HİKMET ÇİNÇİN:YEME-İÇME SEKTÖRÜ VE DÜĞÜN SALONLARININ…

HİKMET ÇİNÇİN:YEME-İÇME SEKTÖRÜ VE DÜĞÜN SALONLARININ…

CHP’Lİ ŞAHİN:ESNAF YARDIMLARI BANKA HACİZLERİNE GİDİYOR!

CHP’Lİ ŞAHİN:ESNAF YARDIMLARI BANKA HACİZLERİNE GİDİYOR!

MEDENİYETLER KOROSU’NA BİR KUTLAMA DA BAŞKAN YILMAZ’DAN GELDİ!

MEDENİYETLER KOROSU’NA BİR KUTLAMA DA BAŞKAN YILMAZ’DAN GELDİ!

EXPO VE HADO’YA MARKA TESCİLİ!

EXPO VE HADO’YA MARKA TESCİLİ!

VEKİL TOKDEMİR,EMEKLİLERİN HAK KAYBINA DİKKAT ÇEKTİ!

VEKİL TOKDEMİR,EMEKLİLERİN HAK KAYBINA DİKKAT ÇEKTİ!

ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU AYA İRİNİ’DE BÜYÜLEDİ!
ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU AYA İRİNİ’DE BÜYÜLEDİ!

İstanbul’daki Hatay Günleri’ kapsamında, Aya İrini Kilisesi’nde düzenlenen Antakya Medeniyetler Korosu konserine yüksek bir katılım gerçekleşti. İzleyenler, Aya İrini’de seyirci patlaması ve rekoru yaşandığın bildirdi. Konsere katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, konser bitimde şu kısa mesajı yayınladı: “Hatay’daki barış, huzur ve kardeşliği seslendirdikleri ezgilerle bizlere hissettiren Antakya Medeniyetler Korosu’na teşekkür ederim.”Dedi. İstanbul Aya İrini […]

İstanbul’daki Hatay Günleri’ kapsamında, Aya İrini Kilisesi’nde düzenlenen Antakya Medeniyetler Korosu konserine yüksek bir katılım gerçekleşti. İzleyenler, Aya İrini’de seyirci patlaması ve rekoru yaşandığın bildirdi.

Konsere katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, konser bitimde şu kısa mesajı yayınladı:

“Hatay’daki barış, huzur ve kardeşliği seslendirdikleri ezgilerle bizlere hissettiren Antakya Medeniyetler Korosu’na teşekkür ederim.”Dedi.

İstanbul Aya İrini Kilisesinde gerçekleşen konserin ardından organizasyonu üstlenen HATİAB Başkanı İbrahim Güder de sahneye çıktı ve şu konuşmayı yaptı:

“Hatay Valiliği’nin himayeleri ve HATİAB Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği ve HATAYDER Hatay Eğitim ve Kültür Derneği girişimiyle İstanbul’da düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri kapsamında, 2012 yılında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen Hatay Medeniyetler Korosu, Topkapı Aya İrini’de, seyirci rekorunu kırarak herkesi bir kez daha büyüledi.’‘Dedi. 

ÖZFIRAT:BİZİ BÖLEMEZSİNİZ

Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat da konser sonrası yaptığı kısa konuşmasında, Türkiye’nin farklı renklerini, dini ne olursa olsun bir arada yaşadığını göstermek için değişik bir repertuvar hazırladıklarını kaydederek:

“Bu repertuvarımızı, şer odağı olarak gördüğümüz birtakım yerlere mesaj olarak gönderiyoruz, ‘bizi bölemezsiniz, parçalayamazsınız’ diyoruz. Okuyacağımız tüm parçaları, 15 Temmuz şehitlerimizin ruhuna atfediyoruz. İnşallah ülkemiz bir daha böyle kötü şeylerle karşı karşıya kalmaz” diye konuştu.

HER DİNDEN

“Hatay Günleri” kapsamında gerçekleşen konserde, Anadolu Ateşi Kıvılcım ekibi de dans gösterisi sunarken, ışık gösterileriyle izleyenlere güzel ve keyifli anlar yaşatıldı. Üç semavi din ve altı mezhebin mensubundan oluşan Koro; Game of Thrones, Sarı Gelin, Ederlezi gibi farklı dil ve kültürlerden birçok eser seslendirdi.

Konser etkinliğine; Hatay Vali Vekili, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, Beşiktaş Belediye Başkanı, Kaymakamlar, HATİAB YİK, YK üyeleri ile iş, bürokrasi, siyaset ve sanat dünyasının önemli İsimleri katılım gösterdiler.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz