2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

AMAÇ Üniversiteler Arası Etkileşimi Arttırmak…
  • Ana Sayfa » EĞİTİM
  • 4 Ekim 2017 - 17:07:22
AMAÇ Üniversiteler Arası Etkileşimi Arttırmak…

MKÜ (Mustafa Kemal Üniversitesi)Farabi Değişim Programı Kurum Koordinatörlüğü tarafından Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk konferans salonunda Farabi Değişim Programı öğrenci bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminerde konuşan Farabi Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Volkan Kılıç, yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değiştirme programı olan Farabi’nin öncelikli ve temel amacının, üniversiteler arası etkileşimi arttırmak bilimsel, sosyal ve kültürel […]

MKÜ (Mustafa Kemal Üniversitesi)Farabi Değişim Programı Kurum Koordinatörlüğü tarafından Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk konferans salonunda Farabi Değişim Programı öğrenci bilgilendirme semineri düzenlendi.

Seminerde konuşan Farabi Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Volkan Kılıç, yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değiştirme programı olan Farabi’nin öncelikli ve temel amacının, üniversiteler arası etkileşimi arttırmak bilimsel, sosyal ve kültürel köprüler kurmak ve bu doğrultuda öğrenci ve öğretim üyesi hareketliliğini teşvik etmek olduğunu belirtti.

Farabi’nin eğitim ve öğretimin temeline ilişkin yegane felsefesi olan “mutluluğu bulmak ve insanı içinde yaşadığı topluma yararlı hale getirmek” ilkesini kılavuz ve amaç olarak benimseyen Farabi Değişim Programının, öğrencilerimize bilgiyi arama, hayata aktarma ve paylaşımı konusunda yardımcı olmayı hedeflediğini ifade etti.

Farabi Değişim Programının akademik, sosyal ve kültürel gelişimin en önemli unsurlarından biri olduğunu belirten Kılıç:

“ Erdemlerin en büyüğü bilimdir.” Sözünden yola çıkan Büyük Türk Bilgini Farabi, ki biliyorsunuz bu değişim programı adını buradan almıştır, hayatı boyunca değişik ilim merkezlerini gezerek, bilim tarihine önemli katkılarda bulunmuş, yazdığı önemli eserler ve bilimsel fikirlerle insanlığa ışık tutmuştur.

Farabi bir çeşit bilim elçisi olarak Buhara, Bağdat, Şam, Kahire, Harran ve Halep gibi önemli zamanın önemli ilim merkezlerini dolaşmıştır. İşte sizlerde bir bakıma Üniversitenizi temsil eden Farabi elçilerisiniz. Mustafa Kemal Üniversitesinde geldiğiniz üniversiteyi en iyi şekilde temsil edeceğinizin ve bilgi becerilerinizi bu süre içinde daha da ileriye taşıyacağınız inancı ve beklentisi içindeyiz.” Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz