HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

ALTINDEFNE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU!
ALTINDEFNE  ÖDÜLLERİ  SAHİPLERİNİ BULDU!

Expo 2021 Hatay etkinlikleri kapsamında bu yıl 9.su düzenlenen Uluslararası Antakya Film Festivali’nde ödüller açıklandı. Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından düzenlenen festivalin galasına sanat, siyaset ve akademi dünyasından çok sayıda konuk katıldı. Galanın açılış konuşmasını yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, HBB’nin kültür, sanat ve gastronomiye ev sahipliği yapmaya […]

Expo 2021 Hatay etkinlikleri kapsamında bu yıl 9.su düzenlenen Uluslararası Antakya Film Festivali’nde ödüller açıklandı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm tarafından düzenlenen festivalin galasına sanat, siyaset ve akademi dünyasından çok sayıda konuk katıldı.

Galanın açılış konuşmasını yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, HBB’nin kültür, sanat ve gastronomiye ev sahipliği yapmaya devam edeceğini ifade etti.

Özkaya’nın konuşmasının festivalin ödül törenine geçildi.Ardından 35 ülkeden 330 filmin yarıştığı festivalde, uzun metraj, belgesel ve kısa film kategorilerinde birbirinden kıymetli eserler sahiplerini buldu.

Uzun metraj kategorisinde Emre Kayış’ın yazıp yönettiği Anadolu Leopari filmi Altındefne ödülüne layık görüldü.

Belgesel film kategorisinde de yönetmenliğini Aziz Arga’nın yaptığı Kül filmi jüri tarafından ödüllendirildi.

Ulusal kurmaca kısa film kategorisinde Muhammed Günaydın’ın yönettiği Stop Look Listen Pass bu anlamlı ödülü kazandı.

Üç ana kategorideki en iyi film ödüllerinin yanı sıra Yeşilçam, seyirci ve jüri özel ödülleri; en iyi kadın, erkek, yönetmen, kurgu ve senaryo ödülleri de sahiplerini buldu.

Ödüle layık görülen filmlerin yönetmenleri, oyuncuları ödüllerini HBB idarecileri ve organizasyon temsilcilerinin ellerinden aldı.

HBB ve Expo 21 Hatay personeline katkılarından dolayı teşekkür eden konuk sanatçılar ve sinema emekçileri, festivalde ve Hatay’da bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz