2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

”ANADOLU MEDYA BULUŞMASI” SES GETİRDİ!
  • Ana Sayfa » ÖZEL
  • 1 Mayıs 2018 - 01:52:23
”ANADOLU MEDYA BULUŞMASI” SES GETİRDİ!

Marmaris Belediyesi tarafından organize edilen ‘Anadolu Medya Buluşması´na 38 kentten 400’e yakın yerel medya mensubu katıldı. 27-29 Nisan 2018 tarihinde düzenlenen buluşmaya ilimiz Hatay’dan da gazeteciler Mithat Kalaycıoğlu,Mithat Öztürk,Murat Berber ve Ahmet Yetişen katılım gösterdiği buluşma iki gün sürdü. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Marmaris’te bir otelde düzenlenen “Anadolu Medya Buluşması” programında, Anadolu´da görev yapan gazetecilerin bir […]

Marmaris Belediyesi tarafından organize edilen ‘Anadolu Medya Buluşması´na 38 kentten 400’e yakın yerel medya mensubu katıldı.

27-29 Nisan 2018 tarihinde düzenlenen buluşmaya ilimiz Hatay’dan da gazeteciler Mithat Kalaycıoğlu,Mithat Öztürk,Murat Berber ve Ahmet Yetişen katılım gösterdiği buluşma iki gün sürdü.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Marmaris’te bir otelde düzenlenen “Anadolu Medya Buluşması” programındaAnadolu´da görev yapan gazetecilerin bir arada olmasının önemine işaret etti.

Etkinliğin birinci gününde katılımcı basın mensupları meslektaşlarıyla beraber mesleki sorunları masaya yatırdı.

Gazeteciler için program yapanlara her zaman destek olacaklarını aktaran Karaca:

“Toplantıya parti ayrımı yapmadan katıldık. Gazetecilerin bir araya gelerek sorunlarını ve çözümlerini masada tartışması çok güzel bir olay.” İfadesini kullandı.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, yerel basının mensuplarını bir araya getirerek ilçenin tanıtımına katkıda bulunduklarını söyledi. Yapılan çalıştayda gazete sahipleri yerel medyanın sorunlarını tek tek dile getirdi

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, gazetelerin beklediği Basın İlan Kurumu’ndan yapılacak zam ile ilgili, tüm yerel gazetelerin hükümete bu kurum ile ilgili yasanın ne olduğunu sorması gerektiğini söyledi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca isebugün bir berber dükkanı açmak istenildiğinde, 13-15 belgenin istendiğini ama gazete açmak istendiğinde okuma yazma şartı bile aranmadığını söyledi.

Karaca: “Basın ilan Kurumu 2014 yılında gazete birleştirme kuralına başladı. Afyon gibi yerlerde birleştirmelerin doğru olduğunu düşünüyorum 9 tane gazete var orada. Tekirdağ’a gidiyoruz 3 tane gazeteyi tek gazete haline getiriyorlar.Kardeşim 3 tane gazete zaten çok değil” dedi.

İkinci gün ise CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluMarmaris´teki “Anadolu Medyası Buluşuyor” etkinliğine katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Anadolu Basın/Medya temsilcileri soruyor, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cevaplıyor” oturumunda soruları yanıtladı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz