanı şeyh Süleyman Okur, yaptığı yazılı açıklamada; Arapça dilinin milli Eğitim Bakanlığı kararı ile seçmeli dersler arasında yerini aldığını hatırlatarak: “İnanç kültür ve varoluşumuzun yegane unsuru olan Arapça dilini çocuklarımıza seçelim. Bu konuda ebeveynlere oldukça iş düşmektedir. Ben bu dersi yaklaşık bir yıldır veriyorum. Çocuklarımızın Arapça dili dendiği zaman kafalarında dinsel […]

Samandağ alevi kültürünü araştırma derneği başkanı şeyh Süleyman Okur, yaptığı yazılı açıklamada; Arapça dilinin milli Eğitim Bakanlığı kararı ile seçmeli dersler arasında yerini aldığını hatırlatarak:

aas“İnanç kültür ve varoluşumuzun yegane unsuru olan Arapça dilini çocuklarımıza seçelim. Bu konuda ebeveynlere oldukça iş düşmektedir. Ben bu dersi yaklaşık bir yıldır veriyorum. Çocuklarımızın Arapça dili dendiği zaman kafalarında dinsel olguların: İmam,cami, takke, sarık geldiğini farkettim.

Bir kısım öğrencinin de sanki utandığını sezdim.Bu algıyı değiştirmek için çabaladım. Nasıl ki İngilizce dendiği zaman zihnimizde kilise papaz gelmiyorsa aynı şekilde Arapça’da dendiğinde  akla güzel, geniş, zengin, dünyada ve ülkemizde makbul bir dil gelmelidir. Demek ki biz anne babalar olarak asimilasyon ve yok oluşa maalesef destek oluyoruz. Bir zamanlar burada Aleviler vardı, kaynayan kazanlar vardı, yanan bahhurlar vardı, Arapça konuşan  birileri vardı diyerek tarihin derinliklerine düşmeden önce dilimize sahip çıkalım. Çünkü biliyoruz ki dil giderse bütün manevi değerlerimiz yok olacaktır”dedi.

Okur, açıklamasına devamla:

“Çocuklarımıza anadilleri Arapça’yı öğretebilmek için büyük bir fırsat ve kazanım olan seçmeli Arapça derslerini mutlaka tercih edelim.

Günümüzde Türkçe dışında zorunlu okutulan İngilizce dersi zaten mevcut ve öğrencilerin hepsi bu dersi görmektedir. Bunun yanında çocuklarımızın seçmeli derslerden 3. dil olarak Arapçayı öğrenmeleri fırsatını kaçırmayın.

Ana dilimiz olması nedeniyle fazla zorlanmadan öğrenebileceğimiz Arapça’yı seçelim, elimizde ki fırsatları kaçırmayalım. Arapça bilen öğretmenlerimizi seçmeli Arapça dersi için görev almaya davet ediyorum. İçerik bakımından gayet iyi hazırlanmış ve öğrencilerin kolay öğrenebileceği bir şekilde düzenlenmiş olması nedeniyle çocuklara çok fazla bir yük olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz