HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivaline Davetlisiniz!
Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivaline Davetlisiniz!

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü Belediyesi Kültür Evi’nde bu hafta sonu 5.si düzenlenecek Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali öncesi gazetecilerle dün bir araya geldi. Altınözü Kaymakamı Cem Gümrükçü’nün rahatsızlığı nedeniyle katılım gösteremediği toplantıda Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, bu sene festival coşkusuna gastronomiyi de eklediklerini ifade etti. Zeytin ve zeytinyağının Altınözü için çok […]

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü Belediyesi Kültür Evi’nde bu hafta sonu 5.si düzenlenecek Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali öncesi gazetecilerle dün bir araya geldi.

Altınözü Kaymakamı Cem Gümrükçü’nün rahatsızlığı nedeniyle katılım gösteremediği toplantıda Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, bu sene festival coşkusuna gastronomiyi de eklediklerini ifade etti.

Zeytin ve zeytinyağının Altınözü için çok önemli vurgu yapan Başkan Sarı:

İçinde zeytinyağının olmadığı yemek yok. Biz Altınözü olarak gastronomi alanında da iddialıyız” dedi.

ALTINÖZÜ İŞİ OLMAYANIN GELMEDİĞİ BİR İLÇEYİ TURİZME KAZANDIRDIK”

Göreve başladığı dönemde vatandaşların zorunlu olmadıkça Altınözü’ne gelmediğini hatırlatan Başkan Sarı:

Gelişen ve güzelleşen Altınözü diyerek yola çıktık. İlçeye önemli hizmetler kazandırdık. Haftada 20-25 bin misafiri ağırlayan bir ilçe haline geldik. Elimizde sihirli değnek yok. Festivali sadece belediye yapmıyor. Tüm kurumlardan 30 kişilik bir komite kurduk. Bütün kurumların emeği var. Kaymakamlığımız başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HAFTA SONU YOĞUN KATILIM BEKLİYORUZ”

Pandeminin etkisiyle iki yıldır yapılamayan festivali, bu yıl yoğun katılımla gerçekleştirmeyi hedeflediklerini bildiren Başkan Sarı, Hatay’ın tüm siyasi, bürokrat ve STK larını festivale bizzat davet ettiğini ifade ettiği konuşmasında:

Hatay dışında, bir çok bakan ve milletvekillerimizi de davet ettik gelirlerse onları ağırlamaktan gurur duyarız, bunun dışında festivalimize Kıbrıs Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar beyefendi de teşrif edecekler inşallah, kısacası dolu dolu bir festival programı gerçekleştireceğiz. Bütün çabamız zeytinimizi hem ülkemize hem dünyaya tanıtarak üreticilerimizi hak ettiği noktaya ulaştırmak içindir. Festival ilçemize ilimize ülkemize hayırlı olsun. Tüm vatandaşlarımızı festivale davet ediyorum” dedi.

ALTINÖZÜ’NDE 7 MİLYON ZEYTİN AĞACI

Festival programını saat saat paylaşan Başkan Sarı, Altınözü zeytininin önemine vurgu yaptı. Başkan Sarı:

Altınözü 7 milyon zeytin ağacının olduğu bir ilçe. Bu da Hatay’daki toplam zeytin ağacı sayısının 3’te 1’ine denk geliyor. Ancak Altınözü’nün coğrafyası, iklimi sayesinde Hatay’da üretilen zeytinyağının yarısı Altınözü’nden çıkıyor. Bu tablo Altınözü’ndeki zeytin ağaçlarının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bizim amacımız üreticiden sofraya kadar uzanan aşamalarda herkesin hak ettiği payı alması. Geçen sene festival coşkusu pandemiye takıldı. Bu yıl dolu dolu, yoğun bir festival programı gerçekleştireceğiz. Bütün çabamız zeytinimizi hem ülkemize hem dünyaya tanıtarak üreticilerimizi hak ettiği noktaya ulaştırmak içindir. Festival ilçemize ilimize ülkemize hayırlı olsun. Tüm vatandaşlarımızı festivale davet ediyorum” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz