SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

ASİ ZEHİR AKIYOR!

ASİ ZEHİR AKIYOR!

ANTAKYA 10. ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR!
ANTAKYA 10. ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR!

Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla, Antakya Belediyesi ev sahipliğinde, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından 14-20 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Antakya 10. Uluslararası Film Festivali” heyecanı Antakya’da yaşanacak. Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “ Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla, Antakya Belediyesi ev sahipliğinde, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından 14-20 Ekim 2022 tarihleri […]

Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla, Antakya Belediyesi ev sahipliğinde, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından 14-20 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Antakya 10. Uluslararası Film Festivali” heyecanı Antakya’da yaşanacak.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı:

“ Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla, Antakya Belediyesi ev sahipliğinde, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından 14-20 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Antakya 10. Uluslararası Film Festivali” büyük bir heyecanla geliyor.

Türk sinemasının gelişmesine ve eserlerinin tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla yapılan Antakya 10. Uluslararası Film Festivali, bu yıl da zengin içerikle geliyor.

10. yıl sebebiyle festivalde 10 Yeşilçam emekçisine yaşam boyu onur ve emek ödülü verilecek. Onur ödülü alacak sanatçılarımız, Ediz Hun, Natali Yeres, İdris Üstün(Şafak Film), Mevlüt Koçak, Feza Çaldıran, Bahar Öztan, Macit Koper, Atilla Dorsay, Andreas Sinanos ve Necdet Tok Yeşilçam Emek ödülü.

45 ülkeden 620 filmin başvuru yaptığı Uluslararası festivalde 85 film Meclis Kültür Merkezi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Hatay Mimarlar Odası, Erol Bilecik Teknik Anadolu Lisesi, Hatay TED Koleji ve Hatay Doğa Koleji’nde halka açık ve ücretsiz gösterilecek.

Uzun metraj, Kısa film ve Belgesel film kategorilerinde Altın Defne ödülünü kazanmak için yarışacak filmler ödüllerini, 20 Ekim’deki kapanış töreninde açıklanacak ve kıymetli ödüller bu seneki sahipleri bulacak.”Denildi.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın Onursal Başkanlığını yapacağı, ANSAM Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Oflazoğlu’nun katkıları ile gerçekleştirilecek olan festivalin sinemaseverler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz