ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

Antakya’nın bizleri…Bir de sokak hayvanları…
 • TamerYAZAR
  • Tamer YAZAR
  • tamer@sonsuzhaber.net
  • 2 Ocak 2018 - 04:29:11

Geçen gün bir HABER çıktı sayfalarımız arasında… Bir arada dolaşan köpeklerin tedirginliğinde duranlar KONUŞMUŞ o haberde… KORKU dediğimiz ÖZGÜR ruhunun paylaşımını yapmış… Ama bu demek değildir ki, bizler, GAZETE olarak hayvan haklarını ayaklarımızın altında eziyoruz, hatta onları kafeslere hapsedenlerin önüne kırmızı halılar serip ZATEN VAR OLAN insan gaddarlığının priminde ilerliyoruz !

Bu konuda son birkaç gündür, bizleri, ANTAKYA GAZETESİ olarak farklı bir yere konumlandırmaya çalışan hayvanseverlere ben de BİR HAYVANSEVER olarak birkaç bir şey söylemek istiyorum, ki izin verirlerse !

@tameryazar , benim twitter adresim… Bu hesabımdan en fazla paylaştığım şeyleri sıraladığınız zaman ; GÖÇMENLER, MÜLTECİLER, YOKSULLUK, EŞİTSİZLİK ve HAYVAN HAKLARI çıkar… HAK dediğiniz şey İNSAN’a dair mi sanıyorsunuz ? Değil ! Tabi ki değil ! O yüzden de her gün köşe yazan biri olarak PETA’nın en kalbi destekçilerinden biriyim… Ünlü markaların, hayvanları KÜRKLERİ nedeniyle çiftliklere hapseden hallerinin fotoğraflarını paylaşırken, eldeki REZİLLİĞİMİZİ afişe etmenin misyonunda aslında insan kalan, kalabilen vicdanımı temizliyorum…

Bizde çıkan bir haberin öfkesinde durup da HEPİMİZİ bu haber noktasında KURBAN etmek isteyen ve bizleri HAYVAN HAKLARI karşıtı gibi göstermek isteyenlere KİŞİSEL bir şey daha söyleyeyim mi ?

Bir konuda haklısınız… Doğayı görmezden geliyoruz ! Hatta onu, kendi çıkarlarımıza uyacak şekilde yeniden şekillendiriyoruz ! Sanki önemli olan TEK TÜR bizmişiz gibi… Oysa ki değil… Bu dünyada bizden önce var oldular… Aslında KİRACI olan bizleriz ! Değil miyiz ? Peki, bugün durum bu mu ?

O yüzden, sosyal paylaşım hesaplarım üzerinden en fazla tekrar ettiğim şeydir, SİRK karşıtlığı… Hatta Yunus Parkları ve Hayvanat Bahçeleri ! Hiç düşündünüz mü ? Günde 70 kilometre yüzebilen, yüzmeye ihtiyaç duyan YUNUSLAR, sırf insanlar eğlenebilsin diye 20 metre çapında ve iki metre derinliğinde bir havuzda dönüp duruyorlar… En büyük akvaryumlar bile yunusun doğal hayatta sahip olduğu alanın milyonda biri !

Evet…

BİZ buyuz…
Başkası değil…
Dediğiniz değil…

Hiç değil…

Gösteri mi yapmak istiyorsunuz ?

Bu kente gelen ve YEREL idareler tarafından da desteklenen SİRKLERİN hayvan esaretinde ilerleyen hallerini hedef alın mesela, hatta HEDEF alırken bana da haber verin, sizlerle yan yana ELDE DÖVİZLERLE bağırma sözü veriyorum…

VAR mısınız ?

Bu ülkenin ÖFKE kültürüne yönelik çok yazım var…
‘NE olduk, NEREYE gidiyoruz’ diyen ÇOK yazım var…
Eldekinden eksilerek NE olacağız diye soran çok yazım var…

Sizlerin BİZİ tek bir noktaya hapsetmeniz de buna dair !

Ne isterdim biliyor musunuz ?

Habere tepki mi gösterdiniz ?

Uzak değiliz…
Hiç uzak değiliz…
Telefon uzaklığında !
Arayın isterdim o yüzden…
ARAYIN ve eleştirin isterdim…
Hatta bizi de yönlendirin isterdim…
HATA mı var, DÜZELTELİM isterdim…

Niye mi ?

Çünkü bizi, bizleri, Ankara’dakilerin ANADOLU’ya yansıttığı ÖFKE ve NEFRET dilinden ayırması gereken insani noktalarımız kalbi ve vicdani noktalarda ısrarla NEFES almaya devam ediyor… Hayvan haklarını İnsan haklarından ayırmayan bizlerin yaşam mücadelesini o yüzden CİDDİ yanlış anlamalarla kurban etmeyin…

En çok da !

1978 yılında Paris’te UNESCO binasında ilan edilen Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni omuzlayan bizlere ÜZERİMİZE ASLA OLMAYACAK elbiseleri giydirmeye çalışmayın !

Çünkü bizler…

SİZLERLE YAN YANAYIZ…
KARŞI KARŞIYA DEĞİL !

Bu konuda net miyiz ?

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz