DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

ALİ KAVAK:İnsanları Kutuplaştırmalarına İzin Vermeyeceğiz!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 25 Şubat 2018 - 23:11:31
ALİ KAVAK:İnsanları Kutuplaştırmalarına İzin Vermeyeceğiz!

Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkanlığı seçimi öncesi Akdeniz Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birlik (AKİB) Başkanı Ali Kavak, adaylığını düzenlediği bir toplantıyla duyurdu. Ulusal ve uluslararası arenada elde ettiği sayısız başarıyla bilinen ve “Ben Antakya sevdalısıyım. Antakya’dan başka bir yerde yatırımım yoktur” diyerek Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan […]

Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkanlığı seçimi öncesi Akdeniz Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birlik (AKİB) Başkanı Ali Kavak, adaylığını düzenlediği bir toplantıyla duyurdu.

Ulusal ve uluslararası arenada elde ettiği sayısız başarıyla bilinen ve “Ben Antakya sevdalısıyım. Antakya’dan başka bir yerde yatırımım yoktur” diyerek Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan adayı olduğunu ilan eden iş adamı Ali Kavak, Antakya Anemon Otel’de yoğun katılımın gerçekleştiği bir toplantı düzenledi.

Yoğun katılımın olduğu toplantıda söz alan Kavak:

“Halkımız adına bu ateşten gömleği giymeye talibim” diyerek ATSO seçimlerinde aday olduğunu ilan etti.

İş adamı Ali Kavak, konuşmasının başında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı Afrin Harekatı’nın önemine vurgu yaparak başladı.

Kavak:

“Alınan kararların hepsi, ülkemizin bekası, sınırlarımızın güvenliği, tüm vatandaşların can ve mal güvenliği için alınmıştır. Biz ülkemizle bir bütünüz, bizi bölmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

Kavak, özellikle 2011 yılından itibaren bölgemizde büyük sıkıntılar yaşandığını kaydetti.

Yaşanan bu sıkıntı ve krizlerde sivil toplum kuruluşlarının çok önemli bir misyonu olduğuna dikkat çeken Kavak, STK’ların kaliteli hizmet verebilmesi için iyi örgütlenmesi gerektiğine değindi.

Kavak:

“Halkımızın refah, huzur ve istihdamının artırılması, iş adamlarımızın önündeki sorunların tespit edilmesi ve çözümlenmesi sivil toplum kuruluşlarına ve özellikle ticaret ve sanayi odalarına çok büyük bir görev düştüğünü hepimiz biliyoruz” sözlerini kullandı.

KİŞİSEL BEKLENTİM YOK

ATSO başkan adayı Ali Kavak, konuşmasının devamında, bu yola çıkarken kişisel beklenti gütmediğine vurgu yaptı ve bugüne kadar geldiği makamlarla zaten belli bir doyuma ulaşmış olduğunun alını çizdi.

Amaçlarını sıralayan Kavak:

“Biz herhangi bir beklenti içinde olmaksızın bu yola çıktık. Siyasi beklentim hiç yok, olmayacakta. Rant beklentim yok, parasal beklentim, koltuk merakım hiç yok. 30 yıldır çeşitli STK’larda başkanlık, yöneticilik yaptım. Benim STK’lardaki yönetimi anlayışımı çoğunuz biliyorsunuz. Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok başarıya imza atmışım, birçok ödül almışım. Bunlarla övünmüyorum yanlış anlamayın. Ben ATSO’yu kime teslim etmeniz gerektiği noktasında fikir sahibi olun diye bunları sizlerle paylaşıyorum” dedi.

BİRBİRİMİZLE UĞRAŞMAYA SON VERELİM

Ali Kavak,konuşmasına devamla:

“Hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olan Hatay’ın ruhuna uygun davranmak zorundayız. Sevgili dostlar yeteri kadar bizimle uğraşan insanlar, devletler var. Ama sizden rica ediyorum. Artık biz kendimizle uğraşmayalım.

ATSO başkanlık görevi ateşten bir gömlek. Ben bu ateşten gömleği halkımız adına, sadece 1 döneme mahsus olmak üzere giymeye talibim. Şerefim üzerine söz veriyorum. Sadece bir dönem başkanlık yapacağım ve ATSO’da örnek bir yönetim modeli sergileyerek odamızı kurumsal bir hale getireceğim. Artık her seçim öncesi bazıları bir takım yaraları kaşımaktan vazgeçecek. Birilerinin, Hatay’daki zenginlikleri, renkleri birbirine düşürüp, gerilim ortamı yaratmalarına, insanları kutuplaştırmalarına izin vermeyeceğiz. Biz böyle bir dünya istemiyoruz. Biz burada kardeşçe, huzur içerisinde, birlik içinde hayatımızı sürdüreceğiz, çocuklarımıza bu mirası bırakacağız. Onun için hepimiz el ele verelim. Bir dönem a rengi yapacak bu işi, diğer dönemde ise b rengi.

Ben HASİAD’ın kurucu üyesiyim. Orada bu sistemi yerleştirdik. Ve her seçim yapıldığı zaman o güzel insanlar hiç kimseyi kutuplaştırmadan, hiç kimseyi ayrıştırmadan, hiç kimseye çamur atmadan, kendi aralarında bu işi hallediyorlar. Benim ATSO’ya yerleştirmek istediğim model de bu.

Hepimiz beraberiz, aynıyız. Her gün yemekte beraberiz, düğünde beraberiz, cenazede beraberiz.

Hiç kimseye, kapanmak üzere olan yaraları deşme fırsatı vermeyelim” sözlerini kullanan Kavak, seçimi kaybetmenin ve kazanmanın, kendi şahsını değil, ATSO üyelerini ilgilendirdiğine vurgu yaptı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz