HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİNDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA TAM DESTEK!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 15 Ekim 2019 - 15:35:34
ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİNDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA TAM DESTEK!

Antakya Belediye Meclisi dünki gerçekleştirilen Ekim ayı ikinci olağan toplantısında Barış Pınarı Harekatına tam destek verdi. Meclis Başkan Vekili Zeki Berber başkanlığında toplanan Antakya Belediye Meclisi üyeleri Barış Pınarı Harekatında can siperane görev yapan askerlerimize moral olması amacıyla açıklamalarda bulundular. Cumhur İttifakı grubu adına konuşma yapan AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Genco; “ Barış […]

Antakya Belediye Meclisi dünki gerçekleştirilen Ekim ayı ikinci olağan toplantısında Barış Pınarı Harekatına tam destek verdi.

Meclis Başkan Vekili Zeki Berber başkanlığında toplanan Antakya Belediye Meclisi üyeleri Barış Pınarı Harekatında can siperane görev yapan askerlerimize moral olması amacıyla açıklamalarda bulundular.

Cumhur İttifakı grubu adına konuşma yapan AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Genco;

“ Barış Pınarı Harekatını destekliyoruz adı altında bizler de meclisimizden bir ses vermek istiyoruz. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekat Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırlarımızın hemen yanı başında oluşturulmak istenen terör koridoru ülkemiz için tehdit oluşturmaktadır.
Barış Pınarı Harekatı tüm bölgeye huzur ve güven vadetmektedir. Bu harekat bölgeye yönelik okyanus ötesi dizayn girişimlere bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütleri Pkk, Pyd ve Ypg eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demokratik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve huzuruna katkı sunacağına inanıyoruz.

Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye; Zeytindalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi, Barış Pınarı harekatında da bölgesinde yeni bir iklimin oluşmasını sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeye çalıştığı en önemli hususlardan bir tanesi de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır.
Türkiye baştan beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat bu amaç için önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti Suriye Halkının ve Türk Halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Bu çerçevede Belediye Meclisi olarak Barış Pınarı Harekatında ülkemizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün her türlü siyasi görüşün ayrılıklarını bir kenara bırakarak birlik ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekatın başarıyla tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Adnan Özkaya ise grubu adına yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

CHP grubu adına Allah Türk Ordumuzu korusun, şanlı Türk Bayrağımızı başımızdan eksik etmesin diyorum.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz