ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

ADALET NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

AK-PARTİLİ YEŞİLDAL BAŞKAN SAVAŞ’A SESLENDİ:HATAY HALKINI KANDIRAMAYACAKSIN!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:İL BAŞKANI YEŞİLDAL BİZİ GÜÇTEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK HAFTA BAY!

AMANOS TÜNELİ PROJESİNDE ARTIK CİDDİ ADIMLAR ATILSIN İSTİYORUZ!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 28 Kasım 2019 - 22:28:48
AMANOS TÜNELİ PROJESİNDE ARTIK CİDDİ ADIMLAR ATILSIN İSTİYORUZ!

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Amonos Tüneli Projesi konusunda artık zaman kaybetmeden ciddi adımlar atılması, proje ile ilgili tüm süreçlerin şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini bildirdi. Kaşıkçı, bu şekilde, projenin selameti için dedikodulara fırsat verilmesinin de önüne geçilmesi gerektiğini ifade etti. MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, bölge illerinden İskenderun Limanı’na daha kısa sürede […]

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Amonos Tüneli Projesi konusunda artık zaman kaybetmeden ciddi adımlar atılması, proje ile ilgili tüm süreçlerin şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini bildirdi.

Kaşıkçı, bu şekilde, projenin selameti için dedikodulara fırsat verilmesinin de önüne geçilmesi gerektiğini ifade etti.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, bölge illerinden İskenderun Limanı’na daha kısa sürede ulaşımın sağlanacağı Amanos Tüneli Projesi’ne destek verirken, bu konuda ciddi adımlar atılmasını beklediklerini, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında dile getirdi.

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan ile birlikte Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İskenderun-Polateli Otoyolu Projesi kapsamında planlanan Amanos Tüneli Projesi’nin, doğu ve güneydoğu bölgesindeki illeri Orta Doğu’nun İskenderun bölgesine erişimini kolaylaştırması açısından önemine değinen Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, projenin; bölgenin kalkınma, refah ve huzuruna katkı sağlayacağını kaydederek, İskenderun Körfezi’nin de Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Kahramanmaraş illerine yaklaşacağına ve bu illerdeki sanayi ürünlerinin dünya pazarına iletiminin kolaylaşacağına dikkati çekti.

Proje tamamlandığında, ulaşım giderleri ve zaman açısından yüzde 40 tasarruf sağlanacağının da altını çizen Kaşıkçı:

Proje ile sadece Hatay ilimizin istihdam ve üretim kapasitesi artmayacak, bunun yanında, çevre yerleşim yerleri de pozitif yönde etkilenecektir. Bu proje ile beraber, bölgesel kalkınma da gerçekleşecektir. Gaziantep sanayicisini yüzde 40 nakliye masrafından kurtaran ve liman hattını Şanlıurfa-Kilis sınırına kadar taşıyacak olan bu proje, doğunun kraliçesi olan Hatay’ımıza da bir gerdanlık olacaktır” yorumunu yaptı.

Kaşıkçı:

Yatırım programına alınan, zemin etüt çalışması tamamlanan ve ihale aşamasında olan proje ile ilgili olarak, artık zaman kaybetmeden ciddi adımlar atılması, proje ile ilgili tüm süreçlerin şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşılması, böylece projenin selameti için dedikodulara fırsat verilmesinin önüne geçilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Bölgeyi, tüm Orta Doğu’nun cazibe merkezi konumuna dönüştürecek bu proje için bölgemizin beklentilerinin de ivedi bir şekilde hayata geçirilmesini arzu ediyoruz” diye konuştu.

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan da, projenin Parti olarak yanında ve takipçisi olduklarını belirterek:

Kalkınma, yerelden genele doğru olur” açıklamasında bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz