YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

AKSAKAL:Kentlerimizi Artık Cumhuriyet Değerleriyle Yoğrulmuş İnsanlarla Donatmalıyız!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 21 Ocak 2019 - 00:31:55
AKSAKAL:Kentlerimizi Artık Cumhuriyet Değerleriyle Yoğrulmuş İnsanlarla Donatmalıyız!

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere hazırlık çerçevesinde bir takım ziyaretlerde ve il başkanlığının açılışı için Hatay’a gelen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal,önemli açıklamalarda bulundu. Beraberinde İl başkanı Mehmet Karaçay, Defne ilçe belediye başkan adayı Mehmet Güzelyurt ilçe başkanları ve kalabalık bir heyet olarak geldikleri Hatay ve Antakya gazeteciler cemiyet binasında yaptığı konuşmada: “İttifak adı altında […]

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere hazırlık çerçevesinde bir takım ziyaretlerde ve il başkanlığının açılışı için Hatay’a gelen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal,önemli açıklamalarda bulundu.

Beraberinde İl başkanı Mehmet Karaçay, Defne ilçe belediye başkan adayı Mehmet Güzelyurt ilçe başkanları ve kalabalık bir heyet olarak geldikleri Hatay ve Antakya gazeteciler cemiyet binasında yaptığı konuşmada:

“İttifak adı altında resmen aklımızla alay ediyorlar.
CHP kendi çizgisi dışına çıkmış birçok yerde sağcı aday göstermiştir, temiz belediyecilik diye yola çıkan AKP istifa ettirdiği belediye başkanları temiz belediyecilik yaptıkları için mi istifa ettirildi. AKP, Temiz belediyecilik, Temiz Toplum, Temiz çevre iddiasıyla milleti kandırma gayretine girmiştir, en büyük destekçisi de özde Milliyetçi Hareket Partisidir.

Demokratik Sol Parti olarak 31 Mart yerel seçimlerine giderken sahte ittifakları reddediyoruz ve kendi adaylarımızla seçime gidiyoruz.’‘Dedi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Demokratik Sol Parti’nin yerel seçim bildirgesinin adı ‘Cumhuriyet Kent Umudu Projesi’dir. Kentlerimizi artık cumhuriyet değerleriyle yoğrulmuş insanlarla donatmalıyız.” dedi.

Aksakal, yerel seçimlerde Hatay’da Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçelerde belediye başkan adayı çıkaracaklarını belirtti.

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nı eleştiren Aksakal:

“Böyle bir ittifakın içerisine toplumu zorla oy vermeye mecbur ediyorlar. Biz buna mecbur muyuz arkadaşlar? Biz bunların söylediği iki ittifaka oy vermek zorunda mıyız? Değiliz. Biz devleti yönettik, devlet yönetmenin ne olduğunu biliyoruz.” Dedi.

Aksakal, devlet yardımı almamalarına rağmen bugüne kadar güçlerinin yettiğince, partililerin katkılarıyla DSP’yi bugüne taşıdıklarını kaydetti.

Yerel seçimlere yönelik çalışmalarda hamasi hiçbir söylemlerinin olmadığını vurgulayan Aksakal:

“Demokratik Sol Parti’nin yerel seçim bildirgesinin adı ‘Cumhuriyet Kent Umudu Projesi’dir. Kentlerimizi artık cumhuriyet değerleriyle yoğrulmuş insanlarla donatmalıyız. İnsanlarımızı bu duygulardan uzaklaştırdılar. Halkçılık, milliyetçilik, devrimcilik, laiklik, cumhuriyetçilik yok oldu. Hepsini yok ettiler.” Diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz