HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

YEŞİLDAL:BAŞKAN SAVAŞ DÜPEDÜZ YALAN SÖYLEMEKTEDİR!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 4 Haziran 2022 - 16:20:27
YEŞİLDAL:BAŞKAN SAVAŞ DÜPEDÜZ YALAN SÖYLEMEKTEDİR!

AK  Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın kendisiyle ilgili yapılan eleştirilere karşılık az önce bizim medya grubumuza özel açıklamalarda bulundu. Başkan Savaş’ın düpedüz yalan söylediğini ve büyükşehir makamının ağlama yeri değil de hizmet etme yeri olduğunu ifade eden Yeşildal,açıklamalarına şöyle devam etti: “Başkan Savaş’ın şahsıma yönelik gerek Turunçlu Arıtma Tesisiyle gerekse […]

AK  Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın kendisiyle ilgili yapılan eleştirilere karşılık az önce bizim medya grubumuza özel açıklamalarda bulundu.

Başkan Savaş’ın düpedüz yalan söylediğini ve büyükşehir makamının ağlama yeri değil de hizmet etme yeri olduğunu ifade eden Yeşildal,açıklamalarına şöyle devam etti:

Başkan Savaş’ın şahsıma yönelik gerek Turunçlu Arıtma Tesisiyle gerekse de HATSU’nun gerçekleştirmek istediği hizmetlerle ilgili açıklamaları kabul edilebilir gibi değildir.

Şimdi bakın Karaçay barajını, Defne ve Antakya ilçelerini besleyecek arıtma tesisini, isale hattını ve terfi ve depoları DSİ eliyle hükümetimiz yapıp anahtar teslim Büyükşehire teslim etti.

İÇME SUYUNUN ÜÇTE BİRİ CAZİBEYLE TEMİN EDİLMEKTE

Buradan yaklaşık 2 yıldır günlük 72 bin metreküp içme suyu cazibeyle temin ediliyor.

Günlük 72 bin metreküp su Hatay’ın toplam ihtiyacının 3’te biri. Yani ihtiyacın üçte biri cazibeyle (elektrik harcanmaksınız) temin edilir hale geldi.

Geçen yıl Aralık ayından bu yana %20 indirimli su kullanılıyordu. Henüz 6 ay geçmemiş olmasına rağmen enerji fiyatlarındaki artış nedeniyle Meclis Mayıs ayında su fiyatlarına %20 artışa karar vermiştir.

Tüm bunlara rağmen Büyükşehir başkanı ağlamaktadır. Sırf kendi beceriksizliği yüzünden Önümüzdeki günlerde Hatay’da yaşanma ihtimali olan susuzluğun tek sorumlusu Büyükşehir başkanıdır.

BÜYÜKŞEHİR AĞLAMA YERİ DEĞİLDİR 

Meclis üzerine düşeni yapmış su fiyatını %20 artırarak güncellemiştir. Büyükşehir başkanlığı makamı ağlama yeri değil, hizmet etme yeridir.

Büyükşehir başkanı şehrin önceliklerini doğru tespit edememiştir. 10 yıldır EXPO ve HADO gibi hayali projelere şehrin tüm kaynaklarını gömmüştür. Her iki proje de elinde patlamıştır.

Kurumların zararından bahsedecek en son kişi kendisidir. Zira kaynakları çarçur eden kendisidir. Sırf EXPO’daki rezilliği örtmek için yapılan Birkaç konseri az düzenleyip tasarruf edebilir mesela.

Mesela hiç değil ise şehirde şehidimizi defnettiğimiz gün şehide saygı gereği Aleyna Tilki konserini iptal edebilirdi. Ama nafile.”Dedi.

EY SAVAŞ,DEFNE HALKINA BU KÖTÜLÜĞÜ YAPMA!

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Turunçlu’daki mevcut arıtma tesisi hakkında da açıklamada bulundu.

Yeşildal:

Büyükşehir Başkanı Lütfü Savaş,düpedüz yalan söylemektedir.

Turunçlu arıtma tesisini mücavir alan dışına taşınacağı sözünü 10 yıldır veren sensin.

Söz vermiş olmana rağmen bu kez de “Turunçlu arıtma tesisini taşımak istedim,engel olundu” diyerek gene yalan söylemektesin.

Hiç merak etme bu fırsatı sana vermeyeceğim.

Algı ve kirli bilginin ilacı doğru ve temiz bilgidir.

Buradan açıkça ifade ediyorum.Eğer samimi isen turunçlu arıtma tesisinin mücavir alan dışına taşınması konusunda her türlü desteği vermeye hazırız.

Hatay halkı yalan, dolan, algı ve oyalamalardan bıktı.

EXPO diyerek, Hado diyerek 10 yıldır şehri oyaladın. Hepsi elinde patladı.

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ 

Hiç değilse 10 yıldır taşıyacağım dediğin Turunçlu arıtma tesisinde bir kez olsun samimi ol ve Defne halkına bu kötülüğü yapma.

Defne ilçemizin kalbine yüz yıl sökülemeyecek yeni bir hançer sokmana Defne halkı ve bizler müsaade etmeyeceğiz.

Hiçbir bahaneye sığınmayasın diye bir kez daha ifade ediyorum;Turunçlu arıtma tesisinin taşınması konusunda her türlü desteği vermeye hazırız.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz