ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

AKŞENER,HATAY’DAN SESLENDİ:”İLK KADIN CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEĞİM”
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 4 Haziran 2018 - 02:03:56
AKŞENER,HATAY’DAN SESLENDİ:”İLK KADIN CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEĞİM”

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, bir önceki gün geldiği Antakya’da coşkuyla karşılandı, iddialı söylemlerde bulundu ve seçimi kazanıp Türkiye’nin ilk kadın Cumhurbaşkanı olacağını vurguladı. Antakya Emlakbank evlerinde düzenlenen ve yoğun kalabalık kitlesinin bulunduğu mitingdeki konuşmasında iktidarı eleştiri yağmuruna tutan Akşener, ülkede yönetim boşluğu olduğunu, bozulan düzeni düzelteceklerini söyledi ve Türkiye’ye rahat nefes […]

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, bir önceki gün geldiği Antakya’da coşkuyla karşılandı, iddialı söylemlerde bulundu ve seçimi kazanıp Türkiye’nin ilk kadın Cumhurbaşkanı olacağını vurguladı.

Antakya Emlakbank evlerinde düzenlenen ve yoğun kalabalık kitlesinin bulunduğu mitingdeki konuşmasında iktidarı eleştiri yağmuruna tutan Akşenerülkede yönetim boşluğu olduğunu, bozulan düzeni düzelteceklerini söyledi ve Türkiye’ye rahat nefes aldıracaklarını dile getirdi.

AKŞENER:TÜM YURTTAŞLAR EŞİT OLACAK

Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı taşıyan herkesin eşit olacağını, torpil, kayırmaca, yandaşlığın olmayacağını konuşmasında belirten Akşener:

“Devletimize nüfus cüzdanıyla bağlı olan herkes, devletimizin karşısında eşit olmalıdır. Taşıdığımız kimlik belgelerimiz dışında, Ağa da yoktur, paşa da yoktur, reis de yoktur. Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanımızı taşıyan herkes, bireysel nitelikleri ne olursa olsun, bu devletin tapusunu cebinde taşıyor demektir. O tapuda herkese düşen pay, bir milim fark etmeden aynıdır.

Bizim yönetim anlayışımız açık ve net olarak böyledir. Bizleri yapay şekilde birbirimizden ayıran, ayrıştıran her anlayışı kötü ve art niyetli buluruz” dedi.

Yıpranan, millete hizmet amacını yitirmiş, belirli yapılara hapsedildiğini savunduğu devleti yeniden yapılandırarak, tedavi ederek asıl işlevini geri kazandıracaklarını söyleyen Akşener şunları dile getirdi:
“Devletin en önemli hedefi, insanın güven ve refah içerisinde yaşamasını sağlamaktır. Devletin en önemli görevi, insanı korkutmak, tedirgin etmek olamaz. Eğer öyle ise, birçok şey yanlış gidiyor demektir. Devletin görevi, İnsanın; evinde mutlu, yatağında huzurlu, işinde, sokakta, okulda güven içerisinde yaşamasını sağlamaktır.

Bir ülkede, anne ve baba, çocuğunun geleceğinden endişe ederse, o ülkede devlet, işini yapmıyor demektir. O ülkede yaşayanlar, devletinin adaletinden şüphe ediyor, herkese farklı davranıldığına inanıyorsa, Devlet büyük yara almış demektir. Devletin kuruluş amacı, devleti yönetenleri değil, kendi milletinden başlayarak çevresinin, güven ve refah içerisinde yaşamasını temin etmektir.’‘Dedi.

“BİZİM ÇILGIN PROJEMİZ TÜLBENT PROJESİ”

Akşener,konuşmasına devamla:

”İşsiz gençlere iş bulana kadar 500 TL vatandaşlık maaşı bağlayacağız. Nereden bulacaksın diye sordu ağabey. ‘O bindiğiniz lüks araçlardan inin’ diyeceğim onlara. Ben bunları söyleyince damat kızmış. ‘Benim kayın pederimin öyle bir seçmeni var ki Mars’ta 4 şeritli yol yapsa bu seçmen inanır’ diyor. 

Bir gazeteci arkadaş nasıl bir Türkiye diye sordu. Yandaş kayırmayan, yolsuzluk ve rüşvetin önüne geçmiş, gençleri huzurlu ve mutlu, anne ve babalar çocuklarının gelecek kaygılarından kurtulmuş bir Türkiye vizyonumuz var. 

Bizim çılgın projemiz yok. Bizim çılgın projemiz tülbent projesi. Bu barışın, kardeşliğin sembolü.

Damat Bey bilir misiniz siz erkekler kavga edip barışmıyorsa orada bir kadın çıkar alır başından tülbenti atar yere, millet barışır. Kardeşliğin sembolüdür bu kardeşliğin.

“İLK KADIN CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEĞİM”

Atatürk’ün yaptırdığı her fabrikayı sattınız. Tekel’i sattınız, Tüpraş’ı, Petkim’i her şeyi sattınız. Sattın babam sattın. Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanı seçileceğim ve o fabrikaların satışını iptal edeceğim.

24 Haziran’da bir seçim var. Bu seçimleri arkadaşlar kendileri istedi. Türkiye’nin daha hızlı hareket edebilme için erken seçim istediler. Biz de ‘eyvallah’ dedik. Şimdi buna bozuluyorlar. Biz bu seçime hazırız. Biz milletimize güvendik, milletimize dayandık yola öyle çıktık.

Bizim seçime girmemizin önüne bir engel çıktı. Ben 100 bin imza ile aday olacağımı söyledim. 4 saat içinde 100 bin imza buldunuz. Gerçekten bu milletin imzasıyla aday gösterdiği tek kadın Cumhurbaşkanı adayıyım. Kadın Cumhurbaşkanı da seçileceğim inşallah.

“SEN MİLLİ İLE GAYRI MİLLİ AYRIMINI YAPABİLECEK BİR KONUMDA MISIN”

Bu oyun böyle bozulunca bu arkadaşlar da Cumhur İttifakı kurmuşlardı. E onlar ittifak kurdu her şey doğru, biz ittifak kurunca gayrı milli olduk. Sen milli ve gayrı milli ayrımını yapabilecek bir konumda mısın? Bak aynaya gör. 

Polonya’dan deli dana hastalıklı et ithal etmişler. 

(Akşener, vatandaşa seslenirken ezanın okunması üzerine konuşmasına ara verdi.)

Gençlerin önünde 2 seçenek var. Ya uzman çavuş ya da taşeronda iş. Onun için de torpil lazım torpil. Bizim çılgın projemiz nüfus kağıdımız. Senin iş bulman için, senin tüm vatandaşlarla aynı hakka sahip olman için ağa da bu, paşa da bu, reis de bu.

“FETÖ İLE MÜCADELEDE YARDIM VE YATAKÇILAR DA YARGILANACAK”

FETÖ ile mücadelede yardım ve yatakçılar da yargılanacak. Öyle bir sistem kuracağım ki ne askerin içine, ne polisin içine ne yargının içine FETÖ falan giremeyecek.

Eğer ekonomiyi güvenilir hale getirmezsek, yani iç ve dış yatırımcının yatırım yaptığı zaman rüşvet vermeyeceğine emin hale getirmezsek, yatırımcıyı senden benden diye ayıramazsak sanayi bugünkü gibi durur. Ondan sonra Türkiye bugün bulunduğu konuma gelir. Bütün bu sorunları düzeltmek için geliyoruz.

Elbette Suriyeli kardeşlerimiz vatanlarına gidecek, her ilden temsilcilerle Suriye’de iftar açacağız.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz