BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

AK Parti Kadın Kollarından Kitap Bağışı!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 10 Eylül 2018 - 22:56:30
AK Parti Kadın Kollarından Kitap Bağışı!

AK Parti Hatay Kadın Kolları İl teşkilatı üyeleri, 8 Eylül “Dünya Okuma-Yazma” günü dolayısıyla Şehit Bestami Güler kütüphanesine kitap bağışında bulundu. Antakya İlçesi’ne bağlı Kisecik Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe,  AK Parti Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Şehit Bestami Güler’in ailesi, partilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programa katılan davetliler burada kütüphane hakkında bilgi aldıktan sonra yanlarında getirdikleri kitapları […]

AK Parti Hatay Kadın Kolları İl teşkilatı üyeleri, 8 Eylül “Dünya Okuma-Yazma” günü dolayısıyla Şehit Bestami Güler kütüphanesine kitap bağışında bulundu.

Antakya İlçesi’ne bağlı Kisecik Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe,  AK Parti Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Şehit Bestami Güler’in ailesi, partilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programa katılan davetliler burada kütüphane hakkında bilgi aldıktan sonra yanlarında getirdikleri kitapları yetkililere teslim etti.

OKUMADAN BİLGİ SAHİBİ OLUNAMAZ

Kitap okumanın onurlu ve erdemli bir davranış olduğunu belirten AK Parti Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, okumadan bilgi sahibi olunamayacağını kaydetti.

Kütüphanelerin milli kültür ve değeri bakımından çok önemli olduğunu ifade eden başkan Gök, şu ifadeleri kullandı:

“Bizler için bir kitap bir umut demektir. İnsanlarımıza okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırmak ve kütüphanelerin gelişmesi için halkı bilinçlendirmek üzere, bu tür etkinliklerimizi her zaman yapacağız.

Dünya tarihi incelendiğinde, bilgiye önem veren, bilgiyi üreten ve kullanan toplumların her zaman ilerleme içinde oldukları, ekonomik, siyasal ve toplumsal yönden güçlendikleri görülmektedir. Ülkelerin kalkınması ve gelişiminin ancak eğitimli insan gücüyle mümkün olabildiği günümüzde de, en iyi kütüphanelerin dünyanın en gelişmiş ülkelerinde olmasının bir tesadüf olmadığı açıktır.

Kisecik’te bulunan bu kütüphane köy halkı tarafından yapılmış ve burada yaşayan vatandaşlara özellikle öğrencilere fayda sağlamaktadır.Bizde buradaki öğrencilere destek olmak adına kitaplarımızı bu anlamlı günde  Şehit Bestami Güler Kütüphanesi bağışlamak istedik.  

Bu bağlamda, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmayı hedefleyen bizler de, kütüphaneciliğe daha fazla önem vermeli, kütüphanelerimizi kaynak açısından zenginleştirmeliyiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize kitap sevgisini aşılamalı, onlara kütüphanelerden yararlanma alışkanlığı kazandırmalıyız. Böylelikle, bir eğitim ve kültür kurumu olma özelliği taşıyan kütüphanelerimiz, bilgi ve kültürel mirasımızı gelecek kuşaklara aktararak, medeniyetimizin gelişimine katkı sağlayacaktır.” İfadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz