MOTİVASYON OTOBÜSÜ HATAY’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

MOTİVASYON OTOBÜSÜ HATAY’DA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU!

CHP ANTAKYA’DAN 150 KİŞİLİK EKİPLE 10 BİN EV ZİYARETİ!

CHP ANTAKYA’DAN 150 KİŞİLİK EKİPLE 10 BİN EV ZİYARETİ!

HERKESİ AŞI KONUSUNDA DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

HERKESİ AŞI KONUSUNDA DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

HER TÜRLÜ HUKUKİ VE SOSYAL SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRECEĞİZ!

HER TÜRLÜ HUKUKİ VE SOSYAL SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRECEĞİZ!

Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivaline Davetlisiniz!

Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivaline Davetlisiniz!

AKDAĞ:Türk Halkı Üzerine Düşen Vazifeyi Yaptı!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 24 Ocak 2018 - 01:55:58
AKDAĞ:Türk Halkı Üzerine Düşen Vazifeyi Yaptı!

Başbakan Yardımcısı Sayın Recep Akdağ, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere dün Hatay’a geldi. Hatay’daki temaslarına ilk olarak Kırıkhan Kaletepe Mahallesi yakınlarına PKK/PYD/KCK tarafından Afrin’den atılan havan mermisinin infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden Şahin Elitaş’ın ailesine başsağlığı dileklerini ileterek, merhumun anne ve babasını Başbakan Sayın Binali Yıldırım ile görüştürdü ve taziye dileklerini iletti.  Ardından Reyhanlı […]

Başbakan Yardımcısı Sayın Recep Akdağ, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere dün Hatay’a geldi.
Hatay’daki temaslarına ilk olarak Kırıkhan Kaletepe Mahallesi yakınlarına PKK/PYD/KCK tarafından Afrin’den atılan havan mermisinin infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden Şahin Elitaş’ın ailesine başsağlığı dileklerini ileterek, merhumun anne ve babasını Başbakan Sayın Binali Yıldırım ile görüştürdü ve taziye dileklerini iletti. 
Ardından Reyhanlı ilçesine geçen Başbakan Yardımcısı Akdağ, Milletvekilleri,  STK temsilcileri, Oda ve Borsa temsilcileri ile esnaf temsilcilerinin katılımıyla Reyhanlı Ticaret Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya iştirak etti.
Akdağ,toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“Bütün Türkiye Suriye’de bir zalim yönetimin kendi halkına zulmetmesi ve bunun neticesinde de Suriye’den 3,5 milyon kardeşimizin Türkiye’ye sığınması neticesinde tarih önünde üstüne düşen vazifeyi yerine getirmiştir.
Önemli bir meseledir bu. Bugün batı dünyası kendi ülkesinde birkaç bin sığınmacıyı, mülteciyi ağırlayamazken, bunu önlemek için elinden gelen her şeyi yaparken yerine göre insan haklarını mültecilerle ilgili uluslararası hukuktan doğan haklarını hiçe sayarken Türkiye cumhuriyeti 3,5 milyona yakın kardeşini bağrına basmıştır. Tabi ki bu büyük Türk milletinin sizlerin eseridir.
Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin bu konudaki hassasiyetine milletimiz büyük bir alicenaplıkla, şefkatle yaklaşmıştır. Kardeşlerinizi kendinizden ayırmadınız. Bu hususta tüm Türkiye iyi bir sınav vermiştir ama hususen söylemeliyim ki bazı şehirlerimiz, bunların içerisinde Hatay başta gelenlerden biridir ve özellikle de bazı ilçelerimiz öne çıktı. Şehirlerimizin içinde Kilis, ilçelerimizin içinde Reyhanlı kendi nüfusundan daha fazla Suriyeli kardeşimizi barındıran şehirlerdir.
İnsan haklarıyla ilgilenen, mülteci haklarıyla ilgilenen kuruluşlar, batılı ülkeler buna şaşkınlıkla bakıyor, akılları havsalaları bunu almıyor. Bu nasıl olur? Olur. İşte oldu. Çünkü biz Suriye’deki kardeşlerimizi kendimizden ayırmadık. Zamanında zalim bir yönetime bak yanlış yapıyorsun, yapma etme, doğru işler yap. Doğru yola gel, boşu boşuna kendi milletinle çatışma derken de niyetimiz kardeşçeydi. Ama dinlemedi dinlemediler bunun neticesinde müthiş bir zulüm ortaya çıktı ve Türk halkı üzerine düşen vazifeyi yaptı. Hepinize geçmiş olsun.” Şeklinde tamamladı.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz