BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

Akdeniz Defne Evi Kapılarını Halka Açtı!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 24 Ekim 2017 - 01:15:44
Akdeniz Defne Evi Kapılarını Halka Açtı!

Defne Belediyesi, muhteşem bir açılışa ev sahipliği yaptı; Akdeniz Defne Evi kapılarını halka açtı. Defne Belediyesi’nin başlangıç olarak 6 mahallede projelendirdiği, İlçe geneline yayılmasında çalışmalarını sürdürdüğü ve ilkini Akdeniz mahallesinde tamamladığı Defne Evi, görkemli bir açılışla halkın hizmetine sunuldu. Çevresindeki Dr. Atıf Seyfettinoğlu  Parkı ile birlikte projelendirilen ve yoğun katılım ile gerçekleşen Akdeniz Defne Evi’nin […]

Defne Belediyesi, muhteşem bir açılışa ev sahipliği yaptı; Akdeniz Defne Evi kapılarını halka açtı.

Defne Belediyesi’nin başlangıç olarak 6 mahallede projelendirdiği, İlçe geneline yayılmasında çalışmalarını sürdürdüğü ve ilkini Akdeniz mahallesinde tamamladığı Defne Evi, görkemli bir açılışla halkın hizmetine sunuldu.

Çevresindeki Dr. Atıf Seyfettinoğlu  Parkı ile birlikte projelendirilen ve yoğun katılım ile gerçekleşen Akdeniz Defne Evi’nin açılışına;

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, HBB Genel Sekreteri Mehmet Maden, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, HBB Daire Başkanları, Meclis Üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN YAMAN’IN AÇILIŞ KONUŞMASI HEYECAN DOLUYDU

Açılış konuşması yapan Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman; Defne Evi’nin, uzun zamandır hayalini kurdukları ve heyecanlandıkları bir yatırım olduğunu dile getirerek:

“Akdeniz Mahallemize, gerçekten ihtiyaç duyulan  ve çok güzel işlere imza atılacağından şüphe duymadığımız bir merkez kazandırmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Defne Evleri projemizi yer bulabildiğimiz bütün mahallelerimizde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 

Belediyeciliğin yalnızca yoldan kaldırımdan ibaret olmadığını; vatandaşlarımızı, gençlerimizi çocuklarımızı  bir araya getirecek sosyal projelerinde olması gerektiğini düşünüyoruz. Her türlü sanatsal, kültürel ve bilimsel etkinliklerin yapılacağı, mahalle kütüphanesinin yer aldığı, kullanım amacının tamamen mahalleliye bırakıldığı ve mahalle sakinlerimize atfettiğimiz Defne Evleri, vatandaşlarımıza ve kentimize taptaze bir soluk getirecekir. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Defne Evi tüm halkımıza hayırlı olsun.” Dedi.

AKDENİZ DEFNE EVİ ÇEVRESİNDEKİ PARK, DR. ATIF SEYFETTİNOĞLU ADINI YAŞATACAK

Akdeniz Defne Evi çevresindeki park alanını Defne Belediyesi’ne bağışlayarak bu projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan Merhum Dr. Atıf Seyfettinoğlu’nun ailesine teşekkür eden Başkan Yaman:

“Sevgili meslektaşım, ağabeyim Dr. Atıf Seyfettinoğlu’nu, adını verdiğimiz parkımızda en güzel şekilde yaşatacağız.” Cümlelerine yer verdi.

SAVAŞ: “DEFNE BAKİR BİR İLÇEMİZ, HALKIMIZDAN SABIR İSTİYORUZ”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş, Akdeniz mahallesinin, verilen hizmetler bakımından Defne’nin en şanslı mahallesi olduğunu dile getirdiği konuşmasında şu cümleleri kullandı:

“Defne, nereye dokunsanız hizmet bekleyen bakir bir ilçemiz. Bu nedenle ne kadar koşturursak koşturalım bir yanımız eksik kalıyor. Halkımızdan sabır istiyoruz. Bizde, Defne Belediyemizde; Defne’nin yıllardır süren sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu güzel park ve Defne Evi için Başkanımızı tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”Dedi.

HERSANLIOĞLU: “UMARIM DAHA GÜZEL ŞEHİRLER KURARIZ”

Park ile birlikte projelendirilen Defne Evi’ni, yeşil alanı olduğundan ötürü oldukça beğendiğini belirten Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu:

“Kentlerimizi ne yazık ki güzel planlayamadık. Güzel şehirler kuramadık. Bunun acısını yurt dışına gittiğimizde çekiyoruz. Bizim insanlarımız güzel şehirlere layık. Bunu yapabilmenin yöntemi belli. Umarım bundan sonra yapılacak çalışmalarda yeşil alanları, sosyal alanları olan şehirler kurarız. Defne Evi’nde yapılacak her türlü etkinliğin, Defne’nin sosyal yaşantısını daha da güzelleştireceğini düşünüyorum. Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve kıymetli ekibine gerçekleştirdikleri bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” Sözlerine yer verdi.

Özellikle Defne İlçesi gibi, sosyalleşmeye ve kültür sanata bu denli önem veren bir İlçenin, böyle güzel tesislere gerçekten ihtiyacı olduğunu ifade eden Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, yaklaşık 1 aydır göreve başladığı ‘Defne’ adına mutlu olduğunu dile getirdi.

Oldukça yoğun katılımla gerçekleşen açılış sonrası Akdeniz Defne Evi’nin kapıları halka açıldı.

Ahşap dokusuyla, parkıyla, kütüphanesiyle ve salonuyla Defne Evi vatandaşlardan tam not aldı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz