Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

Alanlarda Haykırıyoruz, Emekliyiz, Açız, İsyandayız!
Alanlarda Haykırıyoruz, Emekliyiz, Açız, İsyandayız!

İskenderun Tüm Emekli-Sen üyeleri, dün öğle sularında eski bit pazarı alanında Güvercinli parkta biraraya gelerek kamuoyuna basın açıklamasında bulundu. Tüm Emekli Sen İskenderun Temsilcisi Mustafa Çankaya, yaptığı açıklamada: “Temmuz ayı ile birlikte emekçilerin ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranları yine iktidarın enflasyon oyunu ile gündemimize girmiş bulunmaktadır. Temel tüketim mallarına yapılan zamlar %50’lerde seyrederken verecekleri […]

İskenderun Tüm Emekli-Sen üyeleri, dün öğle sularında eski bit pazarı alanında Güvercinli parkta biraraya gelerek kamuoyuna basın açıklamasında bulundu.

Tüm Emekli Sen İskenderun Temsilcisi Mustafa Çankaya, yaptığı açıklamada:

Temmuz ayı ile birlikte emekçilerin ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranları yine iktidarın enflasyon oyunu ile gündemimize girmiş bulunmaktadır. Temel tüketim mallarına yapılan zamlar %50’lerde seyrederken verecekleri zam sadaka düzeyinde olacak”dedi.

İskenderun Tüm Emekli Sen’in Mustafa Çankaya, basın açıklamasını kamuoyu ile paylaşarak şunlar söyledi:

Pandemi Süreciyle Birlikte Ekonomik Olarak Zor Günlerden Geçiyoruz.

Salgından önce de Ekonomik sıkıntı çeken Emekliler, Dul ve Yetim Aylığı alan bizler İşsizlik, geçim sıkıntısı,pahalılık Ve kısıtlamalarla bozuk olan ruhsal durumumuz daha’da bozulmuştur.

Bu Sıkıntılara Çözüm Bulmakla Sorumlu Olan İktidar Ne Yazık Ki Çözümsüzlüge Odaklanmıştır

13 Milyon Emekli Olarak Artık Yeter Diyoruz.

Sadaka Degil İnsanca Yaşayacak Bir Maaş İstiyoruz.

En Düşük Emekli Maaşının Asgari Ücret Seviyesinde Olmasını İstiyoruz.

İkramiyelerimizin Birer Maaş Olmasını.

Mütahitlere Değil Emekçiye, Emekliye Bütçe Diyoruz.

Temmuz ayı ile birlikte emekçilerin ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranları yine iktidarın enflasyon oyunu ile gündemimize girmiş bulunmaktadır. Temel tüketim mallarına yapılan zamlar %50’lerde seyrederken verecekleri zam sadaka düzeyinde olacak

Ülkemiz mafya, çete ilişkilerinin siyaset ile iç içe geçtiği, ortaya atılan iddialara iktidarın ve bağımlı yargının kulağını tıkadığı, halkın açlığının ve krizin görmezden gelindiği bir süreci yaşıyor.

“Aç varsa siz de doyurun” gibi halkla dalga geçen bir anlayışla karşı karşıyayız.

NATO toplantısında “dünya liderleri” bir araya geldiler. Dünya halklarının pandemi ve ekonomik krizler dâhil hiçbir yararlı görüşmenin olmadığı zirveden, AKP iktidarının ülkemize biçtiği görev ise, Afganistan’ da bekçilik!

Çok tehlikeli olan bu görev, ABD ve dünya sermayesine şirin görünmeye ve yönetememe durumunu kurtarmaya çalışan AKP iktidarının son ve çaresiz çırpınışlarıdır. Gençlerimizi iktidarın kendini kurtarma hamlesine kurban edilmemesi için karşısındayız.

Bir taraftan ülkeyi güllük gülistanlık göstermeye çalışan, diğer taraftan çok gecikmiş aşılama durumunu toparlamaya çalışan iktidar ekonomik krizi yine halka yüklemeye çalışmaktadır.

Her kesime baskıyı arttıran iktidar, ortaya atılan, yolsuzluk ve kara para aklamaların üstünü örterken, toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran söylemiyle muhalifleri hedef göstererek sokağa salınan güruhların siyasal cinayetler işlemesine yol açmaktadır.

Emekli sendikalarını ve muhalif partileri kapatma girişimleri gibi anti demokratik yöntemleri de kullanan AKP ve ortakları demokrasinin son kırıntılarını da ortadan kaldırmaktadır.

Siyasi iktidar emekli sendikalarını kapatmaya çalışacağına uluslararası yasalara da uyarak emeklilerin sendika hakkını tanımalıdır.

Ülke de huzurdan, barıştan, demokrasiden bahsetmek suç, ekonomik kriz var demek ise yasak hale getirilmiş, demokratik eylem ve etkinlikler basit ve akıldışı bahanelerle engellenmiştir.

Böyle bir yaşama mahkûm değiliz!

Alanlarda haykırıyoruz, Emekliyiz, açız, isyandayız!

Alın terimizi döktüğümüz ülkemizde, barış ve huzur içinde, insanca yaşamak istiyoruz.

Kimseden sadaka ya da lütuf istemiyoruz!

“Bayram harçlığı” değil, yılda dört maaş tutarında ikramiye istiyoruz.

Pandemi bahanesi ile 65 yaş üstüne yasaklanan toplu taşıma araçları serbest hale gelmelidir.

Bizlere gelince “kaynak yok” diyenler, onlarca yerden maaş alan yandaş ve yalaka takımlarının kaynağını nereden alıyorlarsa oraya baksınlar.

Ülke kaynaklarını, 5 yandaşa peşkeş çekmek yerine, ülkenin emekçilerine ve emeklilerine verirseniz hepimize yeter!

İşte bu nedenle bugün Tüm Emekliler Sendikası olarak alanlardayız.

Susmuyoruz, haykırıyoruz!…”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz