2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

Antakya Belediyesi’ne, soralım da – cevap da bekleyelim!
 • TamerYAZAR
  • Tamer YAZAR
  • tamer@sonsuzhaber.net
  • 22 Şubat 2018 - 02:16:11

“Yoksulluğu bitirmek hayır işi değildir, bir adalettir” demiş Nelson Mandela… ADALET ! Ne KOCAMAN bir kelime… Ne DERİN ! Sahi içine indik mi hiç ? Ne kadar derinmiş bildik mi ? Peki, içine doluşan kalabalıkların adalet açlığı ne kadar BÜYÜK, dinledik mi ?

Haklısınız, konumuz ağır…
Tek başına taşımak için ağır…
O yüzden gelin beraber taşıyalım…
Bir tarafından da siz tutun, taşıyalım…

Ama önce, duralım !

Yoksulluğun ADALET açlığında duralım !

*

Bir Yazar der ki ;

Doğmak ve ölmek kolaydı…
Zor olan hayatın kendisiydi…

Biraz burada duralım…

Biriken yoksulluğa adalet ekleyenlerimizde…
İyi bir şey yapan, ama yanlışa terk edenlerimizde…

Yalnız olanlarımıza ‘DEĞİLSİN’ demeye çalışanlarımızda…

Tamam, yalnızlık güzeldir bazen… Hatta Murat Menteş’in dediği gibidir… Der ya hani… “Bırak gitsin… Onlarsız da yapabilirsin… Bir kahve koyarsın güneşin batmasına yakın kendine, ya da güzel bir çay demlersin… Okumayı bıraktığın bir kitap tutuşturursun eline… Bir dize dolandırırsın diline. Belki bir şiir ezberlersin… Bırak giden şiir olsun gitsin… Sen yalnız da güzelsin…”

Ama bugün, YALNIZ DEĞİLSİN diyen ve diğerlerini DURDURAN’da duralım ! Antakya Belediyesi’nin son YARDIM çalışmasında… Hayata geçirdiği projenin KALP atışında… UMUT oluşunda… Hayatı ÇEKİLİR kılmanın arayışında…

Evet…

Geçen bir haber geldi, medya temsilcilerinin elektronik posta hesaplarına…

Antakya Belediyesi’nin, sosyal belediyecilik hizmetleri çatısı altında hayata geçirdiği “Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş” Projesi’ne dair… Hayırseverler tarafından bağışlanan ve PAYLAŞILAN giysilere dair… Hayırseverler tarafından bağışlanan ve PAYLAŞILAN oyuncaklara dair… Hayırseverler tarafından bağışlanan ve PAYLAŞILAN ayakkabılara dair… Hayırseverler tarafından bağışlanan ve PAYLAŞILAN kırtasiyeye dair… Hayırseverler tarafından bağışlanan ve PAYLAŞILAN vicdana dair…

Gelen resmi açıklama mı ?

“Antakya Belediyesi olarak, sosyal belediyecilik çalışmalarımız kapsamında hayata geçirilen Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş Projesi her geçen gün daha da büyüyerek hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü görevi görmeye devam ediyor. Yürütülen hizmet kapsamında son olarak Emek, Hacı Ömer Alpagot, Aydınlık Evler ve Küçükdalyan Mahallesi’nde ihtiyaç sahibi vatandaşlara kışlık giyim yardımları yapıldı. Mahalle muhtarlarının bildirdiği yoksul ailelere, hayırseverler tarafından yapılan yardımlar, Antakya Belediyesi ekipleri tarafından ulaştırılarak, ailelerin yüzlerini güldürdü.”

Açıklama bu !
Ama garip olan da şu !
Açıklamanın en son kısmı !

“Veren elin alan eli GÖRMEDİĞİ, ihtiyaç sahibi vatandaşları MAHCUP ETMEDEN yardım sağlandığı proje, daha çok vatandaşa ulaşabilmek için hayırseverlerin desteklerini bekliyor.”

Merak ettim !

O yüzden sorum, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye olsun mu ?

Sahi, VEREN ELİN ALAN ELİ GÖRMEDİĞİ demişsiniz demenize de, VEREN EL de ALAN EL de fotoğraflanmış, hatta kare kare çekilip tüm gazetelere servis edilmiş, ki o yüzden anlamadık sizin VEREN EL ALAN EL hikayenizi, hele ki yardımın NİYE bu şekilde REKLAM edildiğini, ALAN ellerin AFİŞE edilme çabasını !

Cevabınız var mı ?

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz